Farmacja 2014 :)

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
lima 95
Posty: 28
Rejestracja: 30 maja 2014, o 19:58

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: lima 95 »

tegoroczna matura z chemii była dość dziwna( oczywiście zależy dla kogo) bo znam osoby które napisały ok .90% . aa progi pewnie gwałtownie nie spadną , i tak beda przyjmować osoby które napisały lepiej chemię ok 80% i tu jest dylemat czy jest jakaś szansa na farmację Bo ja w tym roku nie widzę sensuniestety.
Co myślicie?
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

lima 95, poczekaj przynajmniej na wyniki z matury, już nawet nie mówię o pierwszej liście bo to jeszcze długo. A jak wstępnie szacujesz swoje wyniki (być może wspominałaś ale nie kojarzę)? Ja od siebie doradzę ci uzbroić się w cierpliwość, ja w tamtym roku po zobaczeniu moich wyników wierzyłam, że została mi tylko chemia, na którą tak właściwie przyjmują każdego, kto tylko ma zdaną maturę. A jak widać jestem na farmacji i walczę z sesją
lima 95
Posty: 28
Rejestracja: 30 maja 2014, o 19:58

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: lima 95 »

Gratulacje kokardka:) Cieszę się że Ci się udało , złożyłam juz na farmację , ale czuje ze 85 zł poszło w błoto. Jednak za twoja radą poczekam na te wyniki w spokoju chociaż nie spodziewam się rewelacji zobaczymy
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Wasyl »

Yup, też się stęskniłam za atmosferą wyczekiwania i spadkiem progów Miło na to popatrzeć z boku
Zazdroszczę maturzystom wakacji, ja swoją sesję ciągnę do 7.02 Korzystajcie z czasu wolnego póki możecie
Awatar użytkownika
Dżoanka
Posty: 119
Rejestracja: 12 mar 2011, o 12:38

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Dżoanka »

lima 95 pisze:Gratulacje kokardka:) Cieszę się że Ci się udało , złożyłam juz na farmację , ale czuje ze 85 zł poszło w błoto. Jednak za twoja radą poczekam na te wyniki w spokoju chociaż nie spodziewam się rewelacji zobaczymy
No tak to juz jest że jak składasz podanie i wpłacasz opłate rekrutacyjną, to nigdy nie wiesz czy Cie przyjmą czy nie (no chyba że jesteś pewna super wyników ) Ja miałam takie odczucia za 1. razem jak się rekrutowałam - nie udało się i poszło nawet 2 razy tyle na marne, bo na 2 uczelnie składałam. Udało się w następnym roku i mimo tego, nie żałuję tej kasy, bo ostatecznie się udało Choć jakby policzyć na 5 kierunków (łącznie w ciągu 2 rekrutacji) wpłacałam i sporo tego wyszło
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: deVries »

kokardka, to była inna Katcośtam, nasz forumowy ekspert od spraw rynku farmaceutycznego, wie dużo, bo przeczytała wszystkie tematy o farmacji na biologu.
katy94 pisze:Hej Je też rozważam ten kierunkek i mam parę pytań:
1. Jak to jest, ze farmację można studiować tylko na dziesięciu uczelnich, a medycynę na 12?
2. Jak to jest z tymi warunkami? Czy każda uczelnia ma? Bo z chemi mam wynik nie za bardzo, a przy farmacji on zazwyczaj jest tym warunkiem
3. Czy terminy rejestracji na farmację pokrywają sie z tymi na medycynę? Jeśli nie czy mógłby mi ktoś podać link gdzie te terminy byłyby po kolei wypisane?
1. W Szczecinie nie ma farmacji, nie wiem, gdzie jeszcze. Nie otwierają, bo pewnie nie mają sprzęty, kadry, kasy, może im nie pozwolili, nie wiem:P
2. Wrocław na przykład nie ma warunku, biorą wszystkich z danym wynikiem albo nikogo.
3. Rejestracja się pokrywa, listy już nie koniecznie.
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: katy94 »

Dzięki deVries,
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

deVries pisze:kokardka, to była inna Katcośtam, nasz forumowy ekspert od spraw rynku farmaceutycznego, wie dużo, bo przeczytała wszystkie tematy o farmacji na biologu.
Dzięki, i przepraszam za pomyłkę ale zapadła mi tamta osobistość tak w pamięć Te eseje na temat upadku farmacji (jeżeli w ogóle kiedykolwiek była wysoko") w wielu wątkach chyba ciężko było ominąć
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: katy94 »

E tam upadek farmacji, dobre, ale się uśmiałam . To normalne, że raz jest kryzys, a raz boom .
Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: szalona chemiczka »

Hej , mam kilka pytań i cichą nadzieję, że mi pomożecie na nie odpowiedzieć:
1. Czy mam szanse dostać się na farmację na SUM, mając: 68% z rozszerzonej chemii, 72% z rozszerzonej biologii?
2. Myślicie, ze progi spadną/wzrosną?
3. Czy dużo jest chętnych na farmację na SUM?
4. Czy ludzie chętnie rezygnują z farmacji za SUMie podczas rekrutacji?
Awatar użytkownika
pfffsiouxsie
Posty: 22
Rejestracja: 25 mar 2014, o 20:42

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: pfffsiouxsie »

Heeeej. Matura mi nie poszła i mam niestety 138 punktów tylko. Zależy mi na studiowaniu na GUMedzie. Myślicie, że możliwy jest spadek progu na tej uczelnio na farmacji aż o TRZY punkty? Normalnie aż mi smutno Jest sens sobie wmawiac, że jest niż demograficzny, że matura w tym roku poszła gorzej maturzystom niż w ubiegłym roku i że te progi wszędzie pospadają czy dac sobie na luz i się nastawic na to , że w tym mieście tego kierunku nie postudiuję?
Co sądzicie? Ja jakoś naiwnie wierzę w spadek progów punktowych
Devih
Posty: 142
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 20:05

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Devih »

Próbuj. Ja mam 149 i mam nadzieję, że na farme na CMUJ się dostanę. Musiały by wrzesniowe spaść o 4 pkt. chyba
floo2
Posty: 35
Rejestracja: 22 cze 2014, o 18:55

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: floo2 »

a tak z ciekawości Devih i pfffsouxie ile macie % z matmy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość