Farmacja 2014 :)

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
crist
Posty: 138
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:01

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: crist »

vixi212, ja się nie czuję broń Boże urażona tylko takie małe sprostowanko
Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: szalona chemiczka »

Nikt nie odpowiedział mi na pytanie, na którym zależy mi najbardziej (taki smutek ), więc je ponawiam: Czy starczy mi na farmację na SUM 140 pkt? (68% rozszerz. chemia, 72% rozszerz. biologia)
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: deVries »

szalona chemiczka pisze:Nikt nie odpowiedział mi na pytanie, na którym zależy mi najbardziej (taki smutek ), więc je ponawiam: Czy starczy mi na farmację na SUM 140 pkt? (68% rozszerz. chemia, 72% rozszerz. biologia)
A skąd ktokolwiek ma wiedzieć, jak się w tym roku progi ułożą, litości.
Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: szalona chemiczka »

deVries, odpowiedź na moje pytanie, to nie jest kwestia wiedzy, lecz przeczucia, może jakichś wyższych zabiegów matematycznych. Logicznym jest, że nikt tego nie wie na chwilę obecną. Rozumiem, że skoro sam nie znasz na nie odpowiedzi, to nie musiałeś się bulwersować moim pytaniem, lecz mogłeś je po prostu zostawić w spokoju. Zapytałam, bo mam wątpliwości na jaki kierunek mam szanse, a na jaki nie. Chcę po prostu podjąć mądrą decyzję i studiować taki kierunek, który będzie łączył się z moją pasją, powołaniem i etc. Skoro wypowiadają się tu osoby studiujące lub mające informacje o farmacji, to myślałam, ze takowymi ciekawostkami się podzielą i wyrażą swoją opinię. (tak, tak, swoją opinię, bo na chwilę obecną na żadne konkretne statystyki nie mogę liczyć). Jakby nie patrzeć pytanie o próg nie było nie na miejscu, gdyż trzeba też rozpracować rynek". BTW może źle sformułowałam pytanie, ale chodzi mi o luźną odpowiedź, bo nikt wróżbitą nie jest. (no może jeden człowiek )
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

nie martwcie się, progi co roku są coraz niższe, niektóre miasta spadają o 5pkt w porównaniu z zeszłym rokiem, a czasem i więcej i zaręczam, że w tym roku progi też lekko się osuną w dół
Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: szalona chemiczka »

kokardka, mam nadzieję, że Twoje proroctwa się spełnią i będę mogła powiedzieć, że znam dwóch wróżbitów!
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: mis koala »

Ja się wyrażę tak na faramcji jest wyścig szczurów pomiędzy osobami które starają sie o stypendium i ich jest dość sporo ale reszta ma zwyczajnie wyjebane i się nie spina byle czym moim zdaniem da się odczuć samym nie biorąc udział w wyścigu bo to jednak spora grupka osób ale nie przesadzając warto się zaznajamiać ze wszystkimi bo takie międzygrupowe znajomości czasme lepiej wychodzą niż zamykanie się o brebie swoje grupy na pewno ktoś dla nas się znajdzie.
Ale faramcja we Wro - też w sumie myślałam, zeby tam złożyć ponoć bardzo przyjemnie No i co wazne ludzie z F z Wro mają dobry kontkat poprzez MF z Krk Także trzymam mocno kciuki
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: nodame »

Misiu Koala Wczoraj pojawił się u mnie pomysł, żeby zarejestrować się na farmację do Krakowa (mam blisko, mieszkałabym z ciocią, mam 160 punktów, więc powinno wystarczyć). W ten sposób mogłabym studiować chyba dobry kierunek, blisko domu, nie obciążając rodziców dodatkowymi kosztami za mieszkanie. Jednak i tak bardzo chciałabym poprawić maturę, bo na stomatologię, a już na pewno na lekarski raczej nie wystarczy. Czy możliwe jest poprawienie matury na farmacji? Czy musiałabym zrezygnować po pół roku, żeby solidnie się przygotować? Dodatkowo to Kraków, więc pewnie jest ciężko -) Może powinnam wybrać Łódź albo Gdańsk, bo tam też składałam na farmację.
Słyszałam od koleżanki, że studiując farmację naprawdę można nauczyć się chemii, że jak powiedziała otwierają się wszystkie chemiczne klapki na oczach.
avanss
Posty: 124
Rejestracja: 31 lip 2013, o 15:57

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: avanss »

studiując farmację:
-biologii nie poprawisz
-chemii też raczej nie(może pomóc troszeczkę cho nie nauczy chemicznego podejścia do matury)
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: nodame »

W prawdzie moje koleżanki idą na dietetykę z myślą o poprawie, bo będą miały więcej czasu (?). Ale co jeżeli tam zostaną. Czy nie lepiej od razu być na takim lepszym kierunku?

Aha, jeszcze jedno. W przyszłym roku jest nowa matura i nie wiemy, jak ukształtują się progi (no wiem, tego nigdy nie wiadomo, ale w tym przypadku chyba już naprawdę nie wiadomo)).
Ostatnio zmieniony 28 cze 2014, o 08:56 przez nodame, łącznie zmieniany 1 raz.
avanss
Posty: 124
Rejestracja: 31 lip 2013, o 15:57

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: avanss »

ale chyba na stomatologie powinno Ci starczyc


najlatwiej chyba poprawic bedac na biologii z tego co wiem
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: nodame »

Dziękuję za odpowiedź.
Wprawdzie o stomatologii nie marzę, ale jak się dostanę, a nie pójdę to będę musiała szukać nowego lokum (najprawdopodobniej pod mostem)
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: mis koala »

nodame
avanss pisze:studiując farmację:
-biologii nie poprawisz
-chemii też raczej nie(może pomóc troszeczkę cho nie nauczy chemicznego podejścia do matury)
Ale pierd***** za przeproszeniem
jak to się nie da? oczywiście że się da jakos z mojej grupy 6 osób z 9 poprawiajacych tę maturę poprawiło i to tak że czesć z wynikiem 163 dostała sie na stomę 3 osoby na lekarski Więc nie wiem skąd Twoja opinia że się nie da pierwszry rok na faramcji w Krk jest bardzo lajtowy w gruncie rzeczy schody zaczynają się dopiero później. Ja pierwszy rok mile wspominam nie przeuczyłam się no może w maju troche bo wypadło no tryliard kolosów i grudzień ale tak to raczje w miarę systematycznie i na spokojnie plus jakieś tam wyjścia spotkania itd.
Więc szanse się naprawdę duże a z chemii ta wiedza nieszczególnie pomaga przyznam szczerze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości