farmacja bez biologi

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
siv
Posty: 2
Rejestracja: 3 wrz 2016, o 21:17

farmacja bez biologi

Post autor: siv »

Witam, nie mam rozszerzonej biologi, na maturze jestem na pewno zdecydowana na chemie, matma podstawowa. Sprawdzałam że np. w Lublinie i Krakowie można bez biologi ale czy da się wg dostać? a jak z maturą z biologi dało by rade przygotować się samemu w 8 miesięcy na zadowalającym poziomie? ostatnio biologie po 1h w tyg miałam w 1 liceum
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: farmacja bez biologi

Post autor: Loa_Loa »

siv, siv, w tamtym roku dostałam się na farmację do Lublina bez biologii, bo bardziej opłacało mi się doliczyć matematykę do punktów rekrutacyjnych. Dostałam się 1 października (wtedy były skoki progów, może dlatego!), miałam 90+ z chemii i 100% z matmy podstawowej
Jeśli nie miałaś styczności wcześniej z biologią, to lepiej zacząć wcześniej - po opanowaniu materiału warto jeszcze poprzerabiać zadania z matur i wydawnictw, żeby mieć obeznanie, jakie pytania pojawiają się na maturze.
Poziom zadowalający - zalezy duzo od tego, jaki stawiasz sobie cel. Jaki wynik byłby dla ciebie zadowalający? Czy 60% czy 80% Podręczniki NE lub Operon, Hoser i Pyłka ogarnięte ze zrozumieniem powinny zagwarantowac moim zdaniem minimum 60%
Do Krakowa z tego co wiem, to liczy się bio+chem, chyba ze sie moge mylic. Na ERk UJ powinno cos byc w katalogu kierunków i tam są wymagania co jest potrzebne na jaki kierunek
siv
Posty: 2
Rejestracja: 3 wrz 2016, o 21:17

Re: farmacja bez biologi

Post autor: siv »

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedz Mogłabyś rozwinąć jak dostałaś się 1 października, zawsze myślałam ze dokumenty składamy i o wyniku rekrutacji wiemy już na wakacjach
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: farmacja bez biologi

Post autor: Mårran »

siv, koniec rekrutacji rzeczywiście jest we wrześniu, ale na te kierunki, gdzie jest więcej chętnych niż miejsc, często dzwonią na początku października, jak coś się zwolni.
Pani Buka
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: farmacja bez biologi

Post autor: Loa_Loa »

siv, pod koniec wrzesnia robi sie bum na lek/stomę, miejsca się zwalniają i dzwonią po kolei do ludzi, ja np. telefon mialam. Jeszcze jakieś listy były wywieszane w tym czasie, dostawaly sie pojedyncze osoby. Rekrutacja w zeszlym roku trwała do połowy października.
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: farmacja bez biologi

Post autor: Hogwartnik »

Jeśli chodzi o kraków to trzeba mieć na uwadze, ze przelicznik z podstawowej matury to 0.5, a rozszerzony 1.0, wiec ciezko troche z podstawa sie dostac jako, ze progi do tej pory chyba tylko raz spadly ponizej 150 pkt., a w tym roku sie okaze.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości