Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
crist
Posty: 138
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:01

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: crist »

mis koala pisze: A gdzie ten cały bufet ?
bufet jest na dole, jak wchodzisz na uczelnie i pójdziesz kawałek prosto, to po prawej są schodki w dół a w bufecie całkiem niezła zupa pomidorowa, jakieś bułki (inne różności też, ale akurat tego było mi dane spróbować) z resztą tymi samymi schodami można dotrzeć choćby na laboratoria z ch. nieorganiczej, czy na botanikę
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: mis koala »

crist pisze:
mis koala pisze: A gdzie ten cały bufet ?
bufet jest na dole, jak wchodzisz na uczelnie i pójdziesz kawałek prosto, to po prawej są schodki w dół a w bufecie całkiem niezła zupa pomidorowa, jakieś bułki (inne różności też, ale akurat tego było mi dane spróbować) z resztą tymi samymi schodami można dotrzeć choćby na laboratoria z ch. nieorganiczej, czy na botanikę
Dzięki za info i w takim razie chyba do zobaczenia w bufecie
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: tomsa1993 »

mis koala, Dzięki za przesłany Plan zajęć.
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: tomsa1993 »

Co jest najgorsze na 1 roku do przejścia ?
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: mis koala »

tomsa1993 pisze:Co jest najgorsze na 1 roku do przejścia ?
Ja słyszałam, że botana. I to mówi mi każdy kto studiuje farmę , nie tylko studenci z Krakowa. Jak dobrze że to szczęście będziemy mogli zaznac dopiero w II semestrze. Chociaż jakby tak rozłożyli ten materiał na dwa semestry to może nie byłoby aż tak ciężko, bo wtedy mniej materiału na dane zajęcia trzeba by wykuc.

A ja mam pytanie do starszaków odnośnie matmy - otóż nie zaglądałam do niej całe 1,5 roku od ostatniej matury i się obawiam że mogę na początku trochę problemów z ponownym wdrożeniem się temat. I tak się zastanawiam czy by sobie czegoś nie powtórzyc, w sensie przeglądnac w jeden wieczór jakiś podręcznik w celu przypomnienia, czy na nic mi się to zda i na studiach będę się uczyła zupełnie innych rzeczy i ta wiedza z liceum raczej nie będzie mi potrzebna do zrumienia tych bardziej zaawansowanych rzeczy?
Awatar użytkownika
crist
Posty: 138
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:01

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: crist »

Matematyka to tak mniej więcej: liczby zespolone, równania logarytmiczne, kinetyka zmian stężenia leku (D), pochodne, przebieg zmienności funkcji, różniczki, całki także ewentualnie coś z logarytmów. Ale zajęcia są prowadzone tak, że nawet bez przyominania można coś ogarnąć

edit: a botanika nie jest aż taka straszna jak się wydaje zwyczajnie jest tego dużo, ale raczej dość przyjemnie
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: eMdzeJ »

Myślę, że każdy indywidualnie będzie później oceniał co było dla niego najgorsze. Ja szczerze mówiąc nie lubię roślinek i cykli rozwojowych, więc pewnie ciężko mi będzie z botana. Lubię za to chemię organiczną, ale ktoś inny może mieć kompletnie na odwrót, zależy też pewnie na jakich wykładowców i asystentów się trafi
W każdym razie nie ma co się źle nastawiać przed rozpoczęciem
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: mis koala »

eMdzeJ pisze:Myślę, że każdy indywidualnie będzie później oceniał co było dla niego najgorsze. Ja szczerze mówiąc nie lubię roślinek i cykli rozwojowych, więc pewnie ciężko mi będzie z botana. Lubię za to chemię organiczną, ale ktoś inny może mieć kompletnie na odwrót, zależy też pewnie na jakich wykładowców i asystentów się trafi
W każdym razie nie ma co się źle nastawiać przed rozpoczęciem
Jakaś pokrewna dusza bo mam dokładnie tak samo
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: tomsa1993 »

A czy dużo jest laborek z chemii i czy przez wszystkie lata jest chemia bo nie ukrywam że lubie chemie i fajnie by było jak by była przez 5 lat
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: eMdzeJ »

Pierwszy rok na pewno dużo - organiczna i nieorganiczna. Co później? Analityczna, biochemia na drugim, chemia leków na trzecim, ale nie wiem co i jak tam z laborkami, to już się muszą starsi studenci wypowiedzieć
A później przy tych specjalistycznych na pewno chemia będzie się przeplatała, ale czy i jak będą wyglądały laboratoria to też pytanie do starszych
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: mis koala »

Sorry że tak zapytam, ale widziałam, że na lekarskim mają jakieś zapisy do grup dziekańskich od 17 września i na lektoraty I czy my faktycznie nie musimy się na nic zapisywac i wszystko będzie nam odgórnie narzucone? Wybaczcie, ale mam dziś dzień paniki
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: eMdzeJ »

Faktycznie ciekawa sprawa, ale myślę, że jeśli nam nic nie przysłali ani ma maila, ani na usosa, to nie ma się co martwić. Czekamy po prostu spokojnie na październik racząc się wyjątkową, późnojesienną aurą )
Jeśli coś podobnego nam przyślą, czy inaczej zakomunikują, to wtedy będziemy coś nad tym myśleć.
A tak swoją drogą, to ciekawe kiedy inauguracja u nas. Z tego co czytałem to 27go ma tylko wydział Lekarski, dobrze rozumiem?
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Farmacja CM UJ Plan Zajęć

Post autor: tomsa1993 »

Co można robić po studiach oprócz sprzedawania leków w aptece można np uczyć w szkole chemii?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości