Farmacja czy Technologia chemiczna

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
bio-chem
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2014, o 19:41

Farmacja czy Technologia chemiczna

Post autor: bio-chem »

Hej Chciałam się Was podpytać, który kierunek studiów jest wg Was bardziej przyszłościowy, mam na myśli późniejszą pracę, nie ukrywajmy że zarobki również. Może ktoś z Was studiuje/studiował w/w kierunki i mógłby podzielić się swoją opinią Szczególnie interesuje mnie Łódź- Umed i PŁ.
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Farmacja czy Technologia chemiczna

Post autor: eryk444 »

Jestem po farmacji i zaraz po studiach zaproponowano mi pracę w jednej z seciowych aptek w stolicy za 3,5 tys. netto. Czy to dużo? Mało? Sama zdecyduj.
Co do technologii - nie studiowałem, więc się nie wypowiem. Wiem jedynie, że po tym kierunku są dobre pieniądze za granicą w firmach (Niemcy).
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmacja czy Technologia chemiczna

Post autor: alex123123 »

Ja natomiast dostałem ofertę pracy w warszawskim szpitalu jako mgr farm w wysokosci 4 tys brutto miesięcznie.
bio-chem
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2014, o 19:41

Re: Farmacja czy Technologia chemiczna

Post autor: bio-chem »

Widzę, że jeśli chodzi o pensję zaraz po studiach to wychodzi mniej więcej 3,5 tyś zł na rękę. Ciekawa jestem jak to się ma do dalszej pracy- czy stawka zatrzymuje się na tym poziomie czy idzie w górę wraz z doświadczeniem.
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Farmacja czy Technologia chemiczna

Post autor: eryk444 »

W aptece można awansować tylko na kierownika (po min. 5 latach pracy jeśli nie masz specjalizacji) - więc i tu zarabiać się będzie odpowiednio więcej, zwłaszcza jeśli mówimy o sieciowych aptekach.
W firmach będąc specjalistą w jakiejś dziedzinie po kilku latach da się wycignąć o wiele więcej.
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Farmacja czy Technologia chemiczna

Post autor: mgr_farm »

firmy wolą zatrudnić chemika, biotechnologa, biologa itp. Na farmaceutę patrzą krzywo.
bio-chem
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2014, o 19:41

Re: Farmacja czy Technologia chemiczna

Post autor: bio-chem »

O to jest bardzo ciekawa uwaga, nie wiedziałam. Obawiam się, że po studiach będę zmuszona pracować w aptece przez X lat co nie jest dla mnie satysfakcjonujace i rozwijajace...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości