Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: katy94 »

uff już sie wystraszyłam To dobrze, że te najtańsze są najbliżej bo będąc na płatnych, i tak muszę być oszczędna jeśli chodzi o inne wydatki. A tak z ciekawości to co jest z akademikiem A. Czy jest obecnie remontowany?
Awatar użytkownika
crist
Posty: 138
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:01

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: crist »

Tak, jakos teraz na poczatku lipca mial sie zaczac remont, ciezko powiedziec ile to potrwa, pewnie jest rozplanowany na caly rok, bo zmiany wedlug planow maja byc spore. A potem to samo z pozostalymi w nastepnych latch.
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: katy94 »

Jak wygląda z grupami języka angielskiego na farmie? Czy są grupy mniej i bardziej zaawansowane i na jakiej zasadzie przydzielają do nich?
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: mis koala »

W Krk wszyscy trafiają do B2 niby jest jakiś test na początku ale to taki pic na wodę fotomontaż No i naparwdę cudów tam nie ma
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: katy94 »

a, jak wygląda ogóolnie nauka? Uczy sie tam jak w szkole również gramatyki czy głónie słownictwo związane z apteką i lekarstwami ?
A jak wygląda nauka łacińskiego, też ciekawa jestem? Uczy się tam jakiś podstawowych słów, czy jedynie te potrzebne nazwy roślin itd.?
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: Hogwartnik »

na angielskim bardziej słowka, a gramatyka to zależy na kogo się trafi. Łacina z kolei bardziej gramatyka i skróty przydatne w aptece.
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: zielony25 »

katy94 pisze:A jak wygląda nauka łacińskiego, też ciekawa jestem? Uczy się tam jakiś podstawowych słów, czy jedynie te potrzebne nazwy roślin itd.?
Zalezy od wykladowcy, ale raczej na pewno jest ksiazka Lingua latina ad usum pharmaciae studentium. Co rowna sie nauce nikomu niepotrzebnej gramatyki w mniejszym lub wiekszym stopniu i rownie zbednych slow medycznych (sic!) i garstki farmaceutycznych.
Dobrze, ze bylem zwolniony z lektoratu.
Awatar użytkownika
PatrycjaW94
Posty: 265
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: PatrycjaW94 »

A jak wygląda wf na farmacji? Można wybrać sekcje, czy dla wszystkich te same zajęcia?
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: mis koala »

Jak jesteś w AZS to nie musisz chodzić na w-f
Tak to cała grupa robi to samo - generalnie co chce - siłownia, siatka, kosz w drugim semstrze ja miałam aerobik
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: mis koala »

No a łacina - kartkówki prawie co tydzień, trzeba być zawsze na bieżąco, głownie konidgacje deklinacje ale to zdania wszytskie takie faramceutyczne i medyczne w stylu lekarz leży próchnicę głęboką żebów trzonowych czy Studenci faramcji zbierają korzenie roślin, liście, kwiaty pąki do zielnika itd.
Awatar użytkownika
PatrycjaW94
Posty: 265
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: PatrycjaW94 »

mis koala, kiedyś obiło mi się o uszy, ze można sobie załatwić ćwiczenia korekcyjne, czy coś w tym stylu np. w przypadku zaświadczenia o skoliozie. Jest taka możliwość? [chodzi mi o ominięcie siatki i kosza ]

I jeszcze jedno pytanie: na pierwszym roku potrzebne są fartuchy? Jeśli tak to na tyle intensywnie, że wypada zaopatrzyć się co najmniej w dwa?
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: Hogwartnik »

PatrycjaW94 pisze:mis koala, kiedyś obiło mi się o uszy, ze można sobie załatwić ćwiczenia korekcyjne, czy coś w tym stylu np. w przypadku zaświadczenia o skoliozie. Jest taka możliwość? [chodzi mi o ominięcie siatki i kosza ]

I jeszcze jedno pytanie: na pierwszym roku potrzebne są fartuchy? Jeśli tak to na tyle intensywnie, że wypada zaopatrzyć się co najmniej w dwa?
Można iść na korekcyjne, ale jest to np. obowiązkowy basen najczęściej i jak jest 15 zajęć w semestrze, to trzeba mieć wszystkie obecności, a jak się chodzi na zwykły wf z grupą to wystarczy 12 na 15 dlatego ludzie raczej wolą zwykły wf, a i naprawdę jak komuś coś nie pasuje to da się ugadać, że z inną grupą pójdzie ćwiczyć, jeśli ktoś ma w tym czasie ma zajęcia i wtedy robi co innego. Ogólnie też całą grupą można wymyślić jakieś proste zajęcia.

Na I roku są potrzebne fartuchy na chemię organiczną i nieorganiczną i już nie pamiętam, ale chyba na botanikę również. Czy wystarczy jeden to zależy jak kto się brudzi bo na pewno będzie po zajęciach kolorowy po jakimś czasie, a po praniu dziurawy. Można wykończyć jeden i kupić potem drugi, ja bynajmniej tak robiłam. W sumie mając dwa to o tyle pomoże, że na jakichś zajęciach nie będzie kolorowego fartucha, bo na chemiach na pewno się zniszczy.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja i analityka medyczna CM UJ

Post autor: mis koala »

Ja radzę kupić jeden najbardziej badziewny fartuch jaki tylko się da bo i tak się go wybrudzi i trzeba bedzie go na wyższe lata wymienić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości