Farmacja Kandydaci 2015/2016

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
monahaa
Posty: 85
Rejestracja: 6 lip 2014, o 18:40

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: monahaa »

sztabs pisze:A jest ktoś kto mógłby opisać pierwszy rok farmacji w Łodzi?
A co chciałbyś wiedzieć? We wtorek egzamin z ogranów, więc mogę napisać epopeję
sztabs
Posty: 38
Rejestracja: 13 cze 2015, o 11:56

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: sztabs »

A co chciałbyś wiedzieć? We wtorek egzamin z ogranów, więc mogę napisać epopeję

A chciałbym się dowiedzieć ogólnie jak wygląda studiowanie farmacji w Łodzi. Ciężko jest? Jacy są ludzie? Jakie jest podejście prowadzących? Z jakim przedmiotem jest problem? Jak z wf-em: co można sobie wybrać?
Podobno ma duża kasa iść na wydział farmacji, widziałem jakiś projekt rozbudowywania itp. coś wiesz na ten temat?
Działasz w Młodej Farmacji?
Awatar użytkownika
monahaa
Posty: 85
Rejestracja: 6 lip 2014, o 18:40

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: monahaa »

sztabs pisze:
A co chciałbyś wiedzieć? We wtorek egzamin z ogranów, więc mogę napisać epopeję

A chciałbym się dowiedzieć ogólnie jak wygląda studiowanie farmacji w Łodzi. Ciężko jest? Jacy są ludzie? Jakie jest podejście prowadzących? Z jakim przedmiotem jest problem? Jak z wf-em: co można sobie wybrać?
Podobno ma duża kasa iść na wydział farmacji, widziałem jakiś projekt rozbudowywania itp. coś wiesz na ten temat?
Działasz w Młodej Farmacji?
1. Jest bardzo ciężko, nawet osoby najzdolniejsze i najbardziej zakuwające mają poprawki. Znam tylko dwie osoby które do tej pory zdały wszystko w pierwszych terminach Ogólnie ciężko tu o jakieś bujne życie towarzyskie, ale da się to zrobić, przy odpowiednim spięciu tyłka i dobrym rozplanowaniu nauki (co mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło.)

2. Ludzie. Zależy od grupy, ja mam fantastycznych, ale zdarzają się też tacy, że każdej oceny Ci żałują. Ja nie narzekam, poznałam tu mnóstwo fajnych osób, z którymi da się o wszystkim pogadać, a nie tylko studia i studia, jednak ze zorganizowaniem spotkań integracyjnych zazwyczaj jest ciężko, bo albo się uczą, albo jadą do domów

3. Podejście prowadzących. Wiadomo, zależy od przedmiotu i od tego z czym się przychodzi. Asystenci superowi, przynajmniej ja na takich trafiałam. Nigdy z żadnym nie było problemów i nie słyszałam, żeby ktoś mówił ON JEST NA MNIE CIĘTY I NIE CHCE MI ZALICZYĆ CZEGOŚ TAM!".

4. Z którym przedmiotem jest problem - to oczywiście zależy od indywidualnych predyspozycji, jak komuś bez problemu wchodzi sucha teoria to z botaniki będzie super, tam jest mnóstwo łaciny, łaciny i jeszcze raz łaciny. Wszystkie rodziny roślin, rośliny, grzyby itd. - wszędzie łacina. Ale podobno da się przebrnąć. Na swoim przykładzie nie powiem, bo wyników jeszcze nie ma Natomiast jak ktoś lubi reakcje to z chemiami nie będzie problemu, zwłaszcza organy to reakcje. Jest ich. Serio mnóstwo

5. Wf-ów do wyboru jest sporo, jednak jest to piękna teoria, że możesz sobie coś wybrać i na to chodzić. W rzeczywistości dostajesz plan zajęć z dziekanatu, odpalasz stronkę z wf-em i patrzysz gdzie właściwie możesz się zapisać, bo nie koliduje Ci z planem i oczywiście dojazdem (MPK Łódź - widmo ). Wtedy dopiero podejmujesz decyzję na co się zapiszesz, a możliwości okazują się dosyć ograniczone Jak chcesz sprawdzić to stronka wydziały zawiera nasz plan, a stronka wf ich rozkład zajęć

6. O żadnej kasie nie wiem, bo nas nikt o tym nie informuje, słyszałam jakieś plotki, że mają w końcu zrobić renowację katedry organicznej, nie wiem ile w tym prawdy, ale przyznaję, że to byłoby piękne

7. Nie działam w Młodej Farmacji, bo nie mam na to czasu, ale znam kilka osób które działają i chwalą sobie. Nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć na ten temat, przykro mi
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: inga6 »

I jak wam poszla maturka z biologii i z chemii? Myslicie, ze progi sie utrzymaja w tym roku? Ja jestem 10 punktow ponad limitem na farmacji we Wroclawiu. Myslicie, ze sie dostane?
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: inga6 »

Chodzi mi oczywiscie o zeszloroczny prog

Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Hogwartnik »

Dostaniesz sie na pewno

agunia987
Posty: 41
Rejestracja: 30 cze 2015, o 08:54

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: agunia987 »

A 140 co myślicie?
Janek
Posty: 59
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:35

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Janek »

Zależy gdzie, do Kato myślę, że spoko
Po nerwach w nocy w końcu mam wynik.
154 pkt, farmacja Kraków, co myślicie? ostateczne progi skoczą do góry czy utrzymają się na niższym poziomie?
rajsik
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 15:51

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: rajsik »

Wydaje mi się, ze progi wzrosną, bo dużo osobom świetnie poszło. ja mam 162pkt i też planuję Kraków, mam nadzieję, że starczy
Magnifier
Posty: 40
Rejestracja: 30 lip 2011, o 20:51

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Magnifier »

Ja mam 151 i celuję w Gdańsk, ktoś jeszcze?

inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: inga6 »

Moze i progi podskocza, ale nie tak drastycznie. Obstawialabym o jakies 2-3 punkty, takze Rajsik nie ma co sie martwic, a z tego co widzialam to prog na farmacje w Krakowie rok temu wynosil 150 pkt. Glowa do gory A z twoimi 162 nie rozwazasz stomy?
Awatar użytkownika
Wesoła Ameba
Posty: 95
Rejestracja: 7 kwie 2014, o 16:00

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Wesoła Ameba »

Magnifier pisze:Ja mam 151 i celuję w Gdańsk, ktoś jeszcze?

Ja mam 158 i również Gdańsk
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Stworek »

150! Poznań albo Gdańsk tylko, że w Gdańsku jest ten limit, no ale.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości