Farmacja Kandydaci 2015/2016

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
AdiXon
Posty: 54
Rejestracja: 1 gru 2014, o 15:07

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: AdiXon »

[at]

A nie lepiej było systematycznie się uczyć?
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 293
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:58

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: Aero »

Oj uwierz mi, nie da się, jak się ma 3 koła w tygodniu z innych pierdół. I rok był taki fajny
matys
Posty: 73
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:54

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: matys »

Aero pisze:Oj uwierz mi, nie da się, jak się ma 3 koła w tygodniu z innych pierdół. I rok był taki fajny
Aero do nauki bo inaczej do dziada na poprawkę :D
AdiXon
Posty: 54
Rejestracja: 1 gru 2014, o 15:07

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: AdiXon »

A właśnie. czy to prawda, że I rok jest lajtowy?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: Nitrogenium32 »

Ja słyszałem, że pierwsze dwa lata to podobno sama chemia. Coś dla mnie.
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: Hogwartnik »

AdiXon Tak, I rok jest lajtowy i 2 rok też nie za ciężki

Nitrogenium32 No nie sama chemia, ale w większości chemia. Mamy domieszkę zazwyczaj anatomii, fizjologii, filozofia, historia farmacji, biofizyka, matematyka, statystyka, biofizyka itp. Na pierwszych dwóch latach realizuje się chemie ogólną i nieorganiczną, chemię analityczną, chemię fizyczną, chemię organiczną i biochemię być może? w zależności od uczelni.
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 293
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:58

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: Aero »

matys pisze:
Aero pisze:Oj uwierz mi, nie da się, jak się ma 3 koła w tygodniu z innych pierdół. I rok był taki fajny
Aero do nauki bo inaczej do dziada na poprawkę :D
Ktoś tu podobno ostatnio się skarżył, że jest w dupie, więc też zalecam wracać do Boyda Mi zostało jeszcze tylko z 500 stron.

I rok we Wrocku to tylko chemia nieorganiczna, za to teraz mamy analityczną, fizyczną i organy.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: kokardka »

Aero, u nas na WUMie tak samo, I rok to tylko nieorganiczna, a II potrójne kombo. Ale żeby uczyć się 2 tygodnie przed kolosem z organów? No nie wierzę, u nas to ogarnia się w weekend bo inaczej nie da rady bo jest dużo innych pierdół.
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 293
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:58

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: Aero »

Daj spokój, u nas II koło jest ze wszystkich grup związków, rekacji, mechanizmów, nazewnictwo Nie wiem, co to za geniusz to wymyslił, gratuluję, bo to cały I tom Boyda i kawałek II, czyli jakieś 1000 stron. Dlatego siedzę w Internetach i narzekam, zamiast czytać o epoksydach
AdiXon
Posty: 54
Rejestracja: 1 gru 2014, o 15:07

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: AdiXon »

A powiedzcie bo się tak zastanawiam. czy nieorgana jest ciężka na farmie? Tak sobie myślę, że to organiczna powinna bardziej dominować na farmie.
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: Hogwartnik »

AdiXon pisze:A powiedzcie bo się tak zastanawiam. czy nieorgana jest ciężka na farmie? Tak sobie myślę, że to organiczna powinna bardziej dominować na farmie.
Organicznej jest niewątpliwie więcej objętościowo bez dwóch zdań nieorganiczna jest spoko, trochę reakcji do pouczenia bez żadnych komplikacji w sumie i jedyne co to kolorki trzeba zapamiętywać danych osadów, roztworów itd., ale to na zajęciach idzie sporo zapamiętać analizując. Były jeszcze jakieś zadanka, ale to też proste. No i coś z bionieorganiczej, ale niewiele. W ogóle te chemie wszystkie na farmacji są takie no inne niż w liceum, więcej teorii do nauki. Owszem są ćwiczenia i robi się część tych rzeczy, ale raczej nauka teoretyczna zajmuje więcej czasu
AdiXon
Posty: 54
Rejestracja: 1 gru 2014, o 15:07

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: AdiXon »

A czy na farmacji jest fizyka? /
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2015/16

Post autor: kokardka »

AdiXon, jest biofizyka i chemia fizyczna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości