Farmacja Kandydaci 2015/2016

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Malylis
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2015, o 13:50

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Malylis »

Hej Dostałam się na farmację na WUM, dokumenty już złożone. Ale waham się nad farmą a biotechnologią, na którą też się dostałam. Kompletnie nie wiem, co teraz z tym zrobić c
olcia0203
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2015, o 11:51

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: olcia0203 »

Malylis pisze:Hej Dostałam się na farmację na WUM, dokumenty już złożone. Ale waham się nad farmą a biotechnologią, na którą też się dostałam. Kompletnie nie wiem, co teraz z tym zrobić c
Hej! Decyzja należy do Ciebie ale jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie farmy na WUMie to śmiało pytaj, postaram się odpowiedzieć
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: lukasz471 »

"Hej Dostałam się na farmację na WUM, dokumenty już złożone. Ale waham się nad farmą a biotechnologią, na którą też się dostałam. Kompletnie nie wiem, co teraz z tym zrobić c"

A nad czym tu się dziewczyno wahać? Kompletnie nie rozumiem. Po biotechnologii w Polsce pracy nie znajdziesz przez najbliższe 20 lat. To bardzo ryzykowna inwestycja w wykształcenie. No chyba że jesteś mega mózgiem i nastawiasz się na karierę naukową, robienie doktoratu i tak dalej. Ale szczerze powiedziawszy, to na farmacji zdobędziesz na tyle rozległą wiedzę (jeżeli będziesz chciała), że będziesz mogła wykonywać pracę badawczą i tak i siak z pogranicza tego samego gatunku jak po biotechnologii, a będziesz miała jeszcze perspektywę pracy w aptece, firmie farmaceutycznej, szpitalu.
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: inga6 »

Przegladajac ten watek zwrocilam uwage na to, ze osoby, ktore ida na wum boja sie, ze niedostana sie z 80 miejsca na liscie rezerwowej. We Wroclawiu teraz lista przesunela sie o 130 osob, czyli zalozmy, ze 150 osoba teraz jest 20 na rezerwie. Moze skad was wie, skad te dysproporcje?

Balbinka
Posty: 1006
Rejestracja: 11 lip 2012, o 14:26

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Balbinka »

Malylis pisze:Hej Dostałam się na farmację na WUM, dokumenty już złożone. Ale waham się nad farmą a biotechnologią, na którą też się dostałam. Kompletnie nie wiem, co teraz z tym zrobić c
farmacja i biotechnologia to dwa całkiem inne kierunki
ja studiuję farmację, ale na roku mam również dwie osoby, które skończyły biotechnologię i obie mówią że jest to mnóstwo matematyki i fizyki. Z kolei farmacja to głównie chemia chemia i jeszcze raz chemia w każdej możliwej postaci(fizyczna, organiczna, nieorganiczna, analityczna i fizyczna ). Jeśli dobrze czujesz się z tymi przedmiotami co przeważają na biotechnologii, a słabo z chemią to rzeczywiście może lepiej wybrać biotech jeśli jednak dobrze czujesz się z chemią to na Twoim miejscu wybrałabym właśnie farmację dla farmaceutów praca będzie zawsze, a biotechnologia w Polsce na stan obecny ciągle raczkuje, a taka porządna praca to chyba jedynie za granicą.
jesli masz jakieś pytania o farmacji to chętnie odpowiem na pytania chociaż z dwóch pierwszych lat
olcia0203
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2015, o 11:51

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: olcia0203 »

inga6 pisze:Przegladajac ten watek zwrocilam uwage na to, ze osoby, ktore ida na wum boja sie, ze niedostana sie z 80 miejsca na liscie rezerwowej. We Wroclawiu teraz lista przesunela sie o 130 osob, czyli zalozmy, ze 150 osoba teraz jest 20 na rezerwie. Moze skad was wie, skad te dysproporcje?

Dysproporcja wynika z tego że na WUMie można składać tylko na jeden z 4 kierunków: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja, analityka medyczna.
A na pozostałych uczelniach jak dobrze pamiętam nie ma takiego limitu.
No i oczywiście - rankingi.


WUM - 2/3 rok
[D]
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2014, o 15:01

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: [D] »

Malylis pisze:Hej Dostałam się na farmację na WUM, dokumenty już złożone. Ale waham się nad farmą a biotechnologią, na którą też się dostałam. Kompletnie nie wiem, co teraz z tym zrobić c
Ja bym wybrała już teraz farmację, bo za kilka lat po skończeniu biotechnologii w Polsce bez perspektyw na dobrą pracę będziesz chciała kontynuować studia na kierunku który daje konkretny zawód (np. farmacja), chyba że wiesz że będziesz miała możliwość i chęci pracować za granicą
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Hogwartnik »

Malylis pisze:Hej Dostałam się na farmację na WUM, dokumenty już złożone. Ale waham się nad farmą a biotechnologią, na którą też się dostałam. Kompletnie nie wiem, co teraz z tym zrobić c
najlepiej przeczytac program jednych i drugich studiow i osadzic co pasuje najbardziej. Jakies opinie studentow jak w ogole w praktyce to wyglada i perspektywy teoretyczne po studiach i ocenic ich realnosc. Wypisac wszystkie plusy i minusy z tego i pewnie problem sie wtedy rozwiaze
Malylis
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2015, o 13:50

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Malylis »

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi

Z chemią w liceum zawsze radziłam sobie dobrze, ale to biologia jest moją pasją, stąd ten dylemat. Rzeczywiście, po zakończeniu studiów chciałabym zająć się pracą badawczą, za kompletnie nie interesuje mnie praca w aptece

A Wy, gdzie widzicie siebie po tych studiach?
Paulinaa212117
Posty: 47
Rejestracja: 2 lip 2015, o 18:24

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Paulinaa212117 »

eh jak to jest, że dwie osoby mogą mieć na WUM 65. miejsce to musieli miec tyle samo punktów i na dodatek taki sam wynik z chemii?
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Hogwartnik »

Malylis pisze:Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi

Z chemią w liceum zawsze radziłam sobie dobrze, ale to biologia jest moją pasją, stąd ten dylemat. Rzeczywiście, po zakończeniu studiów chciałabym zająć się pracą badawczą, za kompletnie nie interesuje mnie praca w aptece

A Wy, gdzie widzicie siebie po tych studiach?
Studia to tylko ulatwienie pewnej drogi, ale nie zamykaja drzwi w wielu innych kierunkach. Mnie apteka tak nie przeszkadza, chociaz zaczynajac studia zarzekalam sie, ze nie ma opcji, abym pracowala w aptece. Dzialalnosci naukowej mozna liznac na studiach i zobaczyc czy to na pewno to, bo realia jednak odbiegaja od wyobrazen najczesciej. Dla mnie bylaby to opcja na zasadzie jak sie uda niz musze i zamknieta na inne drogi. Zreszta na studiach mozna niezaleznie dzialac w kolach, a tak naprawde na zastanawianie sie jak to dalej jest czas w tym pol roku po stazu.
Dodam, ze raczej wraz z dalszymi latami najmniej mysli o pracy naukowej w porownaniu do pierwotnych zamierzen z poczatku studiow, a i z przemyslu czesc rezygnuje i nagle wiekszosci apteka albo nie przeszkadza albo nawet chca tam pracowac z przekonaniem.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: kokardka »

Hogwartnik pisze:
Malylis pisze:Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi

Z chemią w liceum zawsze radziłam sobie dobrze, ale to biologia jest moją pasją, stąd ten dylemat. Rzeczywiście, po zakończeniu studiów chciałabym zająć się pracą badawczą, za kompletnie nie interesuje mnie praca w aptece

A Wy, gdzie widzicie siebie po tych studiach?
Studia to tylko ulatwienie pewnej drogi, ale nie zamykaja drzwi w wielu innych kierunkach. Mnie apteka tak nie przeszkadza, chociaz zaczynajac studia zarzekalam sie, ze nie ma opcji, abym pracowala w aptece. Dzialalnosci naukowej mozna liznac na studiach i zobaczyc czy to na pewno to, bo realia jednak odbiegaja od wyobrazen najczesciej. Dla mnie bylaby to opcja na zasadzie jak sie uda niz musze i zamknieta na inne drogi. Zreszta na studiach mozna niezaleznie dzialac w kolach, a tak naprawde na zastanawianie sie jak to dalej jest czas w tym pol roku po stazu.
Dodam, ze raczej wraz z dalszymi latami najmniej mysli o pracy naukowej w porownaniu do pierwotnych zamierzen z poczatku studiow, a i z przemyslu czesc rezygnuje i nagle wiekszosci apteka albo nie przeszkadza albo nawet chca tam pracowac z przekonaniem.
zgadzam się w zupełności
beznazwy5
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2015, o 19:10

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: beznazwy5 »

Mam 135, myślicie że mam szansę dostać się do Lublina?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości