Farmacja na AM we Wrocławiu

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Kassica
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2007, o 18:51

Pozdrawiam studentów I roku

Post autor: Kassica »

Witam! Ja również chciałam pozdrowić przyszłych, a właściwie to obecnych studentów farmacji, do których mam nadzieję, że na szczęście, należę Mam nadzieję, że będzie nam miło razem) 3majcie się i do zobaczenia w październiku!
nula_a

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: nula_a »

Pozdrowienia dla studentów farmacji z wrocka:) jeśli teŻ od października zaczynacie tam studiować, i chcecie troszkę wcześniej nawiązać kontakt z kimś z roku, to bardzo zachęcam - odezwijcie sie:) Moje gg to 9609805.
kkkkk
Posty: 98
Rejestracja: 1 sie 2008, o 15:01

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: kkkkk »

Mam pytanie do studentów farmacji we Wrocławiu Jak oceniacie studia na tej uczelni? Jak jest z budynkami, w których są zajęcia? Znajdują się w duzej odległosci od siebie? I ogólnie w jakim stanie jest uczelnia? Byłam ostatnio we Wrocławiu i dziekanat hmmm.nie jest za bardzo zachęcający
Tompol

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Tompol »

jeśli chodzi o budynki to wszystkie wyglądają jak dziekanat niestety nie należą do najnowszych ,ale budują nam placówkę na borowskiej. A jeśli chodzi o odległość to są porozrzucane po mieście i czasami trzeba 30min żeby dojechać z jednego miejsca na drugie . Jeśli posłuchasz rady 2 roku to nie jest tak źle , główne przedmioty z których trzeba się przykładać to fizjologia z anatomią i chemia. Drugi semestr jest bardzo wakacyjny
kkkkk
Posty: 98
Rejestracja: 1 sie 2008, o 15:01

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: kkkkk »

Aha, dzięki No cóż, stare budynki też może mają swój klimat
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: .kuba. »

Ja również wybieram się na farmację na wrocławskiej akademii medycznej. Co więcej, jestem na ten kierunek i tę uczelnię zdecydowany i nie sądzę, by cokolwiek mogło pokrzyżować plany dostania się właśnie tutaj. Fakt faktem, pochodzę z Bieszczadów (czy też ich przedpola - liceum kończyłem w Sanoku), ale odległość mnie nie przeraża. Miasto oczarowało mnie od mojej pierwszej wizyty, mam tam wspaniałych znajomych (a część klasowa wybiera się w tym roku), a wysoki próg punktowy, konieczny do dostania się (porównując lata ubiegłe), mobilizuje (mobilizował?) do pracy. Oczywiście, są uczelnie, gdzie ten próg jest wyższy, ale Kraków (dla przykładu), jak dla mnie, stał się zbyt oklepany.

Niemniej, proszę obecnych oraz byłych studentów kierunku na tejże uczelni o opinie, za które z góry dziękuję.
Tompol

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Tompol »

O budynkach już opowiedziałem uczyć się trzeba to wiadomo , Wykładowcy raczej nie są okrutni. Nawet z Anatomii i Fizjologii można było spokojnie poprawiać kolokwia ,a jak komuś nie poszło to był jeszcze tydzień odróbkowy po sesji. Największy zonk na 1 roku to był egzamin z Fizjologii który posiadał 110 pytań i trzeba było uzyskać 71% aby uzyskać 3. Co prawda był to egzamin testowy i jedna odpowiedź była poprawna , ale nie było to najłatwiejsze , a materiał jest obszerny. Więcej chyba ludzi zrezygnowało niż odpadło , wiec jak się nie poddasz to wszystko w końcu zaliczysz. Nie ma problemu z matematyka ,statystyką wszyscy sobie radzą. Bardzo fajna jest pani profesor od chemii nieorganicznej , pani Agata świetnie tłumaczy fizjologie , Pani profesor z Mikrobiologii tez jest bardzo fajna i chce ,aby wszyscy byli traktowani równo. Trafisz na ćwiczeniowców , którym można zarzucić niewiedzę i czytanie z książek podczas omawiania , ale tez takich którzy dużo widzą. Jeśli chodzi o Wrocław to mimo wszystko bardzo polecam , mi samemu przyjemnie się tu studiuje. Poza tym zawsze starszaków można o coś spytać i chętnie pomagają , więc jak coś to w październiku wszystkiego się głębiej dowiesz
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Frescoo »

ja również wybieram się na farmację na AM we Wrocku, jeśli dostanę się na niestacjonarne P
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: .kuba. »

A nie próbujesz na stacjonarne? Czy jesteś aż tak sceptycznie nastawiony do wyników?
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Frescoo »

no niby zalogowałam się, bo trzeba najpierw na stacjonarne startować.
ale nie mam żadnych szans.jeśli bd mieć łącznie 80 pkt to wszystko ,więc nie wiem czy chodź na niestacjonarne styknie /
niestety bardzooo późno zorientowałam się co tak naprawdę chcę robić i stąd/ więc jakby co za rok poprawka ]
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Biochejter »

Frescoo pisze:jeśli bd mieć łącznie 80 pkt to wszystko ,więc nie wiem czy chodź na niestacjonarne styknie]
Będzie problem na większości uczelni, bo na niektórych obowiązuje 50% maksa pktów rekrutacyjnych, czyli 100 musi być (w sumie B + Ch) żeby brali pod uwagę.

Pomyśl o Sosnowcu na ŚUM-ie biorą jak leci na płatne, 2 lata temu poniżej 50-ciu pktów schodzili na farmie.
Ostatnio zmieniony 6 cze 2009, o 00:26 przez Biochejter, łącznie zmieniany 1 raz.
kkkkk
Posty: 98
Rejestracja: 1 sie 2008, o 15:01

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: kkkkk »

o no to widzę, że wiecej osób się wybiera na farmację do Wrocławia oby tylko się dostać teraz. w tamtym roku było chyba 157 pktów z ostatecznej listy, ale teraz pewnie progi podskoczą no ale zobaczymy, trzeba być dobrej myśli Ja też mam tam daleko ,bo ponad 300 km, ale cóż to jest Jeszcze jak Tomiks tak zachęcił ( no wyłączając ten fragment o pierwszym egzaminie )
Tompol

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Tompol »

No cyztałem własnie na AM ,że na niestacjonarne brali od 86 pktów z całości a niby tez trzeba było mieć 100 (jesli chodzi o wrocław)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości