Farmacja-studia

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Farmacja-studia

Post autor: Abrakason »

Siemka nie wiem czy to tutaj moge sie o to zapytac ale jak myslicie uda mi sie dostac na farmacje w tym roku (przede wszystkim gdansk a plan b)- to Bialystok) z punktacja 68% z chemi i 72% z biologii (oczywiscie rozszerzenia) ?
koterska
Posty: 176
Rejestracja: 4 sty 2012, o 11:28

Re: Farmacja-studia

Post autor: koterska »

Raczej poniżej 150 nie ma na co liczyć. Ja poprawiłam w tym roku i mam 156 i się boję czy gdziekolwiek się dostanę /
ann_92
Posty: 221
Rejestracja: 28 maja 2012, o 21:41

Re: Farmacja-studia

Post autor: ann_92 »

no chance
146 to najmniejsze minimum
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: Farmacja-studia

Post autor: arapaima »

Ja tam bym złozyła chociaż na 1 uczelnie. Lepiej załować wydanych 85 zł niż załować ze miało sie szanse a nie zlozylo.
lollypop
Posty: 69
Rejestracja: 3 lip 2011, o 20:49

Re: Farmacja-studia

Post autor: lollypop »

myślicie, że w lublinie na farmę może skoczyć próg aż o 7 punktów? o mam 156 i zaczynam się bać
woonder
Posty: 100
Rejestracja: 18 maja 2012, o 09:11

Re: Farmacja-studia

Post autor: woonder »

lollypop, spokojnie o 7 na pewno nie podskoczy, widzimy się w październiku
lollypop
Posty: 69
Rejestracja: 3 lip 2011, o 20:49

Re: Farmacja-studia

Post autor: lollypop »

haah no to się cieszę, do zobaczenia )
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Farmacja-studia

Post autor: Namine »

A ja bym nie była taka pewna, czy progi mocno nie polecą w dół na farmie. O ile na lekarski raczej sytuacja może zmienić się tylko nieznacznie, to na farmacji może sporo spaść. W zeszłym roku dużo rekrutujących się to byli ci, którym nie wyszło z lekarskim i część z nich chciała poprawiać maturę i po roku znowu na leka próbować. Teraz przecież obowiązuje już nowa ustawa, więc zimowanie takie sporo by kosztowało i nie sądzę, żeby się na to decydowali. Moim zdaniem to zwolni dość dużo miejsc, więc progi mogą zaskoczyć pozytywnie
woonder
Posty: 100
Rejestracja: 18 maja 2012, o 09:11

Re: Farmacja-studia

Post autor: woonder »

Ustawa niczego nie zmienia, każdy dostaje nadmiar 30 pkt ects, czyli jeden semestr jest nadal bezpłatny. Punkty naliczane są dopiero po zaliczeniu danego przedmiotu, czyli w trakcie sesji. Więc spokojnie można iść na jakiś kierunek, zaliczyć sesje zimową, napisać maturę w maju i w zależności od tego jak owa matura nam pójdzie można zostać na tym kierunku i nie mieć w plecy roku, ale można też nie podchodzić do sesji letniej i przenieść się na inny kierunek nie płacąc ani grosza.

whitelies
Posty: 19
Rejestracja: 30 cze 2012, o 11:45

Re: Farmacja-studia

Post autor: whitelies »

Ja też się zastanawiam, czy mam szanse do Wawy z moimi 72% z biologii, 83% z chemii i 94% z matmy.
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: Farmacja-studia

Post autor: seelaaf »

cholera, a ja mam 144 pkt i nie moge sobie darowac, ze moze mi zabraknac doslownie 2 pkt.
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Farmacja-studia

Post autor: Namine »

No nie byłabym tego taka pewna. dodatkowe punkty jak jest napisane na stronie są przewidziane na dodatkowe zajęcia. A poza tym my w tym roku mieliśmy do podpisania oświadczenie, że kierunek, który studiujemy jest naszym pierwszym (albo którymś) w ramach tych punktów ECTS (lub że wykorzystaliśmy już ileś punktów na innej uczelni i jeśli tak to ile). Ja bym się na rzucała na inny kierunek na przezimowanie już w tym roku.
Poza tym zaliczenie sesji zbiega się z wynikami matury, najpierw zalicza się sesję letnią, a potem dopiero przychodzą wyniki. Kiedy podchodzi się do sesji (czyli początek czerwca) punkty są już w sumie zatwierdzone, bo zostały już wykorzystane a zaliczenie do indeksu wpisane. Raczej takie kombinowanie nie urządza na 100%.

searleaf: nie zabraknie Ci, składaj papiery na te uczelnie o niższych progach i się dostaniesz
woonder
Posty: 100
Rejestracja: 18 maja 2012, o 09:11

Re: Farmacja-studia

Post autor: woonder »

Na jakiej stronie i jakie zajecia dodatkowe? Ja tez podpisywalam to oświadczenie ale nie wiem co ono ma do rzeczy w tym momencie. Wyniki matury sa po sesji jasne, ale mature pisze sie w maju, wiekszosc ludzi potrafi realnie ocenic swoj wynik i to jakie ma szanse by sie dostac na ten swoj upragniony kierunek. Dlatego tez nie nastawialabym sie na spadek progow, dla chcacego nic trudnego

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości