[I ROK] FARMACJA UM POZNAŃ

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: [I ROK] FARMACJA UM POZNAŃ

Post autor: Padre Morf »

Delling pisze:Jakiej niby
w aptece, w której pracujesz lek Ci nie schodzi. Jesteś lekarzem, wypiszesz lek pacjentom nagonisz do własnej apteki i już masz sprzedaż.
Nie wspomnę już o tym jaki raj miałyby firmy farmaceutyczne.
No i panienki co im guma pękła - w okienku doktor - wypisze lek od ręki (za dodatkowym bonusem oczywiście).
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: [I ROK] FARMACJA UM POZNAŃ

Post autor: Delling »

Morfeusz pisze:
Delling pisze:Jakiej niby
w aptece, w której pracujesz lek Ci nie schodzi. Jesteś lekarzem, wypiszesz lek pacjentom nagonisz do własnej apteki i już masz sprzedaż.
No i co w tym złego ? To firma reklamująca aspirynę jest zła bo jest jeszcze etopiryna ? Niech klijenci sobie chodzą do tej apteki do jakiej chcą, za namową czy nie, jak ja bym miał uprawnienia i lekarza i farmaceuty to bym chętnie połączył gabinet lekarski z własną apteką i nie widzę nic w tym złego, wręcz przeciwnie, sam bym chętnie się u kogoś takiego leczył.
Morfeusz pisze: Nie wspomnę już o tym jaki raj miałyby firmy farmaceutyczne.
Jaki ?
Morfeusz pisze: No i panienki co im guma pękła - w okienku doktor - wypisze lek od ręki (za dodatkowym bonusem oczywiście).
Równie dobrze zadodatkowym bonusem aptekarz może dać lek od ręki bez recepty.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: [I ROK] FARMACJA UM POZNAŃ

Post autor: dragonka »

mam pytanie: na czym polega mniej więcej nauka pamięciowa na farmie? Czy jest to zakuwanie wzorów, całych reakcji, właściwiości zw., ich budowy i nazw ], wzorów do wyliczania różnych różności?ltrawidłowe wybrać lub wypełnić opcję: inne- jakie?
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: [I ROK] FARMACJA UM POZNAŃ

Post autor: 270285 »

Tak właśnie dokładnie jak napisałaś. Wzory, nazwy polskie, łacińskie, chemizm, działanie itp
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: [I ROK] FARMACJA UM POZNAŃ

Post autor: Padre Morf »

Delling pisze:jak ja bym miał uprawnienia i lekarza i farmaceuty to bym chętnie połączył gabinet lekarski z własną apteką
i jakby taki lekarz-aptekarz sprzedawał pacjentom leki po wyższej marży to też nie widziałbyś w tym nic złego ? Byli już tacy co sprzedawali leki spod biurka kilka razy drożej, że niby lepsze i nowocześniejsze
Delling pisze:sam bym chętnie się u kogoś takiego leczył.
ale kto Ci broni się leczyć? Znajdź takiego co skończył oba i się u niego lecz
Równie dobrze zadodatkowym bonusem aptekarz może dać lek od ręki bez recepty.
nie z każdym lekiem tak się da
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: [I ROK] FARMACJA UM POZNAŃ

Post autor: dragonka »

Ja bym się trzymała z daleka od takiej apteki, bo musiałabym pół życia spędzić w kolejce, bo pewnie każdy by jeszcze coś tam dopytał o poradę, itp Zresztą jakoś sobie tego nie wyobrażam i jak dla mnie- tak jest dobrze.
A jak ktoś chce mieć wiedzę to może studiować i to też jest ok.
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: [I ROK] FARMACJA UM POZNAŃ

Post autor: Delling »

Morfeusz pisze:
Delling pisze:jak ja bym miał uprawnienia i lekarza i farmaceuty to bym chętnie połączył gabinet lekarski z własną apteką
i jakby taki lekarz-aptekarz sprzedawał pacjentom leki po wyższej marży to też nie widziałbyś w tym nic złego ? Byli już tacy co sprzedawali leki spod biurka kilka razy drożej, że niby lepsze i nowocześniejsze
Nie, bo nikt ludziom nie każe ich kupować, ja bym po zawyżonej cenie nie kupował i tyle.
Morfeusz pisze: ale kto Ci broni się leczyć? Znajdź takiego co skończył oba i się u niego lecz
A skąd mam wiedzieć, że ktoś rzeczywiście ukończył oba kierunki, na słowo skoro nie ma dyplomu ?

Dragonka
przecież u zwykłego lekarza też się dopytujesz o leki, wypisuje ci recepte itp. kwestia tego, że nie ma on takiej wiedzy na ich temat jak farmaceuta.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: [I ROK] FARMACJA UM POZNAŃ

Post autor: Biochejter »

Delling pisze: A skąd mam wiedzieć, że ktoś rzeczywiście ukończył oba kierunki, na słowo skoro nie ma dyplomu ?
Nie. Ty źle rozumiesz. Dyplomy ukończenia obu kierunków oczywiście masz. Jesteś absolwentem lekarskiego i mgr farmacji, to masz pewne. Tylko że sam dyplom nie daje Ci możliwości pracowania w zawodzie aptekarza/lekarza i o to się rozchodzi. Ale dyplomy masz oba
acha
Posty: 68
Rejestracja: 23 lip 2008, o 17:41

Re: [I ROK] FARMACJA UM POZNAŃ

Post autor: acha »

dragonka pisze:Ale jak już pisałam znajoma jest na trzecim roku i jakoś żyje i jeszcze się rusza więc raczej wszystko jest do przeżycia.
W Poznaniu?
Ja sobie zawsze powtarzam, że jak co roku tyle osób kończy ten kierunek to czemu akurat ja miałabym sobie nie dać rady?

btw rozwinął się mały offtop, proponuję założyć nowy temat
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: [I ROK] FARMACJA UM POZNAŃ

Post autor: Delling »

Biochemister pisze:
Delling pisze: A skąd mam wiedzieć, że ktoś rzeczywiście ukończył oba kierunki, na słowo skoro nie ma dyplomu ?
Nie. Ty źle rozumiesz. Dyplomy ukończenia obu kierunków oczywiście masz. Jesteś absolwentem lekarskiego i mgr farmacji, to masz pewne. Tylko że sam dyplom nie daje Ci możliwości pracowania w zawodzie aptekarza/lekarza i o to się rozchodzi. Ale dyplomy masz oba
Dobra, kumam, faktycznie się off top zrobił, więc zakończmy ten temat, już wszystko wiem .
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: [I ROK] FARMACJA UM POZNAŃ

Post autor: dragonka »

Wracając może trochę do tematu- zna ktoś może ludzi na pierwszym i na wyższych latach, z którymi możnaby może pogadać na gg? Ale mam teraz na myśli UM Poznań.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość