Farmacja UMB - WUM, możliwe przenosiny?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Loket
Posty: 16
Rejestracja: 14 sie 2018, o 13:02

Farmacja UMB - WUM, możliwe przenosiny?

Post autor: Loket »

Witam wszystkich bardzo serdecznie W tym roku aplikowałem na farmacje na UMB do Białegostoku i WUM do Warszawy, do Białegostoku się dostałem z wynikiem 139 pkt (62 biola+67 chemia). Do Warszawy nie udało mi się póki co dostać, mam tam 147,5 pkt-liczy się matematyka podstawowa. Dostałem list z Warszawy że rekrutacja się skończyła a próg wynosił 157,5 pkt i tutaj rodzi się moje pytanie: Czy mam szansę dostać się tam we wrześniu (7 września jeśli ktoś zrezygnował będą brali chętnych)? Oraz drugie pytanie czy ktoś przenosił się może po 1 roku na wum z umb czy innej uczelni na farmacje, były z tym jakieś problemy
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja UMB - WUM, możliwe przenosiny?

Post autor: Nitrogenium32 »

Znam osobiście kilka osób, którym udało się przenieść z UMB na WUM - czy to po pierwszym roku, czy to po drugim. Jest to jak najbardziej możliwe, ale to wszystko zależy od sytuacji indywidualnej.

Z tego, co wiem, we wrześniu próg trochę spada. Niektóre osoby z mojego roku dostały się dopiero we wrześniu. Aczkolwiek nie wiem, czy byłby to dobry pomysł, ponieważ przeliczyłem na podstawie Twoich punktów, ile miałeś procent z matematyki podstawowej. Wątpię, czy z takim niskim wynikiem poradziłbyś sobie na WUM-ie - nie bez powodu liczy się u nas matematyka, bo u nas bardzo się ciśnie z matematyki i są co roku osoby, które nawet zaliczają ten przedmiot ostatniego dnia przed początkiem kolejnego roku akademickiego. Co prawda semestr zimowy to tylko powtórzenie z funkcji elementarnych i rozszerzenie materiału z trygonometrycznych, ale semestr letni to już pochodne, całki, różniczki.

Chociaż i tak najchętniej odradziłbym Ci ten kierunek, bo to dno. Jednak z tego, co wiem, to w Białymstoku jest trochę bardziej nowocześnie niż w Warszawie. Nie rozumiem, po co tak bardzo chcesz się pchać na najbardziej skamieniały Wydział Farmacji w Polsce. (Tym bardziej, że obecnie trwa u nas przeciągający się remont i będziemy musieli się zmieścić w miejscu o 1/3 mniejszym niż dotychczas).
Loket
Posty: 16
Rejestracja: 14 sie 2018, o 13:02

Re: Farmacja UMB - WUM, możliwe przenosiny?

Post autor: Loket »

Dziękuje bardzo za odpowiedź, tak z matmy podstawowej miałem 74% jednak nie jestem aż tak mierny z tego przedmiotu raczej to była pierwsza z matur, co dalej to chciałbym iść do warszawy bo studiuje tam mój brat i byłoby mi łatwiej tam mieszkać +masa znajomych z którymi też można czegoś poszukać. A co do progu to czy możliwe jest że spadnie o 10 pkt? Co z ludzmi którzy mają taką samą ilość pkt czyt. 147,5? Kto miał więcej z chemii czy coś takiego? A co do kierunku o co chodzi z tą farmą, wszyscy odradzają, sam nie wiem czy mi się spodoba dlatego idę na rok i sprawdzę, możesz mi przybliżyć temat o ile masz trochę czasu.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja UMB - WUM, możliwe przenosiny?

Post autor: Nitrogenium32 »

Loket pisze:
14 sie 2018, o 16:38
chciałbym iść do warszawy bo studiuje tam mój brat i byłoby mi łatwiej tam mieszkać
Przy przenosinach najczęściej pojawiają się argumenty takiego rodzaju, tzn. że rodzina albo chłopak/dziewczyna studiuje w tym mieście albo po prostu jest bliżej. Myślę, że nie byłoby problemu z przeniesieniem w takim wypadku.
Loket pisze:
14 sie 2018, o 16:38
co do progu to czy możliwe jest że spadnie o 10 pkt? Co z ludzmi którzy mają taką samą ilość pkt czyt. 147,5? Kto miał więcej z chemii czy coś takiego?
Nie jestem pewien, czy o tyle się on obniży, ale nigdy nic nie wiadomo. Jeśli kilka osób ma tyle samo punktów, chyba brany jest pod uwagę wynik z matury z chemii.
Loket pisze:
14 sie 2018, o 16:38
A co do kierunku o co chodzi z tą farmą, wszyscy odradzają, sam nie wiem czy mi się spodoba dlatego idę na rok i sprawdzę, możesz mi przybliżyć temat o ile masz trochę czasu.
Nie ma problemu, napisz do mnie na PW.
Loket
Posty: 16
Rejestracja: 14 sie 2018, o 13:02

Re: Farmacja UMB - WUM, możliwe przenosiny?

Post autor: Loket »

Wie ktoś może jakie uzasadnienie będzie dobre aby się przenieść? Sprawdzają te wiadomości które dostają i jaką średnią trzeba mieć żeby się przenieść
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości