Farmacja - wszystko o tym kierunku

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Biochejter »

Jarus pisze:Czy po farmacji i oczywiscie po owczesnym przygotowaniu pedagogicznym mozna uczyc chemii w szkole ?
Tak.
karcia0330
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2010, o 14:27

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: karcia0330 »

hej chciałam się zapytać czy przy rekrutacji patrzą wogóle na poziom podstawowy? bo zdaje rozsz-biol i chem na podst. i zastanawiam się czy przelicza jakoś ta chemie czy uznają za 0pkt.? może ktoś się orientuje?

a chciałabym iść do Poznania, Bydgoszczy lub łodzi.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Biochejter »

Podstawowy nie jest brany pod uwagę w rekrutacji na farmację.
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Fasberg »

Hej, ja sie zastanawiam co wybrać biotechnologie czy farmacje po biotechnologii o pracę raczej ciężko w przypadku farmacji z tym chyba troche lepiej, nie? Ogólnie moje pytanie: Czy po farmacji można zatrudnić się gdzieś indziej niż tylko w aptece?
edziaaa
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, o 19:25

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: edziaaa »

biotechnologie odradzam , kiedyś był to modny kierunek a ci którzy go skończyli płaczą bo nie ma dla nich pracy. farmacja o wiele lepsza ale też można by o niej dyskutować. ofert pracy jest bardzo dużo ale zarobki różne- w zależności w jakim mieście , jej lokalizacji tam itp. a jeśli chodzi o prace w innych miejscach typu- produkcja leków , jakieś tam koncerny, laboratoria itp to wolą chemików, ale można próbować.
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Fasberg »

A jak wyglądają takie studia od strony studenta? Na co kładą nacisk? Oczywiście oprócz chemii, bo to oczywiste. Trudno jest się utrzymać?
edziaaa
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, o 19:25

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: edziaaa »

w wawie cisną botanikę - egzamin praktyczny i teoretyczny po 2 semestrach,
chemia bardzo fajna - nowiutkie laboratorium aż chce się coś robić i najfajniejszy zakład ze wszystkich na 1 roku - ale uczyć się trzeba,
biologia tylko przez pierwszy semestr - dzięki Bogu,
łacina przez 2 semestry - ogólnie spoko , inne przedmioty typu historia farmacji, wf na obecność
biofizyka - wszyscy zaliczają, ładne blondynki na 5
anatomia przez 5 tyg - kończy się egzaminem
statystyka - setki wzorów
a i zapomniałabym o kochanej matematyce, zabrano warunek z matmy więc uczyć się trzeba , jeśli ktoś ma dobre podstawy z liceum to tu nie będzie miał problemów , jeśli ktoś ich nie miał tak ja, to czeka go trochę męczarni ale nasz Profesor to spoko gościo - zdaje sobie sprawę, że nie każdy ma umysł ścisły więc termin poprawek jest dużo
ogólnie 1 rok jest przyjemny - nauki mało w porównaniu z 2 i 3 -tam jest prawdziwe kucie, w nagrodę 4 rok - nic nie robić , nie mieć zmartwień , chłodne p 5 rok pisanie pracy i pół roku charytatywnej pracy w aptece :)

za byle co z uczelni nie wywalą - uczyć się trzeba tyle żeby wszystko zaliczyć , i można znaleźć czas na wszystko
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Fasberg »

Aha Dzięki wielkie za info-) Jak jeszcze będę miał jakieś pytania to napiszę (trzeba wykorzystać hehe )
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Biochejter »

Adrian pisze:Hej, ja sie zastanawiam co wybrać biotechnologie czy farmacje po biotechnologii o pracę raczej ciężko w przypadku farmacji z tym chyba troche lepiej, nie? Ogólnie moje pytanie: Czy po farmacji można zatrudnić się gdzieś indziej niż tylko w aptece?
No jest kilka działek stricte dla farmaceutów. Są firmy farmaceutyczne i CRO (Clinical Reaearch Organisation) - czyli szeroka dziedzina badań klinicznych (i najczęściej stanowiska CRA - monitora badań klinicznych ). W FF zwłaszcza stanowiska nielaboratoryjne, typu badania nad działaniami niepożądanymi, itp - bo przy produkcji jest mało stosunkowo pracy dla czynnika ludzkiego (w sensie liczbowym, linie produkcyjne są mega zautomatyzowane). Są też inspektoraty farmaceutyczne (papierologia stosowana) i kilka innych nisz dla farmaceutów. Z tym że większość i tak woli pracować w aptece, bo wystarczy dyplom i PWZ i żadnych umiejętności (których większość farmaceutów nie ma bo ryje sobie chemie całe studia bezmyślnie), aptekarze zarabiają nieźle, a praca niewymagająca (no dobra, bolą nogi od stania i palce od klikania w kasę fiskalną ).
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Fasberg »

O dzieki Czyli najpewniej w aptece no i w sumie zaczynam widzieć dobre strony tego, ale jednak gdyby mnie coś innego interesowało, prócz zawodu sprzedawcy z dyplomem widzę, że jest w czym wybierać. A konkretnie jakie są umiejętności wymagane? Chodzi o jakieś studia dodatkowe czy jakaś wrodzona inteligencja, logika?
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Litawor »

Biochemister pisze:no dobra, bolą nogi od stania i palce od klikania w kasę fiskalną
Ale pod ladą są na to leki przeciwbólowe
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: 270285 »

no dobra, bolą nogi od stania i palce od klikania w kasę fiskalną ).
mNIE BOLAŁA RĄCZKA OD MACHANIA PISTLEM
Awatar użytkownika
medyczka
Posty: 173
Rejestracja: 21 lip 2009, o 15:28

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: medyczka »

Mam pytanie
Kiedy trzeba zrobic badania wymagane na uczelnie od lek med pracy?
i z czyms trzeba tam isc? jak to wyglada-badanie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości