Farmacja - wszystko o tym kierunku

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Alicja

Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Alicja »

Na ile punktów powinnam napisać maturę z biologii i chemii (w sumie), Żeby mieć pewność, Że się dostanę na farmacje w Poznaniu? Wiadomo, Że najlepiej mieć maksa :], ale nie ma się co czarować, więc pytam o dolną granicę.
Z góry dziękuję za prędką i rzeczową odpowiedź! :)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2007, o 07:58 przez Alicja, łącznie zmieniany 1 raz.
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: alces »

149,5 na 210 taki byl porg w tym roku w Poznaniu
Alicja

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Alicja »

Wielkie dzięki za odpowiedź! :) no to nie ma zmiłuj, idę się uczyć P z biologii nie będzie łatwo.
Magda

Farmacja...???

Post autor: Magda »

Chciałabym dowiedzieć się czegoś o tych studiach. Chcę się upewnić czy jest to odpowiedni kierunek dla mnie. Czy łatwo się dostać na farmację? Proszę napiszcie mi coś. Nie mogę się zdecydować. Interesuje mnie wszystko co się z tym wiąŻe.
olgap5
Posty: 37
Rejestracja: 14 cze 2006, o 17:22

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: olgap5 »

Łatwo dostac sie na pewno nie jest. Ja probowalam 2 razy. Jest sie w o wiele lepszej sytuacji bedac po nowej matyrze, bo nie trzeba zdawac egzaminu. Przez pierwsze 2 lata na tym kierunku kroluje chemia- pod roznymi postaciami: analityczna, organiczna, fizyczna, biochemia. Bardzo duzo nauki pamieciowej.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Vinci »

trzeba jeszcze dodac ze jest troche matematyki, w zaleznosci od uczelni jesli skonczysz studia przedwczesnie to wlasnie przez matme ( wrocław) ale w krakowie jak jestes dobra z chemii i bioli to matematyka jest do przejscia. Nauka nie konczy sie po studaich, farmaceuciu caly czas musza sie doszkalac, obowiazuje system punktowy, piszesz artykuly czy cos takiego dostajesz za to punkty i jesli nie uzyskasz w okreslonym czasie wymaganej sumy pkt to bodajze traciszprawo wykonywania zawodu czy musisz zdac jaksi egzamin. Dobrze sie zastanów czy na pewno chcesz tam isc, studia sa uwazane za jedne z najcieższych ale pozniej otwierasz swoja apteke albo jedzesz do irlandii i od razy płącą ci na poczatek 30 E na godzine :P
Magda

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Magda »

Pewnie Że warto się pomęczyć. 30 E za godzinę to duŻo kasy. Czy są jeszcze jakieś inne zalety? Albo wady?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Vinci »

Zalety takie, ze jak ktos zapyta twoje dzecko w szkoe kim jest mama, to bedze mogo poweidzec ze magistrem farmacji poza tym otwierasz swoj biznes i nie muszisz pracowac cale zycie na kogos.
Magda

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Magda »

vinci: studjujesz farmację?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Vinci »

nie ale mam zamiar jak dobrze pojdzie
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: maraj »

Zalety takie, ze jak ktos zapyta twoje dzecko w szkoe kim jest mama, to bedze mogo poweidzec ze magistrem farmacji poza tym otwierasz swoj biznes i nie muszisz pracowac cale zycie na kogos.
Nie podoba mi się ten kierunek. Kojarzy mi się ze sprzedawaniem w sklepie. Co Pani podać
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Vinci »

tylko ze nie uslyszysz w odpowiedzi na to pytaniekilkogram ziemniaków i jedna kiełbase
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: maraj »

ale dla mnie to samo. Do tego jeszcze ten przyjemny głosik, a na koniec dziękuję i zapraszam ponownie". Więc na jakim kierunku Vinci myślisz się ze mną spotkać w październiku (odbiegając nieco od tematu)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości