Farmacja WUM koła naukawe

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
fenylo_
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2019, o 11:21

Farmacja WUM koła naukawe

Post autor: fenylo_ »

Hej, czy jest ktoś kto studiuje lub studiował farmacje na WUM-ie i orientuje się jak to jest z kołami naukowymi. Co trzeba zrobić żeby się dostać? W których omawiane zagadnienia są najciekawsze? Od października zaczynam trzeci rok i bardzo chciałabym zacząć robić coś dodatkowo. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) :)
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja WUM koła naukawe

Post autor: Nitrogenium32 »

Jest mnóstwo różnych kół naukowych, ale tak naprawdę każde działa na innych zasadach. Ja byłem w wielu różnych kołach naukowych, więc co nieco mogę opowiedzieć. [mod]
fenylo_
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2019, o 11:21

Re: Farmacja WUM koła naukawe

Post autor: fenylo_ »

A do jakiego mam szansę zostać przyjęta na trzecim roku? I czy gdzieś można znaleźć wykaz tych kół z krótkim opisem czym się zajmuje? Jak wygląda 'rekrutacja'? I czy można spróbować działalności w kilku na raz i wybrać to które najbardziej mi odpowiada?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja WUM koła naukawe

Post autor: Nitrogenium32 »

fenylo_ pisze:
13 sie 2019, o 19:23
A do jakiego mam szansę zostać przyjęta na trzecim roku?
Teoretycznie: Botanika, Chemia analityczna, Chemia fizyczna, Chemia organiczna, Chemia Leków (ale tylko na zasadzie członkostwa, jeszcze bez możliwości pracy naukowej), Fizjologia, Farmakognozja (podobno ktoś już na III roku tam był), Prawo farmaceutyczne. Tyle kojarzę.
fenylo_ pisze:
13 sie 2019, o 19:23
I czy gdzieś można znaleźć wykaz tych kół z krótkim opisem czym się zajmuje?
Chyba nie ma takiego wykazu, trzeba się dowiadywać w Zakładach, czy są jakieś koła naukowe.
fenylo_ pisze:
13 sie 2019, o 19:23
Jak wygląda 'rekrutacja'?
Nie ma czegoś takiego. Wszystko zależy od tego, czy są miejsca w kole. Jeśli nie ma miejsc, to nie można być, chyba że na zasadzie samego członkostwa i chodzenia na wykłady, ale niewiele działa w taki sposób. Zdecydowana większość kół naukowych opiera się na pracy naukowej, co wiąże się często z wcześniejszym wykonywaniem pracy mgr.
fenylo_ pisze:
13 sie 2019, o 19:23
I czy można spróbować działalności w kilku na raz i wybrać to które najbardziej mi odpowiada?
Tak, ale to jest trudne. Byłem w pewnym momencie jednocześnie na Botanice i Chemii analitycznej i ostatecznie ani tu, ani tu mi się do końca nie spodobało.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości