Fasola i bakterie azotowe?

Zagadnienia fitofizjologiczne poświęcone badaniom procesów życiowych roślin, funkcjami ich organów oraz warunkami w jakich realizowane są funkcje życiowe roślin.
Rich4rd
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2009, o 18:25

Fasola i bakterie azotowe?

Post autor: Rich4rd »

Witam,
wiem, że niektórych z Was mogę wręcz obrazić tak łatwym pytaniem, ale ja sam tego nie wiem, a jest mi to bardzo potrzebne.
Nie mam za bardzo czasu szukać tego w książkch, więc pomyślałem, że zapytam fachowców (trochę wazeliny )

A wiec, czy fasola którą zamierzam hodować w domu (posadzić, poczekać aż wykiełkuje i urośnie) będzie żyła w symbiozie z bakteriami azotowymi? Od razu dodam, że ziemię pod hodowlę planowałem kupić w zwykłym sklepie ogrodniczym
Jeżeli tych, jakże cennych z mojego punktu widzenia, bakterii nie będzie, co mam zrobić żeby się pojawiły? Głównie zależy mi włąsnie na nich.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Fasola i bakterie azotowe?

Post autor: malgosi35 »

W gelbie jest spory zapas bakterii i jakaś R.phaseoli się trafi. Jeśli masz wątpliowsci, lub chcesz zwiększyć ilość bakterii w swojej glebie polecam znalezienie działkowca który miał zagonek udaną fasolą. Trzeba pobrać próbkę gleby z tego zagonu i wytarzać w niej nasiona, lub dodać ją do swojej gleby.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości