[Film] Porównanie mikroskopów do 300 zł

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Mikroeksperymenty
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2018, o 09:18

[Film] Porównanie mikroskopów do 300 zł

Post autor: Mikroeksperymenty »

Witam.
Jako że nie mogłem nigdzie na YouTube znaleźć filmu poradniczego odnośnie zakupu mikroskopu,
postanowiłem że sam go nakręcę i tym wniosę swój promilowy wkład w tą tematykę.
Poniżej film z porównania 4 tanich mikroskopów dla dziecka :

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Mikroskopy zabawkowe - doświadczenia i testy

Post autor: planapo »

Dobrze by bylo dodac jaka kamera i jak dokladnie dokumentowales

Ten ukrainski mozna jeszcze gdzies dostac? Bo pamietam ze podobny mialem ze 25 lat temu jakos swoj pierwszy (:

Z Delty mozna juz calkiem sporo wyciagnac: mikroskopy-zabawkowe-doswiadczenia-i-te ... ml#p889926
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: Film z porównania tanich mikroskopów do 300 zł

Post autor: jarud »

Ciekawe porównanie, chociaż Lomo po prawej stronie to zupełnie inna klasa, niż trzy pozostałe, które chyba nie mają nawet obiektywów achro. Można do niego kupić nasadkę bino, polaryzację, kontrast fazowy itd.
Z czystej ciekawości sprawdziłem, co można zrobić prostym, szkolnym PZO. Właśnie kupiłem taki czarny model ze skrzynią i 2 obiektywami za 80 zł. Nie jest to oczywiście rewelacja, ale wyniki wydają mi się interesujące, zwłaszcza jeżeli mikroskop ma być dla dziecka. Trochę oszukiwałem, bo dodałem kondensor z pojemnikiem na filtr, do którego włożyłem matówkę – można go obecnie kupić na all. za 35-40 zł, okular WF 10x PZO i obiektyw 20x. Ponieważ próbki są dosyć grube, trzeba mocno przymknąć przysłonę. Papierki na zdjęciu mikroskopu służą do oświetlenia skośnego. DF otrzymuje się przy pomocy tych papierków przy otwartej przysłonie, ale znacznie się wtedy zmniejsza głębia obrazu i trudno złapać ostrość, zwłaszcza z obiektywem 10x. 5 zdjęcie w DF jest chyba mało czytelne, ale nie robiłem wielu prób. Aparat canon 590is. Kolorki producenta.
Fotografowałem gotowe preparaty sosny i bzu. Powiększenia 200x,400x, 400x, 200x
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4 - Kopia.JPG
5.JPG
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2018, o 21:39 przez jarud, łącznie zmieniany 1 raz.
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: Film z porównania tanich mikroskopów do 300 zł

Post autor: jarud »

Coś dziwnego mi wyszło,ale udało mi się usunąć kopię tekstu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości