Foliówki na cenzurowanym

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: plastikowe opakowania jednorazowe-pomysl wyeliminowania

Post autor: Ewita »

Zgadzam się. Gdybym miała w sklepie do wyboru między papierową torbą, a plastikową wybrałabym papierową.
oczywiście chodzi mi o papier ekologiczny gdyż jestem zdecydowanie przeciw ścinaniu drzew na papier. Lasy i drzewa to przecież płuca ziemi Niezbędne
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: plastikowe opakowania jednorazowe-pomysl wyeliminowania

Post autor: arti »

miale na myśli torby plastikowe
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: plastikowe opakowania jednorazowe-pomysl wyeliminowania

Post autor: Ewita »

arti pisze:miale na myśli torby plastikowe
wiem. tylko uzupełniłam swoją wypowiedź, gdyż już nie mogłam edytować.
arti pisze:tak. tylko musimy pamiętać ze na każda torbę zabrana przez nas jest produkowana kolejna lub dwie na jej miejsce
gdybyśmy ich nie brali, nie byłoby problemu według ciebie?
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: plastikowe opakowania jednorazowe-pomysl wyeliminowania

Post autor: arti »

gdybyś my ich nie zabierali to produkcja była by nieopłacalna bo torby by leżały w hipermarketach a nikt by ich nie brał czyli hipermarkety by nie zamawiały więcej tym samym fabryki toreb plastikowych musiały by zmienić produkcje na ekologiczna inaczej by upadły
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

[Link] plastikowe opakowania jednorazowe-pomysl wyeliminowania

Post autor: przyrodnik »

aksamitna pisze:moim marzeniem (pewnie niezbyt realnym) byloby wywalczenie ustawy o ograniczeniu liczby takich reklamowek
"San Francisco stanie się pierwszym amerykańskim miastem, w którym obowiązuje zakaz stosowania plastikowych toreb w supermarketach. Zakaz przegłosowała rada miejska. Supermarkety i duże sklepy za sześć miesięcy nie będą mogły oferować swoim klientom plastikowych toreb."

cały artykuł: www.biolog.pl/article4375.html
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: plastikowe opakowania jednorazowe-pomysl wyeliminowania

Post autor: Iwus »

przecież w Polsce tez jest ustawa o ograniczeniu odpadów poopakowanoiwych,dotyczy ona przedsiębiorców prowadzących jednostkę lub jednostki handlu detalicznego o powierzchni handlowej powyżej 500 m2 (czyli przede wszystkim supermarkety)
Przedsiębiorca, o którym mowa w ustawie ma obowiązek odzyskać i poddać recyklingowi odpady opakowaniowe i poużytkowe

A jakie są realia-lepiej jest zapłacić karę niż zajmowac się tym,a MŚ cieszy sie bo ma większe wpływy do kasy.
kayanah
Posty: 4
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 23:12

Re: plastikowe opakowania jednorazowe-pomysl wyeliminowania

Post autor: kayanah »

Moim skromnym zdaniem najlepszym rozwiązaniem było by całkowite weliminowanie darmowych torebek ze sklepów na torby płatne. Tak każdy by się nauczył nosić ze sobą torbę( siłą rzeczy)!
Edukacja, rozpowszechnianie pomysłu oczywiście tak! Ale raczej przyniesie marne skutki w świecie rządzonym pieniądzem i brakiem szacunku do kogokolwiek i czegokolwiek!
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: plastikowe opakowania jednorazowe-pomysl wyeliminowania

Post autor: Ewita »

kayanah pisze: najlepszym rozwiązaniem było by całkowite weliminowanie darmowych torebek ze sklepów na torby płatne
tak jest właśnie w Anglii i jest to genialny pomysł według mnie.
PrzemekB
Posty: 6
Rejestracja: 2 kwie 2007, o 17:41

Re: plastikowe opakowania jednorazowe-pomysl wyeliminowania

Post autor: PrzemekB »

Ewita pisze:kayanah napisał/a:
najlepszym rozwiązaniem było by całkowite weliminowanie darmowych torebek ze sklepów na torby płatne

tak jest właśnie w Anglii i jest to genialny pomysł według mnie.
tez tak sadze albo zamiast plasikowych torebek moznaby wprowadzic papierowe
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: plastikowe opakowania jednorazowe-pomysl wyeliminowania

Post autor: Ewita »

PrzemekB pisze:albo zamiast plasikowych torebek moznaby wprowadzic papierowe
to by było już w ogóle świetny pomysł. Tylko co z ciężkimi zakupami? Torba papierowa łatwo by się rozwaliła. Czy nie lepiej tak jak kiedyś chodzić na zakupy z koszykiem?
PrzemekB
Posty: 6
Rejestracja: 2 kwie 2007, o 17:41

Re: plastikowe opakowania jednorazowe-pomysl wyeliminowania

Post autor: PrzemekB »

przeciez i tak wiekszosc ludzi chodzi do supermarketow, przyjezdza do sklepu samochodem, wiec nie musi nosic, poniewaz wszystko zawozi wozkiem

gorzej jest natomiast jezeli ktos chodzi na nogach do skelpu, jednak w wikeszosci sklepow sa do kupienia takie materialowe-ekologiczne torby. jednak moim zdaniem nie sa one az tak bardzo popularne, a szkoda.
Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Re: plastikowe opakowania jednorazowe-pomysl wyeliminowania

Post autor: Ka »

Pamiętam moja babcia miała taką Torbę, i zawsze rano po mleczko jakiś chlebek, przyznam że te torby materiałowe mogły by nieżle zastąpić siatki i reklamówki, ktorych jak widze wzdłuż mojego pięknego wisłoka jest milion. I Kto to będzie sprzątał, producent?
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Foliówki na cenzurowanym

Post autor: przyrodnik »

Ikea zdecydowała się na całkowite wycofanie ze sklepów darmowych, jednorazowych toreb foliowych. Stanie się to faktem 14 września. Data ta nie została wybrana przypadkowo, gdyż tego dnia zaczyna się wielkie, trzydniowe Sprzątanie Świata w Polsce, organizowane przez Fundację Nasza Ziemia.

Klienci Ikea będą mogli w zamian korzystać z płatnych, papierowych toreb oraz bardzo wytrzymałych, wielorazowych toreb z tworzywa sztucznego. Środki jakie zostną zaoszczędzone z powodu wycofania jednorazówek zostaną spożytkowane na zasadzenie 1 miliona drzew na terenach mazurskich. Żyjąc w świadomości, jak uciążliwe są jednorazowefoliówki dla środowiska, cieszymy się z każdego kroku podjętego w kierunku ograniczenia ich dystrybucji.

źródło: naszaziemia.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości