Foliówki na cenzurowanym

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
~paulina~
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2007, o 08:02

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: ~paulina~ »

Popieram w 100%. Inne sklepy też powinny nad tym pomyśleć. Pracuję przez wakacje w supermarkecie i przeraża mnie to, ile takich torebek dziennie jest zużywanych.chyba dobrym pomysłem jest też wprowadzenie płóciennych toreb-przynajmniej w moim mieście się to sprawdza-coraz więcej ludzi ich używa, chociaż ciągle jest pełno tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez jednorazówek.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: dawidw »

Także popieram w 100%. Powinni wprowadzić to obowiązkowo do sklepów każdych
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: Iwus »

Wczoraj pełna niedowierzania byłam w sklepie ikea,to stało sie faktem, foliówek nie ma.
Klienci o tym zazwyczaj dowiaduje sie przy kasie,chociaż też są komunikaty przez głośniki.
Większość z nich albo bierze zakupy pod rękę,albo kupuje takie papierowe torby.

Minie jeszcze wiele czasu nim znikną jednorazówki z innych sklepów.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: mila1301 »

przyrodnik pisze:Ikea zdecydowała się na całkowite wycofanie ze sklepów darmowych, jednorazowych toreb foliowych
Bardzo rozsądne posunięcie
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: przyrodnik »

dawidw pisze:Także popieram w 100%. Powinni wprowadzić to obowiązkowo do sklepów każdych
np w Tesco, tam każdy (prawie) produkt ludzie pakują osobno w foliowe reklamówki (jest ich pełno, w odróżnieniu od innych sklepów w tym nikt ich nie wydziela, chcesz 20 foliówek to bierzesz 20).
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: badger »

podobnie jest w Biedronce, zawsze przy kasach leżą sterty tych żółtych foliówek, lepiej jest w Auchanie gdzie towar pakuje kasjerka więc nie dostaje się mnóstwa torebek tylko konieczną ilość
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: dawidw »

przyrodnik pisze:(jest ich pełno, w odróżnieniu od innych sklepów w tym nikt ich nie wydziela, chcesz 20 foliówek to bierzesz 20).
U mnie w mieście w każdym hipermarkecie tak jest- ile chcesz foliówek, tyle se bierzesz. Żadnej pomocy w pakowaniu ze strony sprzedawcy.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: biolga »

Denerwuje mnie to, że na przykład w drogerii pakują mi pomadkę ochronną w foliówkę. Następnym razem zwrócę kasjerce uwagę.
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: jillian »

ja także pracuje w hipermarkecie i na własne oczy widze, ze ludzie potrafią 2 mydła zapakować w reklamówke albo jeszcze lepiej zabrać leżące reklamówki chciaż już wszystko popakowali.
Ja osobiście wole zapakować zakupy w karkony, które czasem są wystawiane dla klientów poza linie kas, albo w te mocne torby
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: Vinci »

chcesz 20 foliówek to bierzesz 20
Ja zawsze biorę wiecej foliówek i potem mam worki na śmieci ]
AdamS
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 21:34

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: AdamS »

Me 2. A czasem ide z foliowka juz do sklepu.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: Pablo »

przyrodnik pisze:Ikea zdecydowała się na całkowite wycofanie ze sklepów darmowych, jednorazowych toreb foliowych.
Popieram jak najbardziej , ale znając życie cieżko będzie wprowadzić to we wszystkich sklepach bo będą się buntować, tak już jest w Polsce. W innych krajach jak jest zakaz to wszyscy potrafia się dostosować.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: DMchemik »

a mnie denerwuje, jak każdą rzecz mi pakują do odzielnego woreczka foliowego, często zwracam uwagę, że nie chcę, by mi wszystko oddzielnie pakowali.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości