Foliówki na cenzurowanym

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
dziki_chwast
Posty: 63
Rejestracja: 28 sie 2007, o 12:35

przekaz ekolodzy - społeczeństwo

Post autor: dziki_chwast »

Taka refleksja .

Teraz trwa akcja w niektórych sklepach związanych z foliowymi reklamówkami (papierowe zamiast foliowych) .
Mnie namiętnego użytkownika foliowych reklamówek (zwłaszcza w hipermarketach) ta informacja o szkodliwości foliowych reklamówek zaskoczyła .To z pewnością świadczy o niskiej świadomości ekologicznej,ale także ,że Wy ekolodzy (tu kieruję swoje pretensję do szanownych forumowiczów ekologów) nie potraficie się przebić z takimi informacjami do społeczeństwa. Dlaczego przekaz ekolodzy - społeczeństwo szwankuję ?


pozdrawiam
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: przekaz ekolodzy - społeczeństwo

Post autor: yeast »

Po pierwsze:
Bo przeciez wszyscy ekolodzy to banda wariatów przykuwających się do drzew albo łapówkarze, którzy przykuwają się do drzew za kasę - taki jest odbiór społeczny niestety. Mam wrażenie, że w naszym kraju przedstawienie się jako ekolog/feministka/człowiek o poglądach lewicowych czy coś wtym duchu jest źle widziane.
Po drugie:
Nie prawda, że takich informacji nie ma, ale zwykle są one wyprzedzane w mediach przez newsy o polityce albo dodzie elektrodzie. A prasę popularnonaukową czyta nie tak znów wiele osób. Niestety, jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, musisz sam sie nieco wysilić i poszukać:(
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: przekaz ekolodzy - społeczeństwo

Post autor: Kingu$ka »

yeast pisze:Bo przeciez wszyscy ekolodzy
Czemu wszystkich wrzucasz do jednego worka?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: przekaz ekolodzy - społeczeństwo

Post autor: badger »

Kingu$ka, nie zauważyłaś chyba że to była ironia
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: przekaz ekolodzy - społeczeństwo

Post autor: Kingu$ka »

Aha. to przepraszam. Trudno rozpoznać ironię poprzez same wyrazy.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: przekaz ekolodzy - społeczeństwo

Post autor: badger »

Nie chcę się czepiać ale ta była czytelna ale może już koniec tego offtopu
dziki_chwast
Posty: 63
Rejestracja: 28 sie 2007, o 12:35

Re: przekaz ekolodzy - społeczeństwo

Post autor: dziki_chwast »

1.sam mam raczej lewicowe poglądy,ale ja odczuwam,że troska (czy świadomość ) o środowisko naturalne jest również dość powszechne w naszym społeczeństwie.tylko trzeba umieć wydobyć to z ludzi.

2.chyba nie da się wszystkiego zwalić na jakieś inne przyczyny i chyba musi być jakaś wina ekologów (nie wiem czy nie ma np, jakiś programów w telewizji ).

3.co do mediów
Wajrak się jednak przebił (mimo ,że podobno nie ma odpowiedniego wykształcenia formalnego).zawsze można spróbować zainteresować Dodę ekologią .co się nie robi do ekologii

pozdrawiam
nauti
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2007, o 11:50

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: nauti »

Ludzie po prost beda przynosic swoje siatki:) Chociaz wiele ludzi ma w sobie takie cos zakorzenione, ze na zakupy idzie z tymi samymi (szmaciane) torbami co tydzien- ale zawsze i tak owoce/etc pakowane sa prez sprzedawcow w foliowe siateczki.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: ziabol »

nauti pisze:zawsze i tak owoce/etc pakowane sa prez sprzedawcow w foliowe siateczki.
nie można bagatrelizować zasadniczości działań papierowe/ bla bla torby muszą funkcjonować WSZęDZIE. Warzywniaki to jest problem z tej strony, iż z założenia klienci pakują każde jabłko, które różni się od innych produktów ceną o zaledwie 10gr pakowane jest do osobnej siatki. Czyli pakujemy w plastikowe koszyczki i ważymy problem z głowy. to przecież prostsze!
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: shetanii »

ziabol pisze:Czyli pakujemy w plastikowe koszyczki i ważymy problem z głowy.
Nie do końca z głowy, bo foliówka nie waży praktycznie nic, a plastikowy koszyczek owszem. Mi to tam nie przeszkadza, ale bedą osoby które się będą wykłócać o te kilka gramów wiecej, których nie dostają, a trza za nie zapłacić, bo wątpie by supermarkety wymieniły wagi na takie które by odejmowały wagę nieszczęsnego koszyczka automatycznie.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: ziabol »

.
miażdzy mnie mentalnośc Polaków w tym względzie. Nie obchodzi ich co jedzą, nie obchodzi ich kto rządzi ich państwem nawet, gdy wyciąga im zupełnie jawnie pieniądzez kieszeni, a o kilka groszy w sklepie bd się kłócić. Ale nic z tego jeśli bedize tak wszędzie to nie bd mieli wyjsćia i się przystosują. To nie jest aż tak drastyczny zabieg jak mogłoby się wydawać
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: Guru »

ziabol pisze:a o kilka groszy w sklepie bd się kłócić.
Kiedy bedziesz w sytuacji ze wyplata nie starcza na rachunki to te kilka groszy bedzie dla Ciebie najwazniejsza sprawa. Patrzysz na wszystko tylko z jednej strony, nie dostrzegasz problemu z innej, a raczej go bagatelizujesz.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: sosen »

ziabol pisze:Ludziom a zwłaszacza Polakom z reguły NIC się nie podoba, więc w czym różnica?
A wręcz przeciwnie - mi się bardzo podoba tylko jeśli byłyby to darmowe torby. I czemi mam obowiązek płacić przy kazdych zakupach 3 złoty za torbę? A nie zawsze mogę sobe pozwolić na chodziene z koszyczkiem (z czego on by nie był) prosto z domu na zakupy. I nie przesadzajcie z tą ochroną środowiska. Pewne rzeczy muszą istnieć nawet gdy szkodzą w pewien sposób środowisku bo w innym przypadku nie siedzielibyście tutaj i klikali w klawiatury tylko mieszkali na drzewach i walczyli o ogień
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości