Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
tenten_k

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: tenten_k »

Cześć, mam pytanie. Czy na PW na wydziale chemicznym jest jeszcze coś innego niż tylko biotechnologia i technologia chemiczna? bo słyszałam od jakiegoś studenta, że są też inne kierunki, ale na stronie nic nie ma. Interesuje mnie coś w stylu chemia farmaceutyczna, czy może lepiej od razu iść na farmację? i czym w zasadzie zajmuje się chemia medyczna? czy to też coś podobnego?
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Gekon »

tenten_k pisze:Interesuje mnie coś w stylu chemia farmaceutyczna
na PW jest technologia chemiczna o specjalizacji technologia związków biologicznie czynnych i kosmetyków, więc może to Cię zainteresuje. A jeśli Cię do farmy ciągnie to składaj,czemu nie
tenten_k

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: tenten_k »

aha, nawet nie wiedziałam, że to o to samo chodzi. Właśnie nie wiem co lepiej wybrać, chemię czy farmację, albo może oba kierunki jak już pisałam w innym temacie interesuje mnie praca w jakimś instytucie naukowym, więc nie wiem jaką drogę muszę obrać dobrze, że jeszcze mam trochę czasu
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Gekon »

Na farmie będziesz mieć sporo chemii więc jedno nie wyklucza drugiego
tenten_k

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: tenten_k »

wiem, wiem. tylko nie wiem czy warto ciągnąć dwa kierunki, chociaż inżynierka się może przydać
Awatar użytkownika
somsung
Posty: 117
Rejestracja: 5 gru 2008, o 18:49

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: somsung »

Farmacja sama w sobie jest opłacalnym kierunkiem, bo po niej można dobrze zarabiać. Oczywiście możesz ciągnąć 2 kierunki, ale sama farmacja jest chyba lepszym, korzystniejszym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Ranger »

Gekon pisze:
tenten_k pisze:Interesuje mnie coś w stylu chemia farmaceutyczna
na PW jest technologia chemiczna o specjalizacji technologia związków biologicznie czynnych i kosmetyków, więc może to Cię zainteresuje. A jeśli Cię do farmy ciągnie to składaj,czemu nie
Polecam Technologie Chemiczną
Sam studiowałem rok i jeśli kogoś interesuje chemia to jest to lepszy wybór niż Chemia sama w sobie
Same studia nie są cięzkie, jeśli ktoś się uczy , pierwszy rok głównie fiza i mata.
Stszyga
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2009, o 11:01

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Stszyga »

jestem zagorzała fanką matematyki i chemii. Bardzo mnie interesują studia związane z chemią, ale nie chce tracić matematyki. Którą uczelnie mogę wybrać, żeby móc dobrze kształcić się w obu kierunkach? Myślałam o Politechnice Śląskiej, myślicie że to dobry wybór?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: a_niap »

Może UW - tam matma i fizyka na bardzo wysokim poziomie na kierunku chemia wlasnie.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Batha »

idź na mismap ]
a na Politechnice Śląskiej co? Chciałabyś robić 2 kierunki, czy jeden łączący obydwa?
Stszyga
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2009, o 11:01

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Stszyga »

Stanowczo jeden.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Batha »

chemii na studiach matematycznych nie ma. Ale na każdych studiach inżynierskich jest matematyka (zazwyczaj jako osobny przedmiot przez ok 2 semestry, a przez resztę stosowanie jej w praktyce).

Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej oferuje studia na następujących kierunkach:
* Makrokierunek (Technologia i Inżynieria Chemiczna po angielsku). Obecni studenci pierwszego roku mają wykłady z matematyki z doktorantką. Wg. mnie nie jest to dobre.

* Biotechnologia- stosunkowo łatwo uniknąć pisania kolokwium i egzaminu po pierwszym semestrze. I te ich zadania z 1. sem też nie były jakoś b. wymagające.

* Inżynieria Chemiczna i Procesowa- kolokwia banalne (wkrótce wyjaśnię, skąd to wiem), a rok temu po r5az pierwszy pilnowano ich na egzaminie pisemnym. Wątpię, abyś rozwinęła tu skrzydła matematyczne

* Chemia- ćwiczenia dziwne, punkty za chodzenie do tablicy. Ich prof to ponoć najlepszy matematyk wśród chemików. Wiedzę ma na pewno dużą, lubi jak ktoś zadaje pytania na wykładzie itp, a jak jest egzamin zerowy to jest zadowolony, jak ktoś jakąś ciekawostkę powie lub własną teorię wymyśli

* Technologia Chemicznalt3<3 - jeśli na ćwiczenia trafisz do grupy gościa prowadzącego wykłady to git. Jeśli do tego drugiego (który prowadzi matę na IChiPie), to będzie Ci ciężko zabłysnąć. Miałam zajęcia z obydwoma, więc mam porównanie- jaki był poziom trudności, ile się uczyłam, i jakie potem efekty były. W zestawach, które dostajemy do przerobienia zawsze znajdzie się jakieś zadanie z gwiazdką- za dod. punkty (o ile ich nie zgubi.). Na ćw. z wykładowcą chodzisz do tablicy, kiedy chcesz, a za zajęciach z tym drugim, trzeba czekać, aż cała kolejka przejdzie.

A na 3. sem mamy matematykę stosowaną (ichip i makro też mają)- czyli liczenie niepewności i statystyka- wszystko na komputerze (to przynajmniej my robimy na technologii- nie wiem, co inni robią, ale pewnie coś podobnego).

a na potem to tylko korzystamy z niektórych rzeczy, jakich się na matematyce nauczyliśmy
Stszyga
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2009, o 11:01

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Stszyga »

Widzie, że tak jak ja jesteś zakochana w technologii chemicznej, wielkie dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości