Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
uszaty91
Posty: 19
Rejestracja: 26 lis 2009, o 21:10

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: uszaty91 »

Dobra przeczytałem wątek i mam kilka pytań

* Czyli jeśli nie chcę uczyć w szkole tylko pracować gdzieś w laboratorium lepiej wybrać Polibudę? Choć pojawiła się tu praca fizyczna a z tym mam problem ponieważ nie mogę dużo stać, dźwigać ciężkich rzeczy itp. to spokojnie mogę iść?

* Najpierw idę na zwykłą chemię i potem wybieram specjalizację (analityczna, przemysłowa itp.)

* Czym się różni ta chemia od technologi chemicznej?

*Mieszkam w Dąbrowie Górniczej to zostać tu i wybrać się do Gliwic czy wyjechać i szukać nowych doznań na innych uczelniach?

* Będę zdawał biologię i chemie na rozszerzeniu jeśli uzyskam z nich powyżej 60% to spoko mogę liczyć na dostanie się czy jednak wymagania mają wyśrubowanie i trzeba kuć na powyżej 80%? I czy bez biologi na maturze z samą chemią też spokojnie mogę się dostać?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Arnold »

Mi na rekrutację na PŚ przyznali punkty tylko za chemię . W tym roku wynik z rozszerzonej chemii na około 60% wystarczył .
uszaty91
Posty: 19
Rejestracja: 26 lis 2009, o 21:10

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: uszaty91 »

A co roku zwiększa się próg czy zmniejsza?

I jak np lepiej bym napisał biologię to ją mi wezmą pod uwagę?
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Usagi_Tsukino »

To jak zawsze zależy od tego jak wypadnie matura. Chociaż jeśli o chemię chodzi, to nie jest ona bardzo obleganym kierunkiem i progi zazwyczaj utrzymują się na podobnym poziomie Co do tej biologii to najlepiej sprawdzić w wymaganiach poszczególnych uczelni, np. u mnie (AGH, TCh) brali pod uwagę wynik z chemii, biologii, matematyki, fizyki, plus język obcy
Stszyga
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2009, o 11:01

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Stszyga »

Moi Drodzy
mam kilka pytań: czy orientuje się ktoś jaki poziom jest na chemii w Wojskowej Akademii Technicznej? i jak jest z rekrutacją ?
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: omykowa »

Uszaty - chemia na PolŚl cieszy się dość dobrą renomą, to wydział z tradycjami. Na pewno lepiej zostać, skoro i tak masz ją pod nosem, niż szukać gdzieś dalej czegoś, co w najlepszym razie będzie porównywalne. Chyba, że chcesz do Stolicy.

Technologia chemiczna to większy nacisk na procesy, technologie, zgłębianie chemii od tej strony. Chemia ogólna jest bardziej. ogólna Jest jeszcze inżynieria chemiczna - czyli raczej konstrukcja i budowa aparatury procesowej.
Awatar użytkownika
Charlize91
Posty: 219
Rejestracja: 22 lut 2010, o 17:40

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Charlize91 »

czy na kierunek chemia brany jest tylko wynik z chem? czy chem biol. Naprawdę wystarczy 60-70%?
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Usagi_Tsukino »

Zależy gdzie na UJ o ile dobrze pamiętam wymagali 2 przedmioty z progami się nie orintuję dokładnie jak tam było, ale chemia bardzo obleganym kierunkiem nie jest Na pewno łatwiej się dostać niż utrzymać
Awatar użytkownika
Charlize91
Posty: 219
Rejestracja: 22 lut 2010, o 17:40

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Charlize91 »

właśnie nikt nie wie jakie są progi
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Gekon »

a jaka uczelnia Cię interesuje?
Awatar użytkownika
Charlize91
Posty: 219
Rejestracja: 22 lut 2010, o 17:40

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Charlize91 »

właśnie nie mam wybranej, bo nigdy nie myślałam poważnie o chemii, więc kompletnie się nie orientuję. Przejrzę temat jeszcze i się zorientuję co do uczelni.

Chociaż dla mnie nie ma znaczenia gdzie się dostanę. Wiadomo, że chciałabym dostać się do najlepszej, ale pod koniec lutego to ja se mogę marzyć -)
rain_bow
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2009, o 10:24

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: rain_bow »

Zastanawiam się właśnie nad wyborem jakiś studiów chemicznych, ale jeszcze nie zdecydowałam się na nic konkretnego.
Bardzo podobałyby mi się studia w Krk, tylko nie wiem jak tam z tymi kierunkami chemicznymi na AGH. Myślałam też o Politechnice Wrocławskiej. Która z tych uczelni jest Waszym zdaniem lepsza?
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Usagi_Tsukino »

Ja miałam okazję studiować Technologię Chemiczną na AGH (Wydział Inzynierii Materiałowej i Ceramiki) i może będę mogła w czymś pomóc, chociaż nie jestem najlepszym informatorem gdyż zrezygnowałam ze studiów po pierwszym semestrze Warto jednak zaznaczyć, że AGH oferuje TCh na dwóch wydziałach, oprócz tego wyżej wymienionego jeszcze Wydział Energetyki i Paliw najlepiej poczytać sobie informatory uczelni, albo zawitać na dni otwarte 26 marca. A jeśli chodzi o Kraków ogólnie to proponuję również przeglądnąć ofertę Politechniki Krakowskiej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość