Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Batha »

ja bym Ci Wrocław polecała.
dorotkaka
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2010, o 19:08

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: dorotkaka »

Czy nie orientuje sie ktos może ile punktów trzeba było miec aby się dostać na chemie kosmetyczna w Poznaniu na UAm
rain_bow
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2009, o 10:24

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: rain_bow »

Dzięki za odpowiedzi
A w którym z tych miast utrzymanie jest tańsze, np. jeśli chodzi o akademik czy mieszkanie?
ногомас

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: ногомас »

To teraz ja zapytam:

Myślę nad składaniem papierów na UM, na farmację, jednak nie lubię się uczyć biologię (lubię biologię i w ogóle, ale nie wyobrażam siebie zdającego ją na szczególnie wysoki poziom, gdyż mam problem z zadaniami maturalnymi z biologii).

Nooo i gdybym się na farmację nie dostał szukam czegoś pokrewnego, znalazłem na stronie Politechniki Warszawskiej Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków". Jak taki kierunek ma się do możliwości późniejszej pracy w zawodzie ?
polibuda pisze:Możliwości zatrudnienia absolwentów
Absolwenci specjalności nie mają żadnych trudności ze znalezieniem pracy w instytutach i laboratoriach badawczych, w fabrykach chemicznych, farmaceutycznych, kosmetycznych, a także przedstawicielstwach zachodnich firm związanych z przemysłem chemicznym.
jak jest w rzeczywistości? No i ile trzeba punktów aby dostać się na ten konkretny kierunek?
ногомас

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: ногомас »

edit:

ok gekon pisał trochę o technologii związków., ale czy mógłbyś opisać trochę dokładniej jak wygląda nauka w takiej uczelni? I czy wiesz już coś o pracy po niej?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Batha »

Nooo i gdybym się na farmację nie dostał szukam czegoś pokrewnego, znalazłem na stronie Politechniki Warszawskiej Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków". Jak taki kierunek ma się do możliwości późniejszej pracy w zawodzie ?
to nie jest kierunek, tylko specjalizacja po TCh.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Gekon »

Ja nie pisałem o technologii związków. (PW) tylko o chemii związków bioaktywnych.(UMCS). Polibuda-Uniwerek.
Imho, Batha to chyba specjalizacja na TCh chyba ,nie po TCh.
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Mercedes »

Warto wybrać makro na Śląskiej? Czy to tylko utrudnianie sobie życia po to aby nic nie zyskać?
Medyk 300

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Medyk 300 »

Interesują mnie wszystkie specjalizacje po studiach Chemicznych , szukam w internecie ale nie wiele znalazłem jedynie co to toksykologia ,chemia analityczna, chemia nauczycielska. chciałbym poznać większości a najlepiej wszystkie specjalności po chemii,
Macie jakieś linki albo informacje ktoś z Was studiuje Chemię? .
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Batha »

Medyk 300, takie informacje powinny być na stronach konkretnych uczelni.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: deVries »

Stary, pierwszy link który ci się pokaże po wpisaniu w google chemia studia". No litości.
Awatar użytkownika
Shenzi
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 19:24

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Shenzi »

Czy ktoś byłby w stanie mi powiedzieć coś na temat chemii leków? Najlepiej na UŚ.
Boję się, że to może być tylko nazwa chwytliwa"
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Piotrr »

co komu po tej chemii lekow jesli to działka farmacji
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości