Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
korneczka
Posty: 7
Rejestracja: 5 cze 2008, o 23:07

Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: korneczka »

Chciałabym studiować chemię lub coś z biologią. Bardziej pasuje mi chemia, jakie uczelnie polecacie. Czy wie ktoś może jaki poziom chemii jest na Uniwersytecie Opolskim?
dżema19
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2008, o 17:05

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: dżema19 »

ja uważam ze chemia to ciekawy kierunek, ale słyszłam ze jest sporo matmy i fizy, jak nie stomatologia albo farmacja to ide na chemie do kielc
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Batha »

najlepsze Chemia uniwerkowa jest na UAM
jeśli chodzi o politechniki, to PW i PWr.
nie wiem jak jest w Opolu.

możesz iść na PolŚl na Chemię, a potem zrobić specjalizację bioanalityka lub procesy biochemiczne
d&#x17Cema19 pisze:ale słyszłam ze jest sporo matmy i fizy
to prawda
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Gekon »

Mysle,ze chemia środkow bioaktynych i kosmetykow na UMCS to tez ciekawa opcja
dżema19
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2008, o 17:05

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: dżema19 »

hej !
ja myślałam o specjalizacji na chemii: analiza chemiczna, wydaje się bardzo ciekawe i pisali ze mozna znalaźć prace w wszelkich laboratoriach, a to by mi się bardzo spodobało.Tylko na uniwersytecie w kielcach jest ten kierunek na licencjacie i magisterce, bo na większośći uczelni ta specjalizacja kończy sie na licencjacie. hmm co ten specjalizacji myślicie?

[ Dodano: Wto Cze 17, 2008 22:15 ]
a moze nie jest ta specjalizacja za dobra, skoro na wiekszości uczelni kończy sie tylko licencjatem (ale z tego co czytałąm wydaje się interesująca)
ciekawa specjalizacja jest tez na uni w krakowie chemia sądowa ale b. cięzko jest sie dostac , tak słyszłam.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Savok »

Bzdura. Prawdziwa specjalizacja jest dopiero na mgr. Po licencjacie wiesz mniej wecej tyle, co do czego dolac, zeby nie wysadzic budynku w powietrze. Jesli mozna z czegos robic pracownie na licencjacie (to nie jest specjalizacja!), to mozna roniez robic z tego mgr, czyli specjalizacje.
Chemia analityczna jest bardzo rozpowszechniona i dostepna na kazdym wydziale chemii, przy czym specjalizacja moze sie nazywac inaczej. Nazwy nie zawsze idealnie odzwierciedlaja zawartosc.
dżema19
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2008, o 17:05

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: dżema19 »

hmm to czemu pisze studia pierwszego stopnia (licencjackie) analiza chemiczna , studia 2 st ( magisterskie) analiza chemiczna

[ Dodano: Wto Cze 17, 2008 22:29 ]
bo nie ma teraz jednolitych na chemii, wiec jak to wkońcu jest , gdzie indziej jest np. specjalizacja chemia biologiczna , niby cos podobnego do anlizy chemicznej ale węzszy zakres!
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Gosiaczek »

d&#x17Cema19 pisze:specjalizacja chemia biologiczna , niby cos podobnego do anlizy chemicznej ale węzszy zakres!
często na uniwerkach jest coś takiego że mozna studiować różneodmiany chemii na Uwr jest m.in. chemia środowiska musisz dokładnie poczytać o tych wszystkich kierunkach. najlepiej spojrzeć na plan studiów (jakie przedmioty na kolejnych semestrach będziesz realizowała)
Osobiście polecam wybranie Politechniki ja studiuję chemię na Politechnice wrocławskiej - jestem na studiach inżynierskich -trwają 3,5 roku.
rabbit
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2006, o 10:09

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: rabbit »

Gosiaczek pisze:Osobiście polecam wybranie Politechniki ja studiuję chemię na Politechnice wrocławskiej -
A możesz powiedzieć jak dużo tam macie matmy i fizy?
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Gosiaczek »

hmm to chyba zależy od uczelni
matematyka jest podzielona na analizę I i analizę II (każda trwa semestr )
godzinowo to nie jest jakoś strasznie ułożone bo ćwiczenia są raz w tyg 1,5h
+ wykład 3h w tygodniu (1-2 razy w tygodniu. jeden jest co drugi tydzień)
fizyka jest również podzielona na fizykę I i fizykę II (materiał realizowany tak jak w LO działami kilka działów w pierwszym semestrze następne w drugim)
fizyka w pierwszym semestrze miałam 1,5h ćwiczeń i 1,5h wykładu w drugim semestrze 1,5h wykładu i 45 minut ćwiczeń
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Korczaszko »

nie brzmi to źle myślałam że gorzej was niszczą matematycznie
nogonorek

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: nogonorek »

a matma i fizyka jest na 1 roku?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Batha »

tak. wiele uczelni (m.in PŚ) ma podane siatki godzin na całe studia. Te przedmioty są tylko na 1 roku.
to dość logiczne, matma to podstawa na takich studiach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość