Gdzie kupić hormony roślin?

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
kasia91
Posty: 31
Rejestracja: 27 sty 2008, o 20:42

Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: kasia91 »

Gdzie można kupić gibereliny lub auksyny? Potrzebne mi sią do przeprowadzenia pracy badawczej.
Przydałaby się rówież kolchicyna. Czy można też ją gdzieś nabyć?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: Medycyna Lwów »

auksyny i gibereliny z pwoodzeneim kupisz w sklepie ogrodniczym ew. rolniczym z nawozami

kolchicyna nie wiem ale tam na pewno nie.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: Aniaww »

kolchicyna jest trucizną, więc możesz mieć problem. W ogrodniczym kupisz hormony, ale w dość rozcieńczonych dawkach - czystej formy krystalicznej też nie kupisz.
Awatar użytkownika
sweet
Posty: 67
Rejestracja: 20 lut 2008, o 21:46

Re: Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: sweet »

przeprowadzasz prace badawcza z uzyciem dwoch hormonow?
kasia91
Posty: 31
Rejestracja: 27 sty 2008, o 20:42

Re: Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: kasia91 »

czy można kupić czyste IAA i benzyloadeninę? Proszę o linki
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: _Marcin_ »

Myślę że można to kupić, zarówno kwas 3-indolilooctowy, benzyloadeninę,kolchicynę i wiele
innych(z giberelinami nie wiem ).

Jeżeli znajdziesz, musisz się skontaktować z dystrybutorem( tu chyba MERCK Sp.zoo będzie).
POWODZENIA
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: Collo »

Odświeżam temat
auksyny i gibereliny z pwoodzeneim kupisz w sklepie ogrodniczym ew. rolniczym z nawozami
Jak pokazałem kartkę z nazwami fitohormonów pracowniczce sklepu ogrodniczego to zrobiła wielkie oczy.

Je na pewno można kupić w zwykłych butelkach w sklepie? Nie wchodza w skład jakiejś innej substancji?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: WojtekB »

Colloportus pisze:Jak pokazałem kartkę z nazwami fitohormonów pracowniczce sklepu ogrodniczego to zrobiła wielkie oczy.

Je na pewno można kupić w zwykłych butelkach w sklepie? Nie wchodza w skład jakiejś innej substancji?
Jak zapytasz się jeszcze raz tej Pani w sklepie ogrodniczym o ukorzeniacze to od razu będzie wiedziała o co chodzi

Ukorzeniacz stosowałem w powodzeniem i zawierają jakieś syntetyczne [ ] auksyny (napiszę szczerze, że nigdy w ten temat się nie zagłębiałem).

Tylko musi to być ukorzeniacz - nie kupuj żadnych podkorzeniaczy, które są stosowane w ogrodnictwie i rolnictwie ekologicznym (a co za tym idzie nie mogą posiadać żadnych regulatorów wzrostu i środków biobójczych).
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: Collo »

WojtekB pisze: Ukorzeniacz stosowałem w powodzeniem i zawierają jakieś syntetyczne [ ] auksyny (napiszę szczerze, że nigdy w ten temat się nie zagłębiałem).

Tylko musi to być ukorzeniacz - nie kupuj żadnych podkorzeniaczy, które są stosowane w ogrodnictwie i rolnictwie ekologicznym (a co za tym idzie nie mogą posiadać żadnych regulatorów wzrostu i środków biobójczych).
Ukorzeniacz, ok
Dodam tylko, że fitohormonów potrzebuję do pracy badawczej. Auksyny znajdują się w tym ukorzeniaczu? Mogę je jakoś otrzymać?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: WojtekB »

Może podam to tak (nie chcę robić konkretnej firmie żadnej reklamy, podam tylko nazwy tych ukorzeniaczy i co zawiera):
- Ukorzeniacz A aqua (kwas 4-indol-3-ilomasłowy (związek z grupy kwasów aromatycznych) - 0,4%)
- Ukorzeniacz B aqua (kwas 1- naftylooctowy (związek z grupy kwasów aromatycznych) - 0,2%)
- Ukorzeniacz AB aqua (kwas 1-naftylooctowy (związek z grupy kwasów aromatycznych) - 0,2%, kwas 4-indol-3-ilomasłowy (związek z grupy kwasów aromatycznych) - 0,1%, amid kwasu 1-naftylooctowego – 0,1%)
- Ukorzeniacz B2 aqua (składu nie znam, domyślam się że coś podobnego do ukorzeniacza B aqua).


I tylko 3 pierwsze miałem w ręce (B stosowałem do roślin ozdobnych) - na tym etapie moja wiedza i doświadczenie się kończy
canette
Posty: 38
Rejestracja: 2 paź 2010, o 11:31

Re: Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: canette »

Szukam środka typu ukorzeniacz, czy czegoś takiego z auksynami, rozpuszczalnego w wodzie. Czy te wyżej wymienione nadają się do rozpuszczenia w wodzie? Muszę podlewać/pryskać rośliny auksynami.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: WojtekB »

canette pisze:Szukam środka typu ukorzeniacz, czy czegoś takiego z auksynami, rozpuszczalnego w wodzie. Czy te wyżej wymienione nadają się do rozpuszczenia w wodzie? Muszę podlewać/pryskać rośliny auksynami.
Nie nadają się, przynajmniej w zakresie stosowania mają zapisane, że nie wolno zwilżać sadzonek przed ukorzenianiem - sadzonki zanurza się w ukorzeniaczu.

Nic o rozpuszczenia w wodzie nie wspominają.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Gdzie kupić hormony roślin?

Post autor: Girion »

Ja muszę podratować wujka, on ma ziemniaki w piwnicy i na wiosnę one strasznie puszczają pędy i nie nadają się do jedzenia. Czytałem w podręczniku, że trzeba polać je roztworem auksyny, by nie doszło do tego precederu. Ziemniaków jest może 3 metry kwadratowe o grubości 20 cm oraz w skrzynkach, ale zauważyłem, że gdy są w skrzynkach to pędy puszczają tylko te na powierzchni. Skrzynek jest może z 6.

Zwykle puszczanie pędów jest obfite na wiosnę, gdzie z całej piwnicy ziemniaków zostaje tyle ile opisałem wcześniej. Ale kiedy rozpocząć opylanie auksyną tych ziemniaków? Jeśli piwnica jest pełna po wykopkach czyli pod koniec sierpnia.

Prosiłbym o podanie kogoś, kto się zna dawkowanie tego preparatu oraz link, gdzie można to zakupić na internecie. Cena nie gra roli raczej, bo babcia mieszka z wujkiem i ma emeryturę.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości