Gdzie mam szanse? Studia

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: lukasz471 »

wie ktoś może czy mam szanse dostać się na biotechnologie na UP w Poznaniu jesli zdawałam podstawową biologie i matme?
Nie.
matkachrzestna
Posty: 49
Rejestracja: 8 cze 2009, o 09:52

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: matkachrzestna »

pamiętajcie,że dostanie się na studia to nie wszystko. osoby słabe same rezygnują w ciągu dwóch pierwszych miesięcy. no chyba,że dostaniecie się na Akademię Krzak. nie chodzi o to by gdziekolwiek się dostać tylko dlatego,że warto studiować i rodzice będą dumni. pomyślcie na co was stać, a nie jakie studia można zacząć,żeby roku nie przesiedzieć bezczynnie. kierunki przyrodnicze (chemia, biologia, biotechnologia) wymagają pasji i nie mogą być formą przymusu.
szymontymon

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: szymontymon »

Cześć. Mam to samo pytanie. Z wynikami biol-70%, chemia 50% i matematyka 75% na jakie kierunki miałbym szansę się dostać?
Zawaliłem maturę więc o medycynie raczej nie mam co marzyć.
Inżynieria biomedyczna, analityka, biotechnologia?
Na jakąś chemię z nienajwyższym jak widać wynikiem też raczej się nie dostanę?
z góry dzięki za odp.
Szwadron
Posty: 78
Rejestracja: 13 cze 2010, o 00:45

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: Szwadron »

O analityce możesz zapomnieć - stanowczo za mało pkt na uczelnię medyczną, to samo tyczy się biotechnologii (szanse są, ale nie na dobrych uczelniach - myślę, że np. UWM Cię przygarnie). O inżynierii biomedycznej nie wiem za wiele, ale pewnie nie jest aż tak ciężko się dostać (ale na takim kierunku trzeba mieć zacięcie P)
micky041
Posty: 75
Rejestracja: 23 mar 2009, o 14:03

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: micky041 »

Obecnie biotechnologie można studiować na wielu różnych uczelniach w wielu miastach Polski, także myślę, że bez problemu sie dostaniesz gdzieś gdzie nie ma tłumów.
Na chemię też bez problemu z takimi wynikami, a analityka to niestety, ale tu żebyś miał chociaz 140 pkt z biol i chem to mozna by o niej pomyslec, i to na koncowych listach przyjecia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości