gdzie najłatwiej sie dostać na studia po bioli?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Lasencja

gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: Lasencja »

Jak uwrzacie? :) :) :) pozdrawiam dzięki z góry za rade
Marcin
Posty: 34
Rejestracja: 24 maja 2007, o 22:29

Re: gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: Marcin »

Nie rozumiem pytania. Chodzi Ci, gdzie najłatwiej dostać się po maturze z bioli?
Lasencja

Re: gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: Lasencja »

tak dokładnie
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: badger »

najłatwiej na biologię, na prawie wszystkie inne kierunki przyrodnicze wymagany jest jakiś przedmiot dodatkowy
Lasencja

Re: gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: Lasencja »

a jak gdzieś pisze,Że albo chemia albo biologia to mam jakieś szanse na dostanie się?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: Savok »

Ja bym powiedzial, ze jesli szukasz miejsca, gdzie bedzie najlatwiej i bez problemow, to daj sobie siana i idz na prywatna uczelnie. Na renomowana i tak sie nie dostaniesz, a na nienajgorszej zajmiesz tylko miejsce, komu naprawde moze zalezec. Domyslam sie, ze interesuja cie poprostu zwierzatka albo roslinki.

Otoz biologia to cala masa chemii fizyki i wielu innych rzeczy, ktorych sie nie spodziewasz. Jesli masz odpasc po 1 roku i tylko zajmowac miejsce, to naprawde nie warto.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: MiRACiDiUM »

badger pisze:najłatwiej na biologię, na prawie wszystkie inne kierunki przyrodnicze wymagany jest jakiś przedmiot dodatkowy
Na biologię też raczej wymagany jest wszędzie dodatkowy przedmiot. Jak ja zdawałem to osoba, która była najniżej na liście, miała 352 punkty na 550. Za samą biologię można było dostać max. 300 punktów (100 za podstawowy i 200 za rozszerzony). Zatem te osoby, które startowały w rekrutacji z jednym przedmiotem odpadły.
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: Ziutaa »

lasencja, po biolii mozesz dostac sie na prawie wszystkie kierunki na ar, na um na kierunki o zdrowiu (fizjoterapia, zdrowie publiczne, technika dentystyczna, pielęgniarstwo itp). Na uniwersytety na biologie, ochrone srodowiska, biotech, bioinformatyke itd (tak jest w poznaniu).
Lasencja

Re: gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: Lasencja »

Savok ja wcale az taka cienka nie jestem z tej bioli. i nie interesują mnie zwierzatka ,roślinki . wiesz co mnie interesuje głownie człowiek .

Ziutaa ja właśnie pierwsze co pod uwage to brałam własnie jakies szkoły rolnicze myślałam o SGGW
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: MiRACiDiUM »

Lasencja, to szkoda, że nie zdawałaś nic poza biologią. Skoro jesteś z biologii dobra, to pewnie z chemią byś sobie jakoś poradziła na maturze. Tak jak Savok napisał, jeśli chcesz iść na kierunek przyrodniczy, to prędzej czy później i tak spotkasz się na studiach z chemią, matematyką.
Lasencja

Re: gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: Lasencja »

u mnie w szkole była wredna bardzo wymagająca baba od chemii i nikt chyba na całą szkołę nie zdawał chemii.
wogóle u mnie to mało kto brał dodatkowy przedmiot wszyscy się bali chyba.
nie pomyślcie sobie,Że u mnie był niski poziom wcale nie wręcz przeciwnie moŻe dlatego wszyscy się bali nie dadzą rady przez nich to i ja. Jak myślicie przyjma mnie na dzienne po samej bioli?
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: MiRACiDiUM »

Lasencja pisze:wogóle u mnie to mało kto brał dodatkowy przedmiot wszyscy się bali chyba
Hmm. no ale czego tu się bać? Przedmiot dodatkowy nie decyduje o zdaniu matury, a jak widać wiele może pomóc. Poza tym przecież wasze prace byłyby sprawdzane przez innych nauczycieli.
Lasencja

Re: gdzie najŁatwiej sie dostać na studia po bioli?

Post autor: Lasencja »

ja teraz Żałuje ,Że się nie przełamałam,ale cóŻ juz za póŻno najwyŻej jeszcze raz napisze za rok czesć matury Tak sobie pomyslałamale szkoda mi
MoŻe mi się ufarci chyba na to musze teraz liczyćale jeśli się dostane na to co bym chciała to napewno zrobie wszystko,Żeby skończyć te studia.jestem raczej ambitna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości