Gdzie najlepsza biologia?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Maggie
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2007, o 22:49

Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: Maggie »

Witam, w tym roku napisałam maturę (biologia i chemia na poz. rozsz.), niebawem wyniki a ja intensywnie myślę na co by tu złożyć. Złożyłam narazie na UM Poznań (medycyna), ale trzeba mieć opcję awaryjną. Poza tym chemia mnie powiem szczerze zaskoczyła w tym roku i nie jestem zadowolona z tego jak ją napisałam. Dlatego myślę nad biologią. Biorę pod uwagę UJ, UW, SGGW ew. UWrocławski. Jak sądzicie gdzie jest najwyższy poziom? Interesuje mnie neurobiologia, ale nie wiem nawet, co mogłabym po takiej specjalizacji robić. W ogóle jak wyglądają perspektywy pracy po biologii? (oprócz pracy w szkole)
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: MiRACiDiUM »

Na UŁ można wybrać neurobiologię jako specjalność (w ramach biologii eksperymentalnej). Zapraszam do nas!
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: Savok »

Na AMG prof. Morys prowadzi katedre anatomii pod katem neuranatomii. Zrobil nawet z tego specjelny fakultet (nie ma takiego na zadnej innej AM). Po studiach na AMG mozna kontynuowac prace u niego wlasnie w neuro.
Maggie
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2007, o 22:49

Re: Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: Maggie »

Heh dzięki ale Łódź raczej nie wchodzi w grę:) Jeszcze gdyby ktoś był zorientowany jakie były progi punktowe w zeszłym roku i mógł podać to byłabym wdzięczna

[ Dodano: Pon Cze 18, 2007 00:39 ]
Savok pisze:Na AMG prof. Morys prowadzi katedre anatomii pod katem neuranatomii. Zrobil nawet z tego specjelny fakultet (nie ma takiego na zadnej innej AM). Po studiach na AMG mozna kontynuowac prace u niego wlasnie w neuro.
Na medycyne nigdzie poza Poznaniem złożyć nie mogę bo nie zdawałam fizyki. Gdybym zdawała to pewnie ta chemia przeszłaby mi płazem. Ale teraz to sobie mogę pogdybać
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: Savok »

Ja sie nie znam na rekrutacji z nowa matura. Pisze tylko co wiem o neuro.
Maggie
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2007, o 22:49

Re: Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: Maggie »

Savok pisze:Ja sie nie znam na rekrutacji z nowa matura. Pisze tylko co wiem o neuro.
Oczywiście, rozumiem i dzięki. Szkoda po prostu, że jest to dla mnie nieosiągalne
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: Gacek »

Na UAM w Poznaniu jest dobra biologia - mają fajny, nowo wybudowany wydział na Morawsku. Poza tym biologia jest na AR w Poznaniu.Możesz też pomyśleć o czymś innym. W obu przypadkach jednak korzystniej jest jeżeli ma sie zdany poziom rozszerzony z języka polskiego i obcego, gdyż one też są brane pod uwagę.
Pozdrawiam
Gacek
Maggie
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2007, o 22:49

Re: Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: Maggie »

Gacek, ale Poznan daleko ode mnei bardzo:) To też służy za kryterium w moim przypadku. 400 km to dżo, dlatego na pierwszym miejscu rozważam biologie w bliżej położonych miastach
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: skarabae »

w sumie mogłabym coś powiedzieć o biologii na SGGW, ale skoro interesujesz się neurologią, to muszę Ci powiedzieć, że biologia SGGW wypada bardziejroślinkowo"
Maggie
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2007, o 22:49

Re: Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: Maggie »

skarabae, skoro mogłabyś to czekam na opinie. Slyszalam ze SGGW ma wspaniale wyposazenie, zaplecze laboratoryjne, sprzęt itp. Poza tym to chyba najbardziej licząca się uczelnia o kierunkach przyrodniczych. Jakie są perspektywy pracy?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: skarabae »

Nie mam za bardzo z czym porównywać tych warunków, bo znam tylko sggwowskie
No ale zaczynając od początku
1. Wszystko na terenie jednego kampusu na Ursynowie, co jest ogromnym plusem. Większość budynków nowa, nie ma mowy o sypiących ścianach, odpadającym tynku itp.
2. Aule duże, przestronne, dobrze wyposażone (rzutniki, możliwość korzystania z komputera, mikrofony), z klimatyzacją Tak samo sale ćwiczeniowe. Ogólnie ćwiczenia i wykłady odbywają się w bardzo dobrych warunkach.
3.Całą resztę ich zaplecza to tak słabo znam, bo to dopiero mój 1 rok na SGGW

Niewątpliwie z racji tego, że jest to uczelnia rolnicza, to i specyfika biologii jest trochę inna. Niestety znowu nie mam z czym porównywać. W każdym razie są fajne zajęcia praktyczne, tzn. ćwiczenia terenowe z zoologii i botaniki, uczenie się rozpoznawania krajowych płazów, gadów, ptaków ( ok.200 gat), ssaków. Z racji tego, że obok wydział medycyny weterynaryjnej to mamy też prosektorium i odrębną histologię przez pół semestru, i na anatomii uczenie się np. o tym, że: szczur, koń, perliczka. nie mają pęcherzyka żółciowego, a lewa nerka przeżuwaczy jest wędrująca. tzn. taka w stronę zwierząt domowych. Musiałby się ktoś z uniwersytetu wypowiedzieć jak to u nich wygląda

Ponoć dobrze patrzą na absolwentów SGGW, ale więcej nie potrafię powiedzieć
ania

Re: Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: ania »

skarabae,
ale co właściwie moŻna robić jako magister biologii?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Gdzie najlepsza biologia?

Post autor: skarabae »

się przekonam jak to ładnie sformułowali w informatorze, absolwent biologii może podjąć pracę w:
- placówkach naukowo-badawczych
- szkolnictwie
- jednostkach zajmujących się ochroną i rekultywacją środowiska
- ośrodkach hodowli roślin i zwierząt
- administracji państwowej i samorządowej
- placówkach zajmujących się restrukturyzacją i przestrzennym zagospodarowaniem obszarów wiejskich
- ośrodkach doradztwa rolniczego
- redakcjach czasopism naukowych i popularno-naukowych, redakcjach radiowych i telewizyjnych

a może robić też zupełnie coś innego, niestety.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości