Gdzie warto studiować?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
matino3
Posty: 230
Rejestracja: 6 lut 2012, o 16:19

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: matino3 »

Ale to było w obrębie miasta uczelnianego, a mówimy o wyprowadzce z domu rodzinnego na dużą odległość.
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: rozekkwidzyn »

Ja mam do domu 112km, a jestem na święta tylko i może z 2x rocznie ponad to. Nie ma kiedy jeździć- bo dla mnie wyjazd do domu, mimo że podróż trwa tylko 2h, oznacza całkowitą bezproduktywność i to, że wrócę totalnie bez przygotowania na np następny tydzień.
Odległość jest ważna moim zdaniem tylko i wyłącznie ze względu na wypadki losowe- jak coś się stanie i trzeba szybko być w domu, ale i to da się przeskoczyć. A koszta? Jak się jeździ na święta jedynie to nie ma większej różnicy czy w 2 strony zapłaci się 30 czy 80PLN, bo w domu i tak się oszczędza na jedzeniu itd.
W sumie mała odległość na kierunkach typu lekarski, daje niewiele więcej ponad komfort psychiczny, że jakby co, to można podjechać do domu i nie zajmuje to pół życia. Gdybym miał do domu 600km, to bym jeździł tak samo często jak i teraz
matino3
Posty: 230
Rejestracja: 6 lut 2012, o 16:19

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: matino3 »

rozekkwidzyn pisze:Ja mam do domu 112km, a jestem na święta tylko i może z 2x rocznie ponad to. Nie ma kiedy jeździć- bo dla mnie wyjazd do domu, mimo że podróż trwa tylko 2h, oznacza całkowitą bezproduktywność i to, że wrócę totalnie bez przygotowania na np następny tydzień.
Odległość jest ważna moim zdaniem tylko i wyłącznie ze względu na wypadki losowe- jak coś się stanie i trzeba szybko być w domu, ale i to da się przeskoczyć. A koszta? Jak się jeździ na święta jedynie to nie ma większej różnicy czy w 2 strony zapłaci się 30 czy 80PLN, bo w domu i tak się oszczędza na jedzeniu itd.
W sumie mała odległość na kierunkach typu lekarski, daje niewiele więcej ponad komfort psychiczny, że jakby co, to można podjechać do domu i nie zajmuje to pół życia. Gdybym miał do domu 600km, to bym jeździł tak samo często jak i teraz
No i właśnie o tym mówię 8-)
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: lith »

Czy ja wiem. ja do tej pory tylko raz sie na wakacje nie wyprowadzałem, bo nie zmieniałem mieszkania, a udało nam się po kosztach przytrzymać rzeczy w mieszkaniu na okres wakacji. Jakbym miał wynajmować mieszkanie tylko po to, żeby tam rzeczy trzymać to szkoda by mi było hajsu. Chyba że to ktoś w wakacje też siedzi w wynajętym mieszkaniu - to rzeczywiście. ale to raczej mniejszość.

Zresztą mi bardzo odpowiada to, że do domu jeżdżę kiedy mam ochotę, a nie kiedy mogę Jestem tam zdecydowanie częściej niż 4x do roku, chociaż gaci do prania nie wożę. czasami trzeba coś pomóc, czasami coś z domu pożyczyć, żeby niepotrzebnie hajsu nie wydawać.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: wsedek »

Ja tam uważam, że trzeba odwiedzać co jakiś czas starszyznę, ponarzekać jak nam źle po to, by kasa płynęła wartkim strumieniem. rozumiemy się?

lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: lith »

Nie. chyba nie rozumiemy
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: wsedek »

[at]

Bardzo ubolewam.

lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: lith »

Akurat kasa z domu przychodzi sama 1-go
applefan
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2014, o 16:25

[Link] Gdzie warto studiować?

Post autor: applefan »

acid_
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:00

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: acid_ »

Co brać:
-Bydgoszcz: bliziutko domu (2h drogi), niewielkie, tanie miasto i ostatnie miejsca we wszelkich rankingach uczelni medycznych (serio jest aż tak słabo?)
-Wrocław: dalej (4h drogi), duże, drogie ale za to piękne miasto i niby o wiele większy prestiż i poziom, w związku z czym wszyscy w rodzinie naciskają na wybór Wrocławia, ale ja jakoś nie jestem przekonany
Proszę o poradę, przede wszystkim zależy mi na tym czy rzeczywiście kończąc CM UMK ma się tak bardzo mniejsze perspektywy dostania się na wymarzoną speckę i dalszego rozwoju niż w przypadku skończenia UMWr?
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: czornydanio90 »

acid_, no właśnie Bydzia ma jeden z wyższych poziomów w kraju, średnia LEP/LEK w krajowej czołówce, pod względem nauk przedklinicznych małe grupki kliniczne (we Wrocławiu z tego co wiem są dzikie tłumy na klinikach i nikt nic nie wie), ale dalej czytaj pseudorankingi, w których nie uwzględnia się poziomu nauczania na danej uczelni, a ilość doktorantów
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: mossa »

To ile osób jest w grupie klinicznej w Bydgoszczy, skoro sześcioosobowe grupy we Wrocławiu to takie dzikie tłumy zwykle na oddziale są jednocześnie 4 takie grupy, czasem się na siebie wpada, wiadomo, zwłaszcza przy jakimś ciekawym pacjencie, ale generalnie nie ma tłumów.

acid_ - na Twoim miejscu bym poszła do Bydgoszczy. Idź tam gdzie bliżej i gdzie jesteś bardziej przekonany, każda uczelnia jest dobra. Aa i nie sugeruj się konkursami z anatomii, bo to naprawdę przezabawne i zupełnie nieistotne

acid_
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:00

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: acid_ »

No właśnie do tej pory czytając to forum wyrobiłem sobie pogląd wszystkie uczelnie dobre - idź tam gdzie najbliżej w związku z tym byłem już nastawiony na wybór Bydzi do momentu kiedy dostałem się też do Wrocka i zaczęło sie gadanie wszystkich domowników w stylu: sam widzisz że tą Bydgoszcz wszyscy traktują jako ostatni wybór i łatwo się dostać a do Wrocławia się pchają, idź tam to zrobisz lepszą karierę i już sam nie wiem co o tym myśleć bo faktycznie zainteresowanie o wiele większe Wrockiem w tym roku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości