Gęstość zaludnienia

Wzajemna pomoc w nauce trudnych przedmiotów takich jak matematyka czy geografia. Wykaz materiałów, książek, ściąg, arkuszy, testów do nauki.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Gęstość zaludnienia

Post autor: biolga »

Mam scharakteryzować 2 obszary o dużej i 2 obszary o małej gęstości zaldnienia (przyczyny) z wyjątkiem Pustyni Kalahari. Nie wiem zupełnie jak to ugryźć. Moglibyście mi pomóc? Jestem noga z geografii .
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gęstość zaludnienia

Post autor: WojtekB »

Kod: Zaznacz cały

sciaga.pl/tekst/39624-40-struktura_przestrzenna_ludnosci_swiata
Struktura przestrzenna ludności świata

Mogę w dużym skrócie przedstawić Ci obszary o małym i dużym zaludnieniu. Na rozmieszczenie ludności wpływają czynniki przyrodnicze (czynniki termiczne, ilość wody pitnej, położenie nad poziomem morza, ukształtowanie terenu, odległości od mórz i oceanów itp.) oraz pozaprzyrodnicze (charakter oraz stopień zagospodarowania regionu, warunki społeczne,ekonomiczne i polityczne itp.).

Obszary o dużym zaludnieniu: Nizina Mezopotamska, Nizina Chińska, Delta Nilu (dobre warunki sprzyjające rolnictwu), miasto Meksyk, Wschodnie Wybrzeże USA, Aglomeracja Zagłębia Ruhry, Metropolia Tokio (po kolei urbanizacja, rozwój przemysłu i portowy, złoża surowców naturalnych, rozwój technologiczny, przemysłowy i portowy)

Obszary o słaby zaludnieniu: Sahara, Gobi, Syberia wewnętrzne tereny Australii (nie sprzyjające warunki termiczne i brak wody pitnej), Himalaje (wysokie położenie nad poziomem morza i duże nachylenie terenu) Puszcza Amazońska (nie sprzyjające warunki termiczne i duże zalesienie).

Może choć trochę pomogłem przy tym prostym zadaniu (jak dla mnie)
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Gęstość zaludnienia

Post autor: biolga »

dzięki, teraz będzie mi łatwiej wybrać chociaż jakiś region
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości