Globalne ocieplenie vs. epoka lodowcowa

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.

Jak sądzicie czy bliżej nam do globalnego ocieplenia czy kolejnej epoki lodowcowej ?

Zdecydowanie globalnego ocieplenia
0
Brak głosów
Prawdopodobnie globalnego ocieplenia
8
62%
Zdecydowanie epoki lodowcowej
0
Brak głosów
Prawdopodobnie epoki lodowcowej
3
23%
Klimat wcale się nie zmienia, wszystkim się tylko tak wydaje
1
8%
Nie mam zdania na ten temat
1
8%
 
Liczba głosów: 13

pegasus_sis
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2008, o 08:37

Re: Czy lody Arktyki stopnieją całkowicie ??

Post autor: pegasus_sis »

proszę o przeczytanie ze zrozumieniem:

straszenie zagładą nie jest niczym nowym - proponuję zapoznać się co ma na ten temat do powiedzenie Patrick Moore , współzałożyciel Greenpeace :

Kod: Zaznacz cały

online.wsj.com/article/SB120882720657033391.html
proponuję też więcej krytycyzmu wobec takichodkryć . To , że pewni naukowcy to ogłosili , nie oznacza , że tak jest naprawdę. Inni mogą przeprowadzić badania w inny sposób - wynik może być inny. Dlatego tak ważna jest dyskusja i wspólne omawianie wyników aż do ustalenia wspólnej wersji.

Np. tu mam jedną informację o Grenlandii:

Kod: Zaznacz cały

wyborcza.pl/1,76842,4293708.html
postaram się poszukać bardziejnaukowych źródeł , bo piszący te artykuły dziennikarze mają najczęściej nikłe pojęcie o temacie - pamiętacie jaką aferę zrobili zkońcem świata wywołanym przez naukowców z CERN
Awatar użytkownika
Theos
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2008, o 22:21

Re: Czy lody Arktyki stopnieją całkowicie ??

Post autor: Theos »

Nie ważne czy mają stopnieć za 5 czy 20 lat powinniśmy już interweniować.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Czy lody Arktyki stopnieją całkowicie ??

Post autor: WojtekB »

pegasus_sis pisze:proszę o przeczytanie ze zrozumieniem
Czyli mam rozumieć, że choć człowiek narozrabia to i tak Słońce swoją znikomą aktywnością może przyczynić się nie do ocieplenia, lecz oziębienia klimatu. Ciekawy ten artykuł i bym się nie zdziwił, że by mogła nastać kolejna Mała Epoka Lodowcowa (trochę z historii wiem, że w tamtym okresie podczas zim, Bałtyk zamarzał całkowicie i można było przez niego po lodzie wędrować do Szwecji i z powrotem), ale i tak nie dożyję pewnie do takich zmian na Ziemi.
Theos pisze:Nie ważne czy mają stopnieć za 5 czy 20 lat powinniśmy już interweniować.
To wszystko leży w rękach rządów krajów, ale trzy mocarstwa (USA, Rosja i Kanada), a mianowicie wielkie koncerny już się czają na bogactwa naturalne, które są ukryte pod lodem.
pegasus_sis
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2008, o 08:37

Re: Czy lody Arktyki stopnieją całkowicie ??

Post autor: pegasus_sis »

Nie ważne czy mają stopnieć za 5 czy 20 lat powinniśmy już interweniować.

RATUJMY ZIEMIĘ ! BO BEZ NAS SOBIE NIE PORADZI !


Chyba mamy nieco wyolbrzymione mniemanie o naszych możliwościach.

W 1816 małepierdnięcie naszej Ziemi doprowadziło do zaburzenia klimatu na całym świecie wywołując tzw.rok bez słońca / rok bez lata"

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Rok_bez_lata
A 74 tys. lat temu trochę większybąk o mało nie zgładził naszego gatunku.

Kod: Zaznacz cały

archeowiesci.blox.pl/2007/07/Prehistoryczni-mieszkancy-Indii.html
Awatar użytkownika
peHa
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:32

Globalne oziębienie

Post autor: peHa »

Na WOSie mój kolega zaprezentował artykułPolityki (z racji tegospotkania w Poznaniu), który daje zupełnie inny pogląd na to, co kreują media - czyli tzwglobalne ocieplenie". Ja sam przeczytawszy potem ten artykuł byłem w pewnego rodzaju, hmm. szoku ^^.
Chodzi mi o to czy ktoś z Was mógłby jednoznacznie stwierdzić prawdziwość tego typu informacji?
Zapraszam do przeczytania poszerzonej treści artykułu pod linkiem:

Kod: Zaznacz cały

polityka.pl/idzie-zimno/Lead30,936,251186,18/
Globalne oziębienie wg Polityki

No i zapraszam do komentowania, refleksji, waszych ocen i cennych wypowiedzi.

pozdrawiam z oziębionej Ziemi ^^
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] Globalne oziębienie

Post autor: WojtekB »

Globalne oziębienie już było (Ziemia-Śnieżka - można spekulować czy było i czy będzie).
Tak się zastanawiałem się nad tym tematem (i nie tylko) i doszedłem do jednego wniosku: człowiek tak naprawdę mało jeszcze wie co go może spotkać w przyszłości (czy będzie ocieplenie czy oziębienie i tak na jedno wyjdzie).
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: Globalne oziębienie

Post autor: Azadi »

raz ktoś mówi, pisze w gazecie jakiejś- będzie globalne ocieplenie, znowu ktoś inny, że globalne oziębienie.
Jak tu wierzyć?
Naukowcy sami sobie przeczą.
Czas najlepiej nam wyjaśni.
Awatar użytkownika
peHa
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:32

Re: Globalne oziębienie

Post autor: peHa »

No to w takim razie gdzie przepadają te miliardy $$$?
No i po co rujnować polską energetykę, w prawie całości opartą na elektrowniach spalających węgiel, skoro nie ma to różnicy?

za dużo niewiadomych, ja sądzę że ci, którzy wtłaczają nam ten mit o ociepleniu sami najwięcej na tym zarabiają.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Globalne oziębienie

Post autor: WojtekB »

KsV pisze:No i po co rujnować polską energetykę, w prawie całości opartą na elektrowniach spalających węgiel, skoro nie ma to różnicy?
W tym wypadku i tak będzie trzeba to zrobić, bo jak długo pociągniemy na tego typu elektrowniach. Nie zaszkodzi nam budowa zespołów elektrowni, wykorzystujące alternatywnych źródeł energii (bo i tak kiedyś to będziemy musieli zrobić).
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Globalne oziębienie

Post autor: Sunflower77 »

Wiecie co ja myślę? Generalnie jeśli chodzi o to komu daję wiarę, to naukowcom którzy twierdzą, że jesteśmy na skraju interglacjału. A jeśli chodzi o te ich straszenie epoką lodowcową czy ociepleniem klimatu, to jest to na zasadzie prognozy w formie ostzreżenia- ona nie ma na celu trafności wyniku przewidywania, a tylko i wyłącznie maja ostrzegać ludzi przed sposobem działania, który może sprzyjać (lub przeszkodzić w zależności) wystąpienia jakiegoś zdarzenia. Itym tokiem myślenia mogą wymusić na ludziach/państwach/zakładach takie postępowanie, które będzie bardziej przyjazne środowisku
a
Posty: 6
Rejestracja: 8 lis 2006, o 15:21

Re: Globalne oziębienie

Post autor: a »

Według mnie oziębienie jest i widzimy to na własnych oczach. Prasa i telewizja informują o tym i tyle
Awatar użytkownika
peHa
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:32

Re: Globalne oziębienie

Post autor: peHa »

to jaki ma sens sprzedawanie odpustów w postaci limitów Co2? absurd

ale dziękuję za wasze wypowiedzi, zdania, liczę na więcej
pegasus_sis
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2008, o 08:37

Re: Globalne oziębienie

Post autor: pegasus_sis »

Bardzo polecam dokument - Bronisław Wildstein przedstawia - Walka z globalnym ociepeniem (na samym początku wywiad z szefem Greenpicu)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości