Głód sprzyja uczeniu się

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Chlamydocassis »

Ambasador pisze:a czy ktos z was keidys próbował sie uczyc pod wpływem alkoholu ja nigdy tego nie robiłem ale ciekawi mnie jakie by były efekty
Zależy po jakiej ilości ale zazwyczaj opłakane
Jynx

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Jynx »

alces pisze:wg moich obserwacji , z pustym zoladkiem nie da sie uczyc, powod prosty mysle o jedzeniu, znowu jedzenie przed nauka nie badzo mi pasuje, mi najlepiej uczy sie tak srednio ok 1 po posilku, i chyba wtedy najwiecej zapamietuje, nie wiem jak inni ale ja tak mam
Potwierdzam
Zapamiętać jak zdobyć coś do Żarcia a nie pamiętać dziwne regułki z matmy czy fizyki.

√¼≈
kinga88
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2006, o 15:44

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: kinga88 »

fidel_castro pisze:Ja zawsze się ucze po posiłku. Na głodnego uczenie u mnie jest niemożliwe
- dokładnie popieram wypowiedź. Jak się ma pusty żołądek to nie można się skupić na uczeniu bo myśli się wyłącznie o tym, żeby coś zjeść dla mnie to jest nierealne
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Aniaww »

Ja wręcz muszę coś chrupać, najlepiej coś z cukrem - bezpośrednia dawka glukozy dla mózgu nie jest zła, a do tego musi lecieć TV, albo chociaz ktoś musi gadać - nawyk z czasów wspólnej nauki na studiach.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: żabka »

a ja musze miec spokuj, no chyba ze muza moze leciec ale cicho. a wracajac do tematu tez jestem za czym to mi sie najlepiej uczy jak pod rekam mam czekoladke i herbatke, tylko z ta czekoladka to sie pilnowac musze zeby nie przesadzac
Kuba
Posty: 117
Rejestracja: 20 mar 2006, o 15:51

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Kuba »

Ja na głodno to sie skupić nie moge, ale jedzenia za dużo też nie moge mieć bo też są problemy. Najlepiej wziąć coś mało kalorycznego
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Gosiaczek »

Nigdy nie uczę się bez zjedzenia porządnego posilku. Uwielbiam wszelkiego rodzaju kielbasy, szynki itp. porządne mięsko pomaga mi w nauce już nie wspomnę o kotlecie schabowym mniam mniam
oczywiście nie mówię o przejadaniu się ale malutka kanapka z plastrem szynki i sałaty oraz pomidorem. Posilek musi cieszyć nie tylko podniebienie ale również nasze oczy.
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: lynxlynx »

ja tam o pustym żołądku wojowac nie mogę. myślę wtedy o jedzeniu, a nie o nauce. tylko trzeba uważac na węglowodany, bo rozleniwiają człowieka
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: biotechnolog »

Ja nie jadam śniadania Ale nie odczuwam różnicy. Spokuj i jeszcze raz spokuj.
bagatha

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: bagatha »

Teba pisze:
Guru pisze:ja preferuje szklanki, i okolo 3 w nocy mam ich na biurku conajmniej klika. lub przy lozku, bo sie lubie na nim uczyc.
Wow, co ty robisz do 3 w nocy? Jeszcze nigdy tyle nie siedziałem! No moŻe raz, ale to była historia w lo i nie uczyłem się systematycznie. ALe do 3 w nocy częściej niŻ raz w Życiu. no no podziwiam.
Ja podobnie jak guru.po 23 budze sie i moge siedziec naprawde dlugo, wtedy jest cisza, spokoj i wiedza szybciej wchodzi.
A jak u Was podjadanie czegos w trakcie nauki? jakies paluszki,orzeszki, ziarna?
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Iwus »

bagatha pisze:A jak u Was podjadanie czegos w trakcie nauki? jakies paluszki,orzeszki, ziarna?
Ja to mam taki nawyk że muszę coś jeść jak siedzę przy komputerze(cukierek ,ciasteczko itp)
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Gosiaczek »

heh a ja w czasie nauki lubię mieć na biurku szklankę herbaty /w wyjątkowych przypadkach kawę/ no tylko trzeba uważać z napojami bo kiedyś mi się wylało pół szklanki herbaty na zeszyt
a co do podjadania to uwielbiam czekoladę mniam mniam
Marta
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2006, o 12:57

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Marta »

a czy ktos z was keidys próbował sie uczyc pod wpływem alkoholu ja nigdy tego nie robiłem ale ciekawi mnie jakie by były efekty

hehe ja probowalam z matmy, a nie przepadam za nia ze sprawdzianu dostalam 5 nie wiem, ale w moim przypadku pomoglo, Tylko ze to w lo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości