Głód sprzyja uczeniu się

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Robin »

ja jak sie denerwuje to jem. czyli najczesciej jak sie ucze. wydaje mi sie ze sie np egzaminem nie stresuje i wedy patrze na biurko tu talerzyk, tam papierek po czekoladzie
Marta pisze:a czy ktos z was keidys próbował sie uczyc pod wpływem alkoholu ja nigdy tego nie robiłem ale ciekawi mnie jakie by były efekty
u mnie tez poskutkowalo pare razy ale nie zawsze to jest ruletka raz pomoze raz zaszkodzi. nigdy nie wiesz kiedy
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: malwka »

Ambasador pisze: i przed każdą klasówka musz ezjesc jakies kanapki bo bym nie dał rady chyba
hehe, ja mam tak samo, może nie ze względu na to, że lepiej mi się tą klasówkę napiszę, ale zawsze mam tak, że jeśli niczego na przerwie nie zjem to na lekcji BURCZY MI W BRZUCHU! a jak jest cisza to wszyscy słyszą i od razu szepty: ocho, malwka nic na przerwie nie jadła
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Guru »

bagatha pisze:A jak u Was podjadanie czegos w trakcie nauki? jakies paluszki,orzeszki, ziarna?
czekolade, nic wiecej mi nie potrzeba
a co do uczenia sie pod wpływem alkoholu to nie wiem jak to działa bo jestem nie pijący
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Marcin I. »

Guru pisze:a co do uczenia sie pod wpływem alkoholu to nie wiem jak to działa
Nie próbowałem - ale na zdrowy rozum - nie działa
lunatyczka
Posty: 28
Rejestracja: 16 cze 2006, o 12:07

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: lunatyczka »

Nie wiem czy głód sprzyja nauce czy nie, bo nie zauważyłam u siebie jakiejś specjalnej różnicy Bardziej na to wpływa u mnie pora dnia.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: malwka »

ooodokładnie - ja jak wróce ze szkoły za Chiny niczego nauczyć się nie mogę - dla mnie pora do nauki to godz 19-20

a co do podjadania hm po wieczorze nauki moje biórko wygląda jakby przeżyło conajmniej tygodniową imprezę (mówię oczywiście o różnych smakołykach - nie o alkoholu )
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Robin »

malwka pisze:dla mnie pora do nauki to godz 19-20
dla mnie tez. niestety. czasem to za malo a czasem fajny film w TV.

z nauka niestety nie jest lekko.
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Marcin I. »

Naukowo udowodniono podobno, że mózg najlepiej przyswaja informacje pomiędzy godziną 22.00 a 2.00 i od 4.00 do 6.00! Normalni ludzie (poza studentami ) to o tej porze pewnie śpią w najlepsze
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Robin »

bingo - poza studentami. aha - dobrze mi sie jeszcze uczy na godzine dwie przed egzaminem
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Marcin I. »

hmm - znowu odwołujac się do publikacjinaukowych - podobno najlepiej uczyć się na 3 dni przed sprawdzianami - wtedy mózg ma największe zdolności odtwarzania zapamiętanych informacji!
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Robin »

to jestem wyjatkiem od reguly. bo jak sie ucze 3 dni przed to nic nie wiem
tzn jak tylko. bo tonie tak ze ucze sie tylko te godzine przed
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Marcin I. »

najlepiej stosować się do pewnej łacińskiej sekwencji: w tłumaczeniu: powtarzanie jest matką nauki! Wiec powtarzać, powtarzać, powtarzać . nie zważając na porę dnia, okoliczności itp.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: malwka »

a no właśnie, nauczyciele powtarzają: systematyczność, systematyczność, systematyczność. Niestety nie jest to takie łatwe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość