Głód sprzyja uczeniu się

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Robin »

ah zeby to bylo takie latwe
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Marcin I. »

Odrobina silnej woli - i się uda
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Guru »

Marcin I. pisze:mózg najlepiej przyswaja informacje pomiędzy godziną 22.00 a 2.00
zdecydowanie tak, przynajmniej ja tak mam
a na ile przed sie uczyc to zalezy od ilosci informacji do pochloniecia, jak egzamin jest tak zwana kobyla to 2-3 dni jak jest normalny to dzien przed, i przed egzaminem musze sie wyspac, rano juz nic nie powtarzam.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Gosiaczek »

Guru pisze:przed egzaminem musze sie wyspac, rano juz nic nie powtarzam.

ja jak zacznę powtarzać przed sala to tylko sobie namieszam w głowie i załamuję się psychicznie poziomem swojej wiedzy
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: kasik »

Marcin I. pisze:Naukowo udowodniono podobno, że mózg najlepiej przyswaja informacje pomiędzy godziną 22.00 a 2.00 i od 4.00 do 6.00! Normalni ludzie (poza studentami ) to o tej porze pewnie śpią w najlepsze

no to ja mam niby dobrze zapamiętywać
bo nigdy nie moge sie uczyć jak jest jasno i światło słoneczne
dopiero w nocy moge sie zmobilizować
chyba byłam w poprzednim wcieleniu nietoperzem
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Robin »

nie. jestes po prostu dobrym materialem na studenta
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Anielica88 »

Oj. to ja w nocy nie umiem sie uczyc:P chce mi sie popoprostu spac:P tak sobiedlupie we wlosach co mnie usypia, nawet herbata nie pomaga, dlatgeo tehs preferuje dzienne uczenie czy tesh poranne w godzinach 4-8:P
pozdrawiam
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: kasik »

a co do głodu to ja nie moge sie tak uczyć
bo jestem senna i boli mnie głowa
wtedy najlepsza jest czekoladka
i do razu odzywam
Lewoślaz
Posty: 10
Rejestracja: 2 sie 2006, o 21:49

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Lewoślaz »

Oj nie. Czekoladka bardzo zamula, a poza tym ręka automatycznie sięga po nastepny kawałek P . A poza tym sie tyje. A poza tym
Nie. To nie jest najlepsza przekąska do nauki. Przynajmniej nie dla mnie. Jesli już to raczej lepiej jakieś ziarenka (słonecznik, siemię lniane itp. ).

A co do pory: jak dla mnie najlepszy jest wieczór, po 22. a wiec wyjątkowo, patrząc na swój przypadek, zgadzam się z tym, co zostałonaukowo udowodnione
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Robin »

Lewo&#x15Blaz pisze:Czekoladka bardzo zamula, a poza tym ręka automatycznie sięga po nastepny kawałek P . A poza tym sie tyje. A poza tym
niestety niestety niestety niestety. iwlasnie dlatego po kazdej sesji zaokraglaja mi sie boczki
Lewo&#x15Blaz pisze:lepiej jakieś ziarenka (słonecznik
no nie wiem. jak ja zaczynam jesc slonecznik to swiat dla mnie przestaje istniec i nie moge sie oderwac. az do konca paczki.
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: kasik »

Robin więc widze , że mamy podobne doświadczenia
wolałabym w stresie nic nie jeść
a wtedy własnie mam straszny apatyt a słodkie najlepiej na mnie działa
ale jest jeden +
jem tylko gorzką czekolade
Julia
Posty: 14
Rejestracja: 4 sie 2006, o 17:14

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Julia »

Chyba w kakao jest magnez, który wspomaga pracę mózgu, więc chyba trochę czekolady nie zaszkodzi. Ja przed nauką zazwyczaj zjadam płatki czekoladowe z mlekiem, żeby nie być głodnym ani zapchanym. Czasem zdarza mi się iść do szkoły na głodnego, ale to mi raczej przeszkadza w nauce, uważam, że lepiej jednak coś zjeść
Lola:)
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2006, o 21:26

Re: Głód sprzyja uczeniu się

Post autor: Lola:) »

A ja jestem wegetarianką od 1,5 roku i stwierdzam, że. Od tego czasu nauka idzie mi coraz lepiej ktoś tak wczesniej pisał o kiełbasach i szynkach. bleeeee kiedys nie jadłam przez 5 dni nic tylko piłam wode i. moje ocenki spadły baardzo ale za to polecam herbatke mandarynkową
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości