Glony

Fotografia przez mikroskop - nasze zdjęcia i filmy; obróbka zdjęć na komputerze, programy do edycji, stackowanie; konkursy mikrofotografii;
Awatar użytkownika
kris_m
Posty: 112
Rejestracja: 9 maja 2010, o 17:13

[Film] ruch cytoplazmy

Post autor: kris_m »

Kolejna porcja Micrasterias. Mam jeszcze sporo tego nagranego Z czasem zamieszczę więcej.

Video - ruch cytoplazmy:
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: GLONY

Post autor: sebba28 »

kris_m, extra fotki
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: GLONY

Post autor: _Marcin_ »

kris_m, ładnie, ładnie. Super są te twoje desmidie Filmik to po prostu ekstraklasa światowa
Awatar użytkownika
kris_m
Posty: 112
Rejestracja: 9 maja 2010, o 17:13

Re: GLONY

Post autor: kris_m »

Dzięki
Desmidie to bardzo fotogeniczne obiekty
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: GLONY

Post autor: planapo »

swietne zdjecia i film, preparat tez, moze w tym roku trafie micrasteriasa.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: GLONY

Post autor: Pickul »

sebba28 bardzo ładne fotki

Skąd Wy bierzecie Haematococcus ?
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: GLONY

Post autor: sebba28 »

Pickul, dzięki,ja miałem na ogródku starą plastikowa miske z wodą ,ktora stoi tam pare miesiecy i wczoraj zauwazylem ze jest tam czerwony osad na sciankach więc wrzucilem pod szkło i .
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: GLONY

Post autor: planapo »

ja mialem cos z takim czerwonym osadem na dzialce, zaglebienie w starym linoleum, wzialem i voila! trzyma mi sie w probce od pazdziernika. potem KrisM doradzil zeby brac osadzik ze scianek naczynia, a nie z wody no i wtedy ma sie tego pelno na szkle (: mialem nawet ruchliwe formy.
Awatar użytkownika
kris_m
Posty: 112
Rejestracja: 9 maja 2010, o 17:13

Re: GLONY

Post autor: kris_m »

Ja też znalazłem Haematococcusa w pojemniku z deszczówką na działce. A ruchliwe formy (w bardzo dużych ilościach) otrzymałem po całkowitym wyschnięciu osadu a następnie zalaniu świeżą wodą.
Awatar użytkownika
kris_m
Posty: 112
Rejestracja: 9 maja 2010, o 17:13

[Film] Mieszanka glonów

Post autor: kris_m »

Mieszanka glonów, zielenice i drobne okrzemki:

Awatar użytkownika
kris_m
Posty: 112
Rejestracja: 9 maja 2010, o 17:13

[Film] Eudorina

Post autor: kris_m »

Eudorina sp.



Awatar użytkownika
kris_m
Posty: 112
Rejestracja: 9 maja 2010, o 17:13

Re: GLONY

Post autor: kris_m »

Pickul, to nie jest hodowla. Żeby uzyskać tak duże zagęszczenie ruchliwych glonów wystarczy położyć szkiełko nakrywkowe na powierzchni wody którą mamy np. w słoiku, a następnie całość wystawić na działanie światła (postawić na parapecie okiennym). Po jakimś czasie (ok. 1h) pod szkiełkiem nakrywkowym powinny zebrać się większe ilości glonów. Wystarczy zanurzyć obok szkiełko podstawowe, podsunąć pod nakrywkowe i szybkim ruchem wyjąć. I tak mamy gotowy preparat. Oczywiście glonów nie może też być bardzo mało w próbce, wtedy nie da się uzyskać większego zagęszczenia. W ten sposób udało mi się wykonać filmy glonów takich jak Synura czy Pandorina, które pojawiają się okresowo w pobliskim stawie.

planapo, czy coś dodawałeś do próbki z Cosmarium, że tyle czasu się trzymają?
Zdjęcia super. Czy masz jakieś spod setki?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: GLONY

Post autor: planapo »

planapo, czy coś dodawałeś do próbki z Cosmarium, że tyle czasu się trzymają?Zdjęcia super. Czy masz jakieś spod setki?
dzieki (: nic nie dodawalem, wzialem z kaluzy na lace probke jakis miesiac temu, bylo ich troche na poczatku, potem zaeczely sie strasznie mnozyc, pewnie ma tu znaczenie np. Ph wody, ale na tym to ja sie juz nie znam. wczoraj dolalem troche wody bo zaczelo juz wysychac. na 100x robilem, ale wyszlo tak sobie, niedlugo powtorze sesje na setce i wrzuce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość