Glony

Fotografia przez mikroskop - nasze zdjęcia i filmy; obróbka zdjęć na komputerze, programy do edycji, stackowanie; konkursy mikrofotografii;
Tempus
Posty: 8
Rejestracja: 6 sie 2012, o 17:38

Re: GLONY

Post autor: Tempus »

A coś tego typu ?
Załączniki
1.jpg
Tempus
Posty: 8
Rejestracja: 6 sie 2012, o 17:38

Re: GLONY

Post autor: Tempus »

Masz rację

Staurastrum sp
Załączniki
1.jpg
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: GLONY

Post autor: planapo »

coraz lepiej (: wizualnie polaryzacja czasem od dic jest lepsza.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: GLONY

Post autor: Pickul »

Dzięki. Zgadzam się z Tobą.
Ale obiekt musi chociaż trochę polaryzować. Kompensatory znacznie rozszerzają możliwości, ciekawe jak bym trafił jakieś nowsze, lepsze, od jakiegoś czasu rozglądam się trochę.
Tempus
Posty: 8
Rejestracja: 6 sie 2012, o 17:38

Re: GLONY

Post autor: Tempus »

Kilka zdjęć z odwróconego.

Phacus longicauda
1.jpg
Navicula sp.
2.jpg
mam jednak problem z identyfikacją małego fitoplanktonu towarzyszącego, (wielkość około 10 mikrometrów)
3.jpg
czy to może być Chlamydomonas sp?
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: GLONY

Post autor: Pickul »

Tempus jaki Ty masz mikroskop ?
Tempus
Posty: 8
Rejestracja: 6 sie 2012, o 17:38

Re: GLONY

Post autor: Tempus »

Odpisałem na PW
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: GLONY

Post autor: planapo »

to az taka tajemnica? nikt tu wczesniej chyba odwroconego nie uzywal, zawsze czegos ciekawego mozna by sie dowiedziec.

odwrocony ma kilka bardzo duzych zalet (: ale w praktyce nie mialem z nim do czynienia.
JohnyM

Re: GLONY

Post autor: JohnyM »

Ja dość trochę używałem IMT-2. Nie da się zgnieść preparatu, bo obiektywy mają dużą odległość roboczą, widzą przez szalki petriego z cienkim podłożem. Kondensor jest dość wysoko. Ale nie ma DIC (pewnie się da, ale to bez sensu) tylko KF i obiektywy do 40x. Ciekawa sprawa, że kamera jest w nim tak umiejscowiona, że przy obserwacji wgniata się w pierś .
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: GLONY

Post autor: planapo »

Tyle to wiem bo nawet uzywalem obiektywow LWD u siebie. Nikony CFN LWD byly nawet 60x (tylko do KF) i 100x, teraz setek juz nie robia. swego czasu mialem je na oku, ale nigdy sie nie pojawily w rozsadnej cenie.
Tempus
Posty: 8
Rejestracja: 6 sie 2012, o 17:38

Re: GLONY

Post autor: Tempus »

Żadna tajemnica , XDS-1R Optica ,
Ponawiam pytanie, czy ktoś ma jakieś przypuszczenia co do ostatniego zdjęcia które wrzuciłem
JohnyM

Re: GLONY

Post autor: JohnyM »

planapo pisze:Tyle to wiem bo nawet uzywalem obiektywow LWD u siebie. Nikony CFN LWD byly nawet 60x (tylko do KF) i 100x, teraz setek juz nie robia. swego czasu mialem je na oku, ale nigdy sie nie pojawily w rozsadnej cenie.
W takim razie co byś chciał wiedzieć? Jak już ktoś wie wszystko, to trudno go czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: GLONY

Post autor: planapo »

ja na pewno wszystkiego nie wiem w tej materii conajwyzej tyle ile jedni od drugich i dzieki roznym testom zesmy sie tu (i za granica) wszyscy nauczyli (:

a do sprzetu mikroskopowego mnie ciagnelo zawsze wiec chlone co moge (: dawniej takiej mozliwosci nie bylo zeby sie czegos w ogole dowiedziec.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości