gryzace sie fretki

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

gryzace sie fretki

Post autor: Joanna pirania »

mam pytanko moje fretki dziewczynki byly dwa tygodnie temu sterylizowane i po sterylce były w osobnych klatkach żeby sobie na wzajem nic nie zrobiły! teraz jak je próbujemy znowu trzymać w jednej klatce to jedna z nich atakuje drugą i gryzie ją po brzuszku(przedtem tego nie robiły) jak biegaja luzem to raz sie bawią i potem jedna znowu atakuje drugą wiecie może czy im to przejdzie i czy to normalne? bo bym nie chciała ich dłużej trzymać osobno bo od maleńkości były razem, razem spały i razem się wygłupiały z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: gryzace sie fretki

Post autor: funieczek »

MOze spróbuj je od powoli przyzwyczajać do siebie: nich biegają razem po domu,razem z nimi sie baw(ale 2maraz), daj im jedzenie z jednej miski ale w pokoju moze znów bedzie dobrze:))
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: gryzace sie fretki

Post autor: Norbi »

Tak jak napisała poprzedniczka.
Swoją drogą po raz pierwszy z Tym się spotkałem. Chociaż czytałem, że po sterylizacji czasami fretka robi się potulna, czasami bez zmian a w nielicznych przypadkach agresywna.
Jest możliwe, że to swego rodzaju szok po zabiegu.choć już trochę minęło.

Jest także możliwe, że po sterylizacji fretki przestały się czuć pewnieltjakozwierzęta" i stąd te ataki wzajemne.
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: gryzace sie fretki

Post autor: Joanna pirania »

hej moje fretki już mieszkają razem w jednej klatce od wczoraj gryzą sie ale już teraz dla zabawy tylko dziś jadę na ściągnięcie szwów i w końcu moje ogonki będą miały po wszystkim! brzuszki ładnie sie zagoiły i mam nadzieję że już będzie ok! pozdrawiam!
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: gryzace sie fretki

Post autor: funieczek »

to ty masz te pospolite szwy ojj szkoda mi ich:(( moja bedzie miała rozpuszczalne
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: gryzace sie fretki

Post autor: Joanna pirania »

hej szwy były rozpuszczalne ale sie nie rozpuściły do końca! ściągnięcie ich było szybkie i bezbolesne! wczoraj do naszego domu trafił albinos chłopczyka 8 miesięcy lecz nie kastrowany narazie są w osobnych klatkach bo sie boje ze chłopak je pogryzie! ogólnie nie jest agresywny ale jeden dzien to za szybko! myślicie że się przyzwyczają? samca oczywiście będę kastrować! pozdrawiam
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: gryzace sie fretki

Post autor: funieczek »

Powinny sie przyzwyczaić. Ile ty masz lat że ciągle nowe frecie
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: gryzace sie fretki

Post autor: Joanna pirania »

mam nadzieje że sie przyzwyczają! co do mojego wieku to mam 26 lat i razem z mężem mamy bzika na punkcie tych małych stworków ja chciałam dwie dziewczynki mąż bardzo chciał chłopca albinoska! po dziewczynki jechaliśmy juz dwa dni po ślubie a albinoska kupiliśmy w sobote! teraz już nie planujemy więcej ogonków ogólnie maluch jest słodki ma 8 miesięcy widać że jest nie ufny wobec nas ale jest bardzo ciekawski! da sie pogłaskać, przytulić ale szybko ucieka!w środe jedziemy go wykastrować! pozdrawiam!
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: gryzace sie fretki

Post autor: funieczek »

Myślałam że masz taką fajną mame:)) moja nie chce drugiej freci:( Mówi że jakby dwie zaczęły rozrabiać to dopiero by mieszkania nie poznała:)) ale mam pare innych zwierzaków więc nie narzekam:) A frecie powinny sie przyzwyczaić i dobrze ze je sterylizujesz/kastrujesz JA musiałam iść do weta bo moja ma za długo ruję i trzeba ją wyciągnąć po rui sterylizacja:(( Troche sie boją ze sie jej coś stanie
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: gryzace sie fretki

Post autor: Joanna pirania »

nie martw sie będzie dobrze! ja też sie bałam jak szłam z moimi na sterylke a tu było całkiem inaczej szybko wybudziły sie z narkozy i juz na drugi dzień chciały biegać! fretki są twarde więc nie ma co się bać! mnie jeszcze czeka kastracja samca! trzymaj się! pozdrawiam!
adami
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2008, o 07:57

Re: gryzace sie fretki

Post autor: adami »

One tak sie bawią.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości