Grzybica czy łuszczyca ?

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
czesterr20
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2019, o 18:16

Grzybica czy łuszczyca ?

Post autor: czesterr20 »

Witam. Kto miał podobne objawy i udało się wyleczyc?
Czy to jest grzybica czy jednak łuszczyca? W pierwszej fazie zaatakowalo paznokcie a teraz już zmiany na dłoniach pod pachą między posladkami na klatce piersiowej takie plamy jak na lewo dłoni. Ktoś coś może poradzic? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Załączniki
1.jpg
3.jpg
2.jpg
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Grzybica czy łuszczyca ?

Post autor: Mårran »

Paznokcie źle wyglądają, raczej jak grzybica albo jakąś dystrofia. Ta zmiana na skórze bardziej łuszczycowo, ale po zdjęciu tej jednej plamki ciężko stwierdzić, jednak najlepiej obejrzeć na żywo.

Masz więcej zmian? Może porób zdjęcia zmian skórnych z dobrym powiększeniem. A najlepiej idź do dermatologa, który to obejrzy.
Pani Buka
czesterr20
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2019, o 18:16

Re: Grzybica czy łuszczyca ?

Post autor: czesterr20 »

Z wizytami u dermatologow to już zrobiło się bez sensu każdy na swój sposób i w zasadzie stawiają na łuszczyce skoro w badaniach mykoogicznych i posiewach nic nie wychodziło. Nie wspomnę o wydanych pieniądzach w błoto. Mascie lakiery kremy itp. Ostatnio nawet odrobaczalem się i oczyszczałem organizm. Jedno mnie martwi od lat to że po pierwszych objawach na paznokciu po niedługim czasie ok 3msc pojawiły się zmiany u członka mojej rodziny, A łuszczyca przecież jest niezarazliwa. Czy może to być jakaś trudna do diagnozy grzybica?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości