GUM jak to jest być na studiach stomatologicznych?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
AniazTygrysem
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2014, o 22:23

GUM jak to jest być na studiach stomatologicznych?

Post autor: AniazTygrysem »

Witam :]
Jestem w pierwszej klasie lo, wiem że to jeszcze wcześnie, ale poważnie rozmyślam nad stomatologią. Dlatego mam parę pytań do was:
Pytania dotyczące matur. Na ile zdawaliście maturę, a przede wszystkim z czego braliście rozszerzenie. Poza tym - czy ciężko zdać dobrze maturę?
Jakie dokumenty/opłaty itp. trzeba złożyć/uiścić na studia dzienne? Czy są dziwne przeprawy z sekretariatem, zgubionymi dokumentami itp.?
Koszty mieszkania. Ile mniej więcej kosztuje wynajęcie mieszkania 2,3 pokojowego w 2,3 osoby? ile kosztuje bilet miesięczny? lepiej mieszkać w akademiku czy mieszkaniu? ile mniej więcej wychodzi za cały miesiąc u was koszty wszystkiego?
Ile czasu w tygodniu zajmują wykłady, koła itp.? ile godzin dziennie poświęcacie na naukę? czy starcza wam czasu na czas wolny? (w sensie bez nauki, spania, jedzenia i zajęć) czy ciężko sobie poradzić na tym kierunku? Czy doradzacie/odradzacie stomatologię?
Czy podczas studiów pracujecie? Jeżeli tak to gdzie na przykład?
Co potem? - Co po studiach, należy robić?
Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale jestem strasznie rozbita, bo do końca nie wiem co chcę robić w swoim życiu, dlatego informację, które być może mi podacie, będą dla mnie bardzo istotne.

P.S. Jakie książki/ atlasy polecacie - takie które mogą być potrzebne za 3 lata :]
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: GUM jak to jest być na studiach stomatologicznych?

Post autor: Mikrotrabekule »

AniazTygrysem pisze: Pytania dotyczące matur. Na ile zdawaliście maturę
Jest tutaj taki temat gdzie są podane progi na stomę, wystarczy popatrzeć.


Na większość zadanych przez Ciebie pytań odpowiedzi znajdziesz na stronach uczelni albo tutaj na forum. Wystarczy użyć opcji szukaj. To nie boli.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: GUM jak to jest być na studiach stomatologicznych?

Post autor: placek »

Serio Mikrotrabekule ma rację szukanie boli
Po kiego grzyba teraz Ci wiedza o atlasach jak w ogóle nie orientujesz się w bardziej istotnych sprawach.
Polecam się uczyć do matury jak już się dowiesz co masz zdawać
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: GUM jak to jest być na studiach stomatologicznych?

Post autor: placek »

A i Co potem? - Co po studiach, należy robić? Wiesz lekarz-dentysta drewno rąbie i grzyby w lesie zbiera
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: GUM jak to jest być na studiach stomatologicznych?

Post autor: iSzymur »

"Jak to jest? No jak to? Elitarny kierunek, dobra uczelnia. Potem się jest panią doktur i lud uliczny całuje po nogach

AniazTygrysem
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2014, o 22:23

Re: GUM jak to jest być na studiach stomatologicznych?

Post autor: AniazTygrysem »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi , dopiero się zalogowałam i właśnie czytam inne wątki, cóż przepraszam za powielanie pytań i chaotyczność wypowiedzi, jestem pod wpływem wielkich emocji, gdyż wybór odpowiednich studiów to w moim mniemaniu ogromna decyzja.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: GUM jak to jest być na studiach stomatologicznych?

Post autor: iSzymur »

Bo jest ogromna, ale jeszcze bedziesz miala na to duzo czasu

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: GUM jak to jest być na studiach stomatologicznych?

Post autor: Mårran »

Eee tam ogromna Studia mozna zmienic, zaczac nowe.

Pani Buka
DinoDD
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2014, o 00:18

Re: GUM jak to jest być na studiach stomatologicznych?

Post autor: DinoDD »

Hej, jestem na pierwszym roku Lek-Dentu,
chętnie Ci pokażę jak to jest
Pozdrawiam.
Odezwij się.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości