HISTORIA SZTUKI

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Rockoo
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2013, o 19:29

HISTORIA SZTUKI

Post autor: Rockoo »

Witam.

Jestem w dość trudnej sytuacji.
Mianowicie zdecydowałem się zdawać rozszerzoną historię sztuki, ale mam tylko 3 miesiące na przygotowanie się do niej.

I tu moje pytanie, czy możliwe jest przygotowanie się do matury w tak krótkim czasie?
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: HISTORIA SZTUKI

Post autor: mickey_mouse »

pisz priva do użytkownika o nicku randomlogin, on coś wie o maturze z Historii Sztuki
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: HISTORIA SZTUKI

Post autor: goodman »

Podobno to najtrudniejsza, że wszystkich matur napisanie biologii R nagt90% przy niej to żaden problem
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: HISTORIA SZTUKI

Post autor: randomlogin »

W jaki wynik celujesz? Bo to od tego zalezy odpowiedz na twoje pytanie. Tzn da sie na pewno, mozna miec chocby duzo szczescia - ale od tego zalezy jak bardzo prawdopodobny jest sukces i ile bedzie wymagal pracy.
Podstawa jest oczywiscie Swiety Kanon - ale jesli sie zdecydowales na ta mature, to zapewne to wiesz. Jesli nie wiesz - wklep w google historia sztuki matura kanon - znajdziesz na pewno bez problemu.
picasaweb.google.com/artfolie/ - tu masz od razu wyszukane obrazki pod ten kanon - nie ma wszystkich, ale jest wiekszosc - jak bedziesz mial czas to bedziesz szukac pozostalych, skup sie poki co na tym.
Ksiazka - Osinska. Nie dlatego, ze jest najlepsza - bo nie jest, i gdybys mial wiecej czasu to mialbym inne propozycje. Ale ze nie masz, to znowu skup sie na tym - jesli sa jakies pytania spoza kanonu, to wlasnie stad. Jakbys widzial, ze sie nie wyrabiasz - kanon wazniejszy.
Arkusze z poprzednich lat - oczywista oczywistosc. Jak bedziesz je rozwiazywal to zauwazysz, ze warto sie tez orientowac w na przyklad mecenasach, zwlaszcza krolach Polski/papiezach/takich tam (tu nawet daje rade Osinska, chociaz bez szalu) i w tym gdzie sa jakie zabytki - to znaczy rzeczy z kanonu ktore sa w ktoryms z oddzialow Muzeum Narodowego - wypada wiedziec w ktorym.
Opis dziela sztuki. To bardzo trudne nie jest, mnie uczyla dziewczyna wiec nie wiem czy sa jakies ksiazki ktore tego ucza, ale punkt jest za kazda poprawna informacje - jak napiszesz ze uklad horyzontalny/wertykalny (czyli cos oczywistego), to tez masz punkt - dokladnie taki sam jak za jakas drobna [mod].
No i dluzsza praca - jakis motyw. Ogolnie jak bedziesz ogarnial ten kanon to cos wymyslisz, ja akurat trafilem na temat, na ktory niemal nic nie wiedzialem - wiec lalem wode, a i tak dostalem punkty za kompozycje i uzywanie madrych slow.
Sa oczywiscie pytania spoza tego zakresu - ale to juz sam zobaczysz robiac arkusze, zreszta mam nadzieje genialnego wyniku nie potrzebujesz.

Nie wiem z jakich jeszcze przedmiotow sie przygotowujesz, ale samo to jest do ogarniecia w takim czasie o jakim mowisz.


goodman, tego nigdy nie powiedzialem - akurat HSz zdanie na 90% wymaga po prostu pracy. Duzo pracy - ale tylko pracy. Zdanie biologii na 90% wymaga przede wszystkim szczescia i umiejetnosci wczucia sie w to, czego arkusz oczekuje. Zreszta pisales to wiesz. Wiec napisanie na 90+% biologii to JEST problem - tylko po prostu innej natury.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: HISTORIA SZTUKI

Post autor: goodman »

sądzę, że dla mnie prostszym zadaniem było by już napisać tą biologie nagt90% niż zrobić to samo z HSz
Rockoo
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2013, o 19:29

Re: HISTORIA SZTUKI

Post autor: Rockoo »

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Kanon mam już przygotowany. Także myślę, że zostało mi tylko teraz wkuwać. Byłoby fajnie jakbym napisał coś koło 60%. w sumie najmniej takiego wyniku oczekuję od siebie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości