Hodowla Kotów

krecik9262
Posty: 1
Rejestracja: 8 mar 2009, o 15:37

Hodowla Kotów

Post autor: krecik9262 »

Witam wszystkich i proszę o praktyczne porady jak założyć hodowle.Dodam tylko ze mam bardzo małe doświadczenie jeżeli chodzi o hodowle,mimo że posiadam cudownego kota.POZDRAWIAM
Macho
Posty: 58
Rejestracja: 23 lip 2008, o 14:56

Re: Hodowla Kotów

Post autor: Macho »

A kota masz rasowego?
Ann91
Posty: 44
Rejestracja: 24 lis 2008, o 15:58

Re: Hodowla Kotów

Post autor: Ann91 »

Hm. Jeżeli chodzi o hodowle, naprawdę trzeba być wytrwałym w dążeniu do celu. Trzeba m.in. wstąpić do klubu felinologicznego, posiadać rodowód, zdobyć najwyższą oceną na wystawie kotów rasowych itd. Co roku należy płacić za składki klubowe jak również za wydanie rodowodu kociętom, spodziewaj się inspekcji w domu, spisywania umów za każdego sprzedanego kota i wielu wizyt u weterynarza: zanim sprzedasz kocięta powinny być one zaszczepione i odrobaczone. A nie oszukujmy się, jeżeli masz ochotę podnieść cenę kociąt do ok 1000zł rodzice powinni być championa, jak również dziadkowie: na rodowodzie jest to wypisane, więc często brane jest to pod uwagę na wystawach. Jeden kot nie wystarczy, potrzebny jest zawsze minimalnie 1 reproduktor i 1 kotka, no chyba, że uda Ci się dogadać z inną hodowlą. Ja również chciałam założyć hodowlę i zakupiłam kotkę rasową ze wspaniałym rodowodem po światowych championach, ale co z tego jak ma białą plamkę na łapce - wszelkie białe oznaczenia, czyli błędy genetyczne dyskwalifikują kota i uniemożliwiają założenie hodowli.
P.S. A to i tak tylko kropla w morzu odnośnie zakładania hodowli
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości