Hodowla krewetek.

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: pyati »

Mi się tez słabo wykluły, tylko kilka a jajeczek wrzuciłam sporo. Hoduję je w słoiku.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: pyati »

"Udały się komuś te krewetki? Mi drugi raz zdechły z nie wiadomych powodów, wszystko było niby ok. Chyba z nich po prostu zrezygnuję i nie będę ich hodować.
fifczanek
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2008, o 15:02

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: fifczanek »

Witam mam tylko pytanko, czy owe krewetki hodujecie w wodzie słonej (czy tak mówi instrukcja)? Jeśli tak, to wiem co jest podstawą do sukcesu w ich hodowli ^^.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: pyati »

Tak w słonej, i tak, tak mówi instrukcja.
W takim razie zdradz nam ten sposób na sukces.
fifczanek
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2008, o 15:02

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: fifczanek »

Więc obawiam się, że owe krewetki będą artemia (solowiec), a nie jak podaje producent - krewetka. Wnioskuję to z 2 powodów. Po 1 gdzień na jakimś innym forum spotkałem się ze zdjęciem dorosłej krewetki która wyglądała jak artemia, po drugie jede z moich przedmówców dodał link do fimlmu, z którego wnioskuję, że jest to larwa artemii a nie krewetki. Jest eszcze jedna sprawa, z tego co się orientuję, to większość krewetek (a wszystkie mi znane gatunki) nosi swojej ajja pod odwłokiem a potem przez pewien czas się nimi opiekuje.

Co do hodowli:
Ważne jest to aby na ok 1l wody wsypać 2 łyżki soli niejodowanej. Aby hodowla się udała najważniejszym elementem jest NAPOWIETRZANIE naszej hodowli przy pomocy napowietrzacza akwarystycznego i spora TEMPERATURA hodowli, nawet do 32*C (zaleca się w granicach 25-30 w tym celu można postawić słój z naszą hodowlą na pokrywie akwarium, czy też pod silnym źródłem światła. Ważne jest też silne źródło światła 24h/dobę, ustawione tuż nad nasza hodowlą (podgrzewa ono wodę i skupia wyklute larwy w jednym miejscu (z tego co pamiętam to się chyba fototaksja nazywa ) ) Pierwsze larwy przy napowietrzaniu i naświetlaniu powinny się pojawić juz po 24 godzinach od rozpoczęcia zabawy :d W razie pytań proszę pisać na gg: 2716717
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: pyati »

To ja dodałam ten filmik.
Spróbuje z tą hodowlą, zobaczymy czy masz rację]
fifczanek
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2008, o 15:02

[Film] Hodowla krewetek.

Post autor: fifczanek »



porównajcie swoje stworki z tym, co widac na tym filmiku jesli to co macie wygląda jak to z filmiku, to jest to artemia a nie krewetka.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

[Film] Hodowla krewetek.

Post autor: pyati »

No rzeczywiście, wygląda na to, że masz racje.
Na tym filmiku widac jak na tacy, że są to moje krewetki
fifczanek
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2008, o 15:02

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: fifczanek »

Więc teraz oficjalnie możemy nazwać owe stworzonka po imieniu - Artemia Miłej hodowli. w razie pytań pisać na gg 2716717 ^^. Czekam na wieści o rezultatach hodowli ^^.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: pyati »

No mam nadzieję, że tym razem sie uda, bo zostało mi niewiele jajeczek.
MisMis11
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2010, o 19:12

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: MisMis11 »

Ja też mam ten mikroskop tyle że był kupowany w Niemczech i nie ma polskiej instrukcji a też bym chciała je wyhodować lecz nie wiem jak?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: Jakusz »

A wy jesteście pewni, że to co oglądacie to krewetki? Jaki gatunek jeśli wolno spytać?
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: pyati »

JakubikF pisze:A wy jesteście pewni, że to co oglądacie to krewetki? Jaki gatunek jeśli wolno spytać?

Nie, nie są to krewetki, przeczytaj wyżej. Jest to artemia (solowiec).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości