Hodowla krewetek.

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
maciejjo
Posty: 8
Rejestracja: 6 gru 2009, o 09:06

Hodowla krewetek.

Post autor: maciejjo »

Czesc, jestem pierwszy raz na tym forum, bo niedawno dostalem mikroskop.
Mam do was pytanie mad dolonczone do mikroskopu jaja krewetek.
Czyli jak je chodowac D i do czego one nam sluza , do jakiej wielkosci dorastaja. A i najwazniejsze czyli jak je mamy na poczatku zaczac hodowac Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Olis
Posty: 73
Rejestracja: 10 paź 2009, o 12:55

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: Olis »

Też je miałam przy mikroskopie, BioLux. Sprawdzałeś w instrukcji używania mikroskopu? Ja tam miałam wszystko opisane krok po kroku.
1.jpg
1.jpg (7.51 KiB) Przejrzano 2092 razy
Hodowałam je,ale tak się nieprzyjemnie stało, że o nich zapomniałam i któregoś dnia wyparowała cała woda. :lt
Tak mniej więcej wyglądały po kilku dniach .
maciejjo
Posty: 8
Rejestracja: 6 gru 2009, o 09:06

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: maciejjo »

Ja wlasnie nie mam mam inne proste eksperymenty a ten mnie interesuje D
maciejjo
Posty: 8
Rejestracja: 6 gru 2009, o 09:06

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: maciejjo »

i czy mógłbyś napisac jak to zrobic tez mam bioluxa
Bazylia09
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2009, o 12:30

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: Bazylia09 »

Ja również mam bioluxa. Mam też ważne pytanie : przeczytałam gdzieś, że tych młodych larw nie trzeba karmić, bo czerpią pokarm z jakichś swoich woreczków. A w dołączonej do mikroskopu instrukcji pisze, że mam je karmić co 2 dni tymi drożdżami. Wiec jak?
I ile jajek mam wsypywać do wylęgarni? Bo nie wiem jak będą potem duże
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: pyati »

Ja co prawda jeszcze nie robiłam tej hodowli krewetek, ale dzisiaj mam w planach. Nic nie słyszałam o tym, że nie trzeba ich karmić, ja raczej będę postępować zgodnie z instrukcją. A z tymi jajkami to ja wsypie kilka, 2-3, więcej raczej nie.
Bazylia09
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2009, o 12:30

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: Bazylia09 »

Dzięki - jutro wieczorem wsadzę je do wylęgarni i zobaczymy co będzie dalej.
Bazylia09
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2009, o 12:30

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: Bazylia09 »

kurcze, nie mogę edytować (albo nie wiem jak) ale mam jeszcze ważne pytanie : można odróżnić płeć tych larw? Bo informacje z tej ulotki zamieszały mi w głowie. raz wylęga się tylko samiec, raz tylko samica i już nie wiem
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: pyati »

"Krewetki, które z tych jajeczek się wylęgają, są wszystkie samicami. W niezwykłych okolicznościach , np. po wyschnięciu trzęsawiska, mogą się wykluć samce krewetek"

Raczej bym na samce nie liczyła ]
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: pyati »

Moja hodowla, dzień drugi.

Kod: Zaznacz cały

vimeo.com/8483609
Nie wiele widać bo larwa mi uciekała ]
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: _Marcin_ »

Nie wiele widać bo larwa mi uciekała ]
pewnie miała za dużo wody między szkiełkami.Poza tym ustawiłaś za mocne oświetlenie i za słaby obiektyw, strasznie mała ta larwa była ma filmiku.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: pyati »

Ona jest w wylęgarni, nie wyjmowałam jej, czekam aż wszystkie się wyklują. Obiektywu większego nie mogłam ustawić bo bym wlazła nim w wodę, a z oświetleniem możliwe, chociaż miałam raczej wyśrodkowane.

Ja ogółem nie jestem zadowolona z tej kamerki, bardzo słabo łapie ostrość, przez to filmiki wychodzą takie sobie, zarywa też przy większym powiększeniu. Wolałabym inną, no ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
Bazylia09
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2009, o 12:30

Re: Hodowla krewetek.

Post autor: Bazylia09 »

Pomóżcie mi Już je drugi raz hoduje i dalej się nie wykluwają. Przestrzegacie tych temperatur? Bo ja w nocy nie panuję nad tym ile mam stopni w pokoju Nie lepiej hodować je w słoiku?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości