Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Adax82 »

tchorz,
Oczywiście nie miałem jakiegokolwiek zamiaru obrazić Cię czy też dyskredytować w jakiejkolwiek formie - nie wiem dlaczego tak to odebrałeś.
Bardzo cieszę się, że Twoja wypowiedź poświadcza, że jesteś światłym osobnikiem należącym do gatunku Homo Sapiens. Takie osobniki są nadzieją ludzkości!
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: tchorz »

Adax -bo ta dyskusja jest pokręcona. I tak o niebo lepsza niż w niektórych mediach.
W temacie jest społeczna. Fforum jest biologiczne. Biologia nie ocenia tylko rejestruje fakty. Występuje tak u zwierząt jak i ludzi. Można podyskutować nad funkcją biologiczną- np Jeśli szkodliwy to dlaczego istnieje? i dobór go nie wykluczył? a może ma jakieś inne funkcje?
Sprawa społeczna to i poglądy religijne i emocje i rzeczywistość. i jeszcze poprawność polityczna. Tu już o obiektywizm PIEKIELNIE trudno
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Adax82 »

A gdzież tu temat chemiczny?!
Zwróć się zatem do Admina w tej kwestii oraz zapoznaj się z Regulaminem.
To Forum jest Biologiczne ale ma powiązania z tematami pokrewnymi z działy chemii, fizyki, matematyki i astronomii.
Chyba coś Ci się pozajączkowało".
Oczywiście możesz nie lubić tej chemii, fizyki, matematyki czy astronomii ( co świadczy tylko i wyłącznie o ograniczonym potencjale intelektualnym ) - to koniecznie zwróć się w tej sprawie do ADMINA. Mam nadzieję, że Admin pośle Cię do poszukaj należytej wiedzy"
.jestem mocno zawiedziony tym co napisałeś.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Adax82 »

-MatMati-,
No cóż, nie muszę już udowadniać swojego poziomu intelektualnego - potwierdzili to profesorzy Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej - którzy potwierdzili moje prawo do dyplomów na poziomie MSC ( master of science ) tj. po polsku magister.
Oczywiście - mimo to - nie jestem żadną alfą ani omegą i z uwagą słucham wszelkich odmiennych opinii czy poglądów. Czy aby w zakresie choćby szkolnym?
Pozwól, że czasem odniosę się do tego krytycznie.
Nigdy nikogo nie atakuję - jest to krzywdzące dla mnie stwierdzenia. Czasami wytykam błędy.

.zrozumienie nie zależy od woli człowieka. Zrozumienie zależy od pracy jaką wykona się żeby zrozumieć.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Jannx »

tchorz pisze:Dzieci z rodzin homoseksualnych istnieją, ale z rodzin alkoholików też.Czy to znaczy że alkoholicy powinni adoptować dzieci (bo dostaną zasiłki i bedą mieli co przepić)
a gdzie tu jakaś analogia?
Może po prostu wzorem np. Francji ustanowić ZWIĄZKI partnerskie? czyli coś co może połączyć prawnie ludzi, ale nie nazywając tego małżeństwem.
zwykle się mówi o małżeństwach homoseksualnych jako skrót myślowy do związków partnerskich
Adopcja? Jak patrzę na Paradę równości i myślę że ktoś z nich może adoptować dziecko to nóż się w kieszeni otwiera. W tym środowisku panuje alkohol, narkotyki, i seks z przygodnymi partnerami, przemoc. Co za tym idzie- AIDS , żółtaczka i inne choroby przenoszone drogą płciową.
że gdzie panuje? nie wydaje mi się żeby wśród homoseksualistów było więcej narkomanów, alkoholików i przemocy niż wśród heteroseksualistów
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: tchorz »

Mnie się nie wydaje.Ja wiem

Wśród homoseksualistów procent pedofilów wynosi od 9 do 40. Wśród heteroseksualnych ok 2%. (Ryan C. W. Hall MD, Richard C. W Hall MD, PA, A Profile of Pedophlia: Definition, Characteristics of Offenders, Recidivism, Treatment Outcomes and Forensic Issues. Mayo Clinic Proceedings, April 2007

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje tabelkę zarejestrowanych przypadków HIV we wrześniu tego roku:

mężczyźni utrzymujacy kontakty homoseksualne 22
narkomani 9
osoby utrzymujące ryzykowne kontakty seksualne (prostytucja) 11

Dotarcie do statystyk typu udział w przestepstwach raczej nie jest mozliwy -bo nie pytają o orientację. Oczywiście pomijając przestępstwa seksualne.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Adax82 »

Czy wykonywane były badania odnośnie przypadków pedofilii i homoseksualizmu na następujących grupach społeczno-zawodowych:
1. Górnicy
2. Policjanci i żołnierze
3. Bankowcy
4. Lekarze
5. Inżynierowie
6. Muzycy, aktorzy i malarze
8. Duchowni KK
9. Nauczyciele
10. Kierowcy TIRów

itd, itd.

.no i jakąż mamy tu odpowiedź?

dla Polaski: co ma ( potencjalna ) adopcja dzieci przez 3-4 pary homoseksualne w kontekście regularnego wykorzystywania seksualnego w kilkudziesięciu tysiącach tzw. normalnych rodzin?!

Brr! . i jak tu walczyć z Ciemnotą?. ( która nie umie zauważyć rangi problemu choćby na podstawie statystyk )
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Jannx »

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje tabelkę zarejestrowanych przypadków HIV we wrześniu tego roku:

mężczyźni utrzymujacy kontakty homoseksualne 22
narkomani 9
osoby utrzymujące ryzykowne kontakty seksualne (prostytucja) 11
co równie dobrze może oznaczać, że homoseksualiści badają się częściej pod kątem HIV

a kwestia tego badania. jeśli już to 9-40% pedofilów to homoseksualiści, a nie 9-40% homoseksualistów to pedofile. zresztą tu cytat z przytoczonej przez Ciebie publikacji:
The percentage of homosexual pedophiles ranges from 9% to 40%, which is approximately 4 to 20 times higher than the rate of adult men attracted to other adult men (using a prevalence rate of adult homosexuality of 2%-4%).5,7,10,1 9,29,30 This finding does not imply that homosexuals are more likely to molest children, just that a larger percentage of pedophiles are homosexual or bisexual in orientation to children.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Adax82 »

jannx, dzięki za wsparcie od światłej osoby
Twój cytat: This finding does not imply that homosexuals are more likely to molest children,
tchorz - a znasz Ty Angola?
Jeśli tak to ogarnij się trochę ! .i nie powtarzaj nieprawdy.

Do wszystkich forumowiczów: proszę o Wasze przemyślane opinie w tej kwestii. Jestem dyletantem w sprawach biologii, a już na pewno w sprawach medycznych i dlatego z uwagą chciałbym wysłuchać, co sądzicie na ten temat.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Giardia Lamblia »

tchorz pisze:Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje tabelkę zarejestrowanych przypadków HIV we wrześniu tego roku:

mężczyźni utrzymujacy kontakty homoseksualne 22
narkomani 9
osoby utrzymujące ryzykowne kontakty seksualne (prostytucja) 11
Jeżeli chcesz używać danych statystycznych jako argumentu, musisz użyć takich o trochę szerszym zasięgu czasu niż jeden miesiąc. Idąc tym tropem można by wziąć sobie jakiś bardzo krótki okres czasu, w którym zgłaszano przypadki zachorowań na AIDS tylko osób podających się za heteroseksualne i na tej podstawie wyciągać wnioski. Równie błędne.

Zachorowania na AIDS rozpoznane w latach 2008-2012, według grupy ryzyka

Ja tam widzę, że heteroseksualne fantazje do niedawna teoretycznie mogły być groźniejsze od homoseksualnych. przynajmniej tak było w latach 2008-2012. Zauważ jakiej formy użyłem. Mogły być". W ten sposób powinno się interpretować dane statystyczne, szczególnie przy tak dużej liczbie nieokreślonych przypadków.

Zresztą - zobacz ile przypadków nie określiło się w żaden sposób tam, skąd brałaś dane (lub zaznaczyło coś innego). 99.
GNLS1910
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2014, o 13:44

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: GNLS1910 »

Żeby zrozumieć z czym tak na prawdę mamy do czynienia to trzeba cofnąć się w historii kiedy w 1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wykreśliło homoseksualizm z listy chorób psychicznych co skutkowało także wykreśleniem jej z listy WHO. Wszystko byłoby w porządku gdyby taka decyzja poparta była naukowymi dowodami. Prawdą jest jednak , że za wszystkim stało - już wtedy tworzące się - silne lobby homoseksualne. Dochodziło do zakłóceń spotkań naukowców,szantaży oraz prób przekupstwa przez ówczesnych gejowskich aktywistów. Kwintesencją tej bzdury jest to, że wykreślenie dokonało się przy tylko 5816 głosów za i 3817 przeciw. Hipotetycznie zakładając można tak samo w przyszłości zacząć wykreślać zoofilię i pedofilię poprzez demokratyczne głosowania w atmosferze nacisków i zakłóceń przez (hipotetycznych) aktywistów działających na rzecz legalizacji pedofilii.

Moim zdaniem homoseksualiści to ludzie nieszczęśliwi, którym trzeba pomóc. Istnieją sposoby leczenia homoseksualizmu i istnieją osoby które z tego wyszły i otwarcie o tym mówią.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: DMchemik »

Da się leczyć pseudohomoksualizm i nauka o tym od dawna wie. Trzeba pomóc - na siłę się nikomu nie pomaga, bo przynosi to więcej szkody niż korzyści dla obu stron.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: randomlogin »

GNLS1910 pisze:w 1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wykreśliło homoseksualizm z listy chorób psychicznych co skutkowało także wykreśleniem jej z listy WHO. Wszystko byłoby w porządku gdyby taka decyzja poparta była naukowymi dowodami.
Mhm. A na podstawie jakich dowodow pierwotnie znalazl sie na tej liscie? Bo w swoim koronnym argumencie zapominacie, wszyscy, ze DSM nie byl dany od Boga, tylko ktos pierwotnie go stworzyl w takiej a nie innej formie. I - rowniez bez dowodow, ktorych tak sie domagasz - homoseksualizm na liste chorob wciagnal. Tak samo jak przez wieki jedna z najstraszniejszych chorob byla masturbacja - po prostu tak sie uwazalo, i juz. Wiec slynne glosowanie to nie bylo glosowanie nad tym, czy zignorowac wszystkie dowody, i w imie politycznej poprawnosci costam zmienic tylko nad tym czy BEZ dowodow, powinnismy costam na liscie trzymac.
GNLS1910 pisze:Moim zdaniem homoseksualiści to ludzie nieszczęśliwi, którym trzeba pomóc.
Oczywiscie. Tym ktorzy sa nieszczesliwi. Z tym zadne szanujace sie towarzystwo psychiatryczne nie dyskutuje. Ewentualnie pomoc moze wygladac troche inaczej niz bys chcial.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości