Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Awatar użytkownika
DMchemik
Moderator w spoczynku
Posty: 4050
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: DMchemik » 8 lut 2014, o 11:40

Weźmy pod uwagę, że masturbacja była na liście głównie z powodu religijnych przekonań lekarzy. Ot, trąd też był uważany kiedyś na następstwo syfilisu aż do XIX wieku bo Watykan tak głosił. A to, że coś było na liście chorób nie oznacza że nią jest, lista ta się zmieniała i zmienia. Zastanówmy się, czy chorobą jest dysleksja czy też potrzebą naszych czasów, by niektórym ułatwić przejście przez system edukacji.

Awatar użytkownika
Padre Morf
Moderator
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Padre Morf » 8 lut 2014, o 13:19

Mhm. A na podstawie jakich dowodow pierwotnie znalazl sie na tej liscie? Bo w swoim koronnym argumencie zapominacie, wszyscy, ze DSM nie byl dany od Boga, tylko ktos pierwotnie go stworzyl w takiej a nie innej formie.
Na podstawie badań homoseksualistów leczonych w zamkniętych szpitalach psychiatrycznych. Badania te potem interpolowano na całą grupę i uznano orientację homoseksualną za zaburzenie.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: randomlogin » 8 lut 2014, o 13:28

Padre Morf pisze:Na podstawie badań homoseksualistów leczonych w zamkniętych szpitalach psychiatrycznych. Badania te potem interpolowano na całą grupę i uznano orientację homoseksualną za zaburzenie.
Dostrzegasz chyba hmm. nazwijmy to niepoprawnosc takiego rozumowania? Mozna by rownie dobrze na podstawie hospitalizowanych tam osob heteroseksualnych - a jakze, zapewne zaburzonych, moze nawet chorych, psychicznie, bo w koncu za darmo raczej tam nie byli - dojsc do odwrotnych wnioskow co do tego co jest zaburzeniem a co nie.

Awatar użytkownika
Padre Morf
Moderator
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Padre Morf » 8 lut 2014, o 13:59

Dostrzegasz chyba hmm. nazwijmy to niepoprawnosc takiego rozumowania?
Jak najbardziej. Gdybyśmy zrobili badania odnośnie aktywności seksualnej schizofreników czy osób z ChAD (gdzie jednym z objawów może być odhamowanie seksualne) i potem interpolowali to na ogół osób hetero wyniki byłyby na pewno ciekawe )

Z drugiej strony te badania to bodajże lata 50te, czyli czasy kiedy podejście do badań było nieco inne niż dzisiaj. Królowało podejście oparte na naukach podstawowych i autorytarnych wypowiedziach tzw. gadających głów. Problematyczne było np. zgromadzenie reprezentatywnej próby pacjentów do badania. Do homoseksualizmu mało kto się wtedy przyznawał, radzono sobie więc szukając osób w szpitalach psychiatrycznych, bo tam najłatwiej było ich znaleźć.

kesses
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2014, o 10:00

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: kesses » 10 lut 2014, o 10:06

Moim zdaniem bycie homo to nic złego. Nie jest to przecież zależne od nich. Już tak mają.

Awatar użytkownika
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: ymk » 11 lut 2014, o 02:48

kesses pisze:Moim zdaniem bycie homo to nic złego. Nie jest to przecież zależne od nich. Już tak mają.
Najlepszy głos tutaj. Dziękuje, wyjątkowe słowa. Lepiej nie można. Ty coś na co dzień piszesz, jakiś pamiętnik, moralitety cośik mi się wydaje.
Chciałbym to poczytaćwise beyond your years

Awatar użytkownika
gej
Posty: 178
Rejestracja: 9 sie 2012, o 13:30

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: gej » 11 lut 2014, o 22:58

Hm. a jak myślicie- powinienem móc zaopiekować dzieci? [pomijając homofobię w społeczeństwie, przecież na realia Polski nie ma co nawet o tym myśleć, szkoda dzieci] Wiem, że to śmieszne pytanie, w końcu kogo proszę o zgodę, ale interesuje mnie jedynie opinia na ten temat.

Adax82
Moderator
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Adax82 » 11 lut 2014, o 23:45

Straszne co się tu opowiada.
Awangarda intelektualnego myślenia i nadzieja przyszłości ma wątpliwości na poziomie Homo Erectus.
Raczej nie chciałbym, żeby mój syn był homo, ale gdyby takim był - to kochałbym Go jeszcze bardziej wiedząc, że żyje w agresywnie nieprzyjaznym świecie. Chroniłbym Go za wszelką cenę!

gej,
Nie sądzę, że szukasz dzieci do adopcji. Mężczyźni o orientacji homoseksualnej są z zasady hedonistami, zatem bardziej szukają nowego partnera ( co zmiennym często jest ) niż skłonni są bawić pieluchami czy też wychowywaniem rozwydrzonego malucha.
Tępi ludzie i na skutek bombardowania przez KK utożsamiają osobę o orientacji homoseksualnej ( a konkretnie faceta ) z pedofilem. Strasznie to żałosne! Typowy gej ma obrzydzenie tak do wizji stosunkowania się z kobietą jak i osobnikiem aseksualnym jakim jest dziecko niedojrzałe płciowo, albo ryba pływająca w stawie albo deska w płocie.

Co do Ciebie: życzę Ci ułożenia sobie życia tak jak Ci to pasuje.

p.s. sami zobaczcie jak odbywa się bicie piany": w Polsce rejestrowane jest kilkadziesiąt tysięcy przypadków rocznie, gdzie następuje przemoc w rodzinie w konotacji seksualnej. I co ? I nic! Ale prowadzi się nagonkę na 2 może 5 par gejów, które być może chciałyby adoptować dziecko/dzieci.
Sami oceńcie jako biolodzy: czy dla normalnego faceta obiektem seksualnym może być dziecko? Czy dla normalnej kobiety obiektem seksualnym może być dziecko ? Czy dla normalnego geja obiektem seksualnym może być dziecko ?
Moim zdaniem odpowiedź we wszystkich pytaniach jest NIE. No ale jak ktoś ma wątpliwości to niech po prostu zapyta ( np. w formie ankiety ) zainteresowane strony.
.żenada i masakra. jak w 21 wieku niektórzy mogą prowadzić dyskusje na ten temat - na poziomie odmużdżonego kloszarda, zamiast na poziomie awangardy intelektu biol/med

Awatar użytkownika
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: ymk » 12 lut 2014, o 00:30

Tamci z taką samą pewnością wypowiadają się o związku pedofilii z homoseksualizmem jak tym o związku hedonizmu z homoseksualizmem. W skutkach waszego myślenia może i jest różnica, ale w podejściu to już trochę mniej.

GNLS1910
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2014, o 13:44

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: GNLS1910 » 16 lut 2014, o 14:08

Tak, tylko takie przekonania nie rodzą się z przypadku (homoseksualizm - pedofilia). Często są to przekonania po prostu wynikające z kultury, przekonań i awersji do czegoś co nie jest normalne i naturalne.
HOMOSEKSUALIZM A PEDOFILIA

Para homoseksualnych rodziców zastępczych molestowała powierzone jej dzieci - pisze dziś Rzeczpospolita". Lokalne władze nie interweniowały, bo bały się posądzenia o homofobię - dodaje.

Według Rz czterdziestolatkowie Craig Faunch i Ian Wathey mieli być modelowymi rodzicami zastępczymi. To pierwsza homoseksualna para z hrabstwa Yorkshire, której oddano na wychowanie dzieci. W sumie przez ich dom w latach 2003 -2005 przewinęło się ich aż 18 - informuje Rz".

Do lokalnych władz i opieki społecznej napływało wiele sygnałów ostrzegawczych - czytamy w Rz". Mimo to urzędnicy z uporem bagatelizowali te doniesienia, odmawiając interwencji. Wreszcie zajęła się tym policja. Obaj panowie siedzą już w więzieniu - udowodniono im molestowanie czterech chłopców. Okazało się, że lokalne władze nie zareagowały, bo bały się posądzenia o homofobię - podsumowuje Rz".

Związek homoseksualizmu z pedofilią
Homoseksualiści a pedofilia (pedofilia) Społeczność homoseksualistów ma ok. 2%% odpowiedzialna jest za 33-50 %% gwałtów dzieci (Nasz Dziennik 19.12.2000). Nauczyciele - homoseksualiści 12 razy częściej molestują dzieci niż heteroseksualni (Encyklopedia Białych Plam)
Geje o pedofilii Organizacja homoseksualistów NAMBLA twierdzi że wiek dopuszczalności do seksu powinien być obniżony do 4 lat.
Homoseksualizm w szkołach w USA Gubernator Kalifornii wprowadził dwa przedmioty w szkołach: stosunki międzyludzkie i różnorodność". Programy szkolne tych przedmiotów nauczają, że biseksualizm, transwestytyzm, pedofilia są czymś normalnym. Stosuje się specjalny film pt To jest rodzina o parach mężczyzn wychowujących dzieci.
Przyczyny w dzieciństwie Najczęściej osoby o skłonnościach homoseksualnych same w dzieciństwie były seksualnie molestowane i potem robią to samo o wiele częściej niż heteroseksualiści (Dr Joseph Nicolosi, psycholog zajmujący się leczeniem homoseksualizmu The Wanderer 27.VII.02 za Opoka w Kraju nr 42)l

Awatar użytkownika
Padre Morf
Moderator
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Padre Morf » 17 lut 2014, o 23:58

Tak, tylko takie przekonania nie rodzą się z przypadku (homoseksualizm - pedofilia).
Rodzą się przede wszystkim z niewiedzy ludzi na ten temat ]

genaktiv
Posty: 45
Rejestracja: 9 mar 2012, o 10:19

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: genaktiv » 18 lut 2014, o 16:59

O myleniu pedofilii z homoseksualizmem.

Przy okazji polecę dobrą książkę traktującą o genezie homoseksualizmu: Gay, Straight, and the Reason Why: The Science of Sexual Orientation. Simon LeVay. (Oxford University Press, 2011) a tu wywiad z autorem salon.com/2010/10/24/simon_levay_gay_brain

Sappiratus
Posty: 90
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:53

[Film] Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Sappiratus » 18 lut 2014, o 18:50

A study of gay men in the US has found fresh evidence that male sexual orientation is influenced by genes. Scientists tested the DNA of 400 gay men and found that genes on at least two chromosomes affected whether a man was gay or straight.

A region of the X chromosome called Xq28 had some impact on mens sexual behaviour – though scientists have no idea which of the many genes in the region are involved, nor how many lie elsewhere in the genome.

Another stretch of DNA on chromosome 8 also played a role in male sexual orientation – though again the precise mechanism is unclear[.].

Kod: Zaznacz cały

theguardian.com/science/2014/feb/14/genes-influence-male-sexual-orientation-study
Co do rzeczpospolitej i jej artykułów naukowych. Zwłaszcza w tej tematyce.

(odnoszę się do artykułu który pojawił się w rp jakiś czas temu, sugerujący model powst. zal. od
wychowania)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post