Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Zaleszczotek
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 15:08

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Zaleszczotek »

U mnie homofobia wynikała przez wiele lat z braku samoakceptacji. Z tego co obserwuję, najbardziej homofobiczni ludzie to przede wszystkim właśnie kryptohomoseksualiści, fanatycy religijni/ideologiczni oraz ludzie zwyczajnie uprzedzeni, kierujący się stereotypami, którzy często nie poznali żadnego geja czy lesbijki.

Obecnie nie widzę podstaw do dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Człowiek heteroseksualny może być dobrym i złym, homoseksualny (czy biseksualny) również. W kwestii małżeństw/związków partnerskich - oczywistym jest, że takie kwestie powinny zostać uregulowane ze względu na rozliczanie podatkowe, ubezpieczenie, dziedziczenie, decydowanie o postępowaniu szpitalnym w wypadku śpiączki, czy o pochówki. Nawet moi katoliccy znajomi nie mają co do tego wątpliwości. Podobnie rzecz się ma z adopcją dziecka partnera z poprzedniego związku, wśród niektórych kontrowersje budzi tylko adopcja z domów dziecka.

W kwestii przyczyn homoseksualizmu to przeglądając publikacje naukowe natknąłem się na kilka badań dowodzących, że dziedziczne zmiany epigenetyczne co najmniej dają predyspozycje, a najprawdopodobniej warunkują homoseksualizm, co by też wyjaśniało zależność, że im więcej dana para ma synów, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia homoseksualizmu u młodszych synów. Poza tym niewątpliwie wpływ na to ma stan hormonalny matki w okresie prenatalnym zarodka, wiadomo np. z badań na zwierzętach u obserwacji na ludziach, że większe spożycie izoflawonów może (ale nie musi) korelować dodatnio z homoseksualizmem czy nawet (i to prędzej) z zaburzeniami tożsamości płciowej.

Od siebie dodam - nie kierujcie się stereotypami. To bzdury, że geje myślą tylko o seksie, albo że są zniewieściali, a lesbijki to babochłopy itd. Owszem, są takie osoby, jest ich niewiele, ale ze względu na to, że rzucają się w oczy czy to na ulicy czy jakichś nagraniach z parad równości, wydawać by się mogło, że taka jest większość wśród homoseksualistów, a to nieprawda.
Awatar użytkownika
Willson
Posty: 62
Rejestracja: 25 mar 2014, o 16:23

[Film] Wszechświat

Post autor: Willson »

Aby zakończyć tą niekończąca się dyskusję, nalegam aby obejrzeć ten zaledwie 9 minutowy filmik:
(napisy pl)

Homoseksualiści to ludzie jak inni. Koniec końców, żyjemy tutaj wszyscy razem, na naszej ziemi. Ważne też aby nie ulegać naciskom LGBT czy też radykalnym konserwatystom.

Naprawdę chciałbym abyście obejrzeli ten film i zrozumieli parę konkretnych rzeczy:
Ludzie od początku swojego istnienia stworzyli sobie setki religii. Religie te różniły się i wciąż się różnią czy to w sprawie którego mięsa jeść nie wolno (wieprzowego czy wołowego), czy trzeba zakrywać twarze w świętych miejscach i na końcu czy jest jeden bóg, wielu bogów lub czy boga po prostu nie ma.

Dlatego gdy jakaś religia uważa o homoseksualistach, że są tacy i tacy to ta religia jest po prostu śmieszna i nie wiem jak w to można wierzyć. Homoseksualiści byli, są i będą.
Tak samo masturbacja czy inne sprawy dotykające cielesności człowieka i o których sprawach powstanie jeszcze prawdopodobnie setki nowych tematów na tym forum.
Dawniej uważano też, że masturbacja powoduje ślepotę - religia zaszczepiała w ludziach bezpodstawny strach. I na tym samym przykładzie można odwołać się do dzisiejszej sytuacji związków partnerskich itp.


myślcie ludzie. chill
Zaleszczotek
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 15:08

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Zaleszczotek »

Willson pisze:Ważne też aby nie ulegać naciskom LGBT
W Polsce akurat działalność takich organizacji jest w pełni uzasadniona. Do absurdów (np. niesłusznego posądzania o homofobię) dochodzi raczej w krajach dużo bardziej rozwiniętych i to są bardzo rzadkie przypadki.
Awatar użytkownika
drta
Posty: 4
Rejestracja: 9 kwie 2015, o 08:56

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: drta »

Jeśli homoseksualiści nie robią nikomu krzywdy, to w czym problem? Ja nie wchodzę nikomu z buciorami do łóżka i Wam też odradzam wtykanie nosa w nieswoje sprawy.
Zaleszczotek
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 15:08

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Zaleszczotek »

Wg niektórych to, że dziecko zobaczy dwóch Panów trzymających się za ręce czy że zostanie wychowane przez dwie Panie to ogromna krzywda .
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: AnnaWP »

Tk, większa, niż kiedy zobaczy jak tatuś bije mamusię - bo te same osoby mają problem z akcją przeciw przemocy domowej.

Co ciekawe, te same osoby krzyczą o demoralizacji, bo dwóch panów trzyma się za ręce, a sami okazują o wiele wylewniej uczucia na ulicy.

Mnie wychowywano w myśl kawałek cycka nikogo nie zabił", myślę, że okazywanie pozytywnych emocji w ramach wyznaczonych społecznie nikogo nie skrzywdzi. Nie ważne kto komu.
Zaleszczotek
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 15:08

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Zaleszczotek »

Konwencji antyprzemocowej oszołomstwo się sprzeciwia, bo wyczuwa w tym spiseg dżendżer. Dla mnie największą demoralizacją jest propagowanie właśnie takich oszołomskich, populistycznych, spiskowych postaw.
Genekama7
Posty: 4
Rejestracja: 3 sie 2015, o 21:31

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Genekama7 »

Mi, osobiście, pary homoseksualne nie przeszkadzają i nie rozumiem dlaczego zrobiła się wokół tego taka burza. Problem (a przynajmniej moim zdaniem) pojawia się, gdy para chce adoptować dzieci. Oczywiście, lepiej jest wychowywać się w rodzinie homoseksualnej niż w domu dziecka ale nie popadajmy w paranoje. Na to jakie dziecko będzie w przyszłości ma wpływ wychowanie przez rodziców. Kiedy już dorośnie, kto wie czy nie będzie chciało również być homoseksualistą tak jak rodzice. Chciałabym również wspomnieć, że czytałam o tym, że homoseksualizm od odchył od normy w psychice.
Genekama7
Posty: 4
Rejestracja: 3 sie 2015, o 21:31

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Genekama7 »

tom mot pisze:Jeszcze odnośnie adopcji dzieci to amerykańskie (o tak, wcale nie pomyliłem się!) badania prowadzone przez psychiatrów na skazanych za czyny/zbrodnie pedofilskie wykazały ścisłyzwiązek między tym a orientacją homoseksualną sprawców.



I takim ludziom mamy powierzać dzieci?
Sappiratus
Posty: 90
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:53

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Sappiratus »

Tak, jsene, a wszyscy panowie hetero
mają pociąg do małych dziewczynek

Niby forum o tematyce naukowej - BIOLOGICZNEJ - a tu takie stado mitomanów

I jeszcze te artykuły z frondy.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: AnnaWP »

No, na podstawie przypadków znęcania się nad dziećmi powinniśmy odebrać prawa rodzicielskie każdej rodzinie, bo i rodzice hetero niekiedy gwałcą (tak, płci obojga, mama też potrafi), dręczą albo i zabijają dzieci.

Nie przejmuj się, zawsze się jakiś oszołom trafi, ale nie są reprezentatywni - przynajmniej mam nadzieję.
Sappiratus
Posty: 90
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:53

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: Sappiratus »

[at] - Mohery zawsze się wyróżniają
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Homoseksualizm - dyskusja społeczna

Post autor: AnnaWP »

Ano, niestety.

Z drugiej strony - trochę szkoda czasu na dyskusje z niektórymi. Sama wdaję się, ale często staram się ugryźć w język. I tak nie przekonam nikogo, kto nie chce zmienić zdania.

Teraz odezwałam się, żeby nie było, że sami tacy jak wyżej tu siedzą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość