I ROK LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: Tomq »

Fizjo przenoszą od końca wojny A co do składu to będzie zmiana już dla Was.
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: dr-a »

czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak działa studencki plan lekcji"? czytając wasze posty, po liceum, trudno mi troche ogarnąć, gdy ktoś pisze że jakieś zajęcia mogą komuś nie pasować w terminie, więc można się przenieść do innej grupy albo coś takiego? to nie jest tak że każdy jest przypisany do grupy, i razem z nią realizuje jakiś wspólny plan zajęć, tak jak w szkole ? czy jest po prostu rozpiska kiedy i gdzie są jakieś zajęcia/wykłady i każdy indywidualnie sobie to organizuje?

PS sory jeśli coś poplątałem, ale jako laik nie ogarniam wszystkiego. zajęcia, wykłady, laboratoria, zaliczenia, seminaria, kolokwia, egzaminy.
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: emmylou »

MrQuerido25, cały wydział jest podzielony na ok.20-osobowe grupy dziekańskie (coś na wzór klasy w szkole). I w planie roku jest pokazane które grupy mają w jaki dzień/w jakich godzinach zajęcia.
Na histologii, anatomii/chemii grupa jest dzielona na pół, dwie połówki mają z różnymi asystentami, ale w tym samym czasie. Jak coś Ci nie pasuje to raczej musisz zmienić grupę dziekańską.
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: dr-a »

em-em-em pisze:Jak coś Ci nie pasuje to raczej musisz zmienić grupę dziekańską.
Dzieki. w kwestii tego nie pasowania to chodzi o jakieś sprawy prywatne, możliwość dojazdu albo coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: emmylou »

Nie znam osobiście osoby, która się przenosiła, bo raczej każdy jest w stanie się dostosować temu,co jest z góry narzucone. A dojazdy/nieodpowiednia pora to jest wytłumaczenie, które aż wstyd wypowiadać na głos

Moim zdaniem na I roku nie ma potrzeby dokonywać takich manewrów. Na późniejszych latach wytłumaczeniem mogą być jakieś koła naukowe, ale na I roku nie zostaje nic innego jak posłuszne chodzenie na wyznaczone zajęcia
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: maciek_tyfel »

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale dowiedziałem się dzisiaj przy składaniu dokumentów, że od tego roku łacina będzie obowiązkowa DLA WSZYSTKICH. Ja się pytam - po kiego.?
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: arapaima »

maciek_tyfel O kurde , a nie wierzyłam Pani K jak mówiła u nas na zajęciach, że będą dla wszystkich hahaD Mam wielką nadzieje, że mi ją przepiszą bo jak będę miała drugi raz na nią chodzić to tego nie zniose
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: ar33k »

Zawsze możecie trafić na mgr B. A wtedy łacina staje się zapychaczem czasu a zaliczenie to formalność
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: dr-a »

Nigdy nie uczyłem się łaciny, ale zawsze ten język mi się podobał i cieszyłem się że będe sie go uczył na medycynie ale po waszych postach jakoś mi się odechciewa :p
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: ar33k »

Te studia weryfikują wszystkie marzenia, chęci i ogólnie wszystko
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: dr-a »

ar33k pisze:Te studia weryfikują wszystkie marzenia, chęci i ogólnie wszystko
Pewnie, postrasz jeszcze bo ja jestem za bardzo wyluzowany .
Po co mi to. mogłem założyć tę budkę z lodami i kebabem
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: Medycyna Lwów »

ale to niestety prawda- to co wydawało się super, okazuje się beznadziejne niestety. Studia dla większości nie spełniają swoich oczekiwań, moich też do końca nie spełniły. Ja patrzę na to wszystko coraz bardziej pesymistycznie niestety.
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: maciek_tyfel »

No niestety (lub po części stety) tak to jest jak ludzie pełni ideałów zaczynają swoje wymarzone studia w wieku 18-19 lat. Ma to swój urok, bo czysty pragmatyzm od samego przedszkola to też nic dobrego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości