I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Anielka »

ważne pytanie do pierwszaków: czy macie już jakieś forum? jest to rzecz właściwie niezbędna jeśli chodzi o przepływ informacji na roku, lepiej żeby ktoś choć nieco kumaty informatycznie coś takiego stworzył, generalnie każdy rocznik(nielekarskie kierunki też) mają swoje forum albo chociaż rocznikową pocztę

jeśli posiadacie takie cudo to proszę o info(adres) na pw.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarskim

Post autor: Ziomek123 »

Moje spostrzeżenia:
1) Fartuch - najlepiej nie 100% bawełna, bo się strasznie gniecie, można kupić np. na rogu al. Kościuszki i Struga

2) Skalpel i pęseta nie potrzebne

3) Duża paczka rękawiczek na anatomię

4) Migawka )

Książki
1) Anatomia: Profesor poleca Graya, Woźniaka. Ja osobiście wolę Skawinki. Bochenek zbędny. Gołąb z OUN.

2) Histologia: Profesor poleca Sawickiego. Ja wolę Cichockiego + coś do embriologii - Sadler lub Bartel, nie wiem który lepszy.

3) Biologia: książki profesora, parazytologia Kadłubowskiego i genetyka Drewy (ale nowa, nie podstawy ) )

4) Biofizyka - opracowania z internetu

5) Chemia - wykłady + skrypt do laborek
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: Ziomek123 »

Podbijam dla młodszych kolegów!
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: Aksolotl »

Yay, podbicie sie przyda. A aktualne te informacje, zwlaszcza to cos ala wejsciowka z bio na poczatku pazdziernika?

Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: Anielka »

jeśli chodzi o biologię to wygląda ona tak samo od wielu lat. jeśli chodzi o inne przedmioty to też się nic tak naprawdę nie zmienia(moja siostra będzie teraz na drugim roku także raczej aktualne info).
może poza tym że teraz na kołach z anatomii miana podaje się tylko po angielsku (rok wcześniej chyba była jeszcze opcja że po polsku).
już pisałam o tym w innym wątku ale się powtórzę, naprawdę bez sensu jest sobie teraz zaprzątać tym głowę. cieszcie się wakacjami
antimattera
Posty: 2
Rejestracja: 6 sie 2014, o 21:52

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: antimattera »

Witam, siostra w tym roku zaczyna lekarski w Łodzi. Proszę o radę, w jakiej dzielnicy/ na jakiej ulicy najlepiej wynająć mieszkanie, żeby jak najmniej kołować po mieście między zajęciami. Plan zajęć na I semestr, niestety, niedostępny, więc proszę o pomoc. Z góry dziękuję!
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: Piotrr »

siostra nie umie sama zapytać?
W końcu lekarz
adu93
Posty: 95
Rejestracja: 4 lut 2014, o 16:51

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: adu93 »

antimattera, Uderzajcie w Śródmieście, w okolicach Kilińskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Zielonej, tam powinien być ok dojazd.
antimattera
Posty: 2
Rejestracja: 6 sie 2014, o 21:52

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: antimattera »

Piotrr pisze:siostra nie umie sama zapytać?
A co Ci do tego? To nie jest tematem pytania i dyskusji.
adu93 pisze:antimattera, Uderzajcie w Śródmieście, w okolicach Kilińskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Zielonej, tam powinien być ok dojazd.
Dzięki za pomoc.
adu93
Posty: 95
Rejestracja: 4 lut 2014, o 16:51

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: adu93 »

antimattera, Spoko, widzimy się z siostrą na roku
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: kate2013 »

czy ktoś z wyższych roczników pamięta ile miał mniej więcej pkt z testu językowego i w której jest grupie?
Awatar użytkownika
Largix
Posty: 86
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 22:30

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: Largix »

adu93 pisze:antimattera, Uderzajcie w Śródmieście, w okolicach Kilińskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Zielonej, tam powinien być ok dojazd.
A Tymienieckiego to dobra lokalizacja? d

Opłaca się brać samochód na studia? Jest gdzie parkować? Szybciej się nim dojedzie niż komunikacją miejską? (pytam, bo nigdy wcześniej nie miałem styczności z życiem w większym mieście )

Jeszcze mam jedno pytanie co do ćwiczeń. Przeglądałem plan i zauważyłem, że w tym samym czasie zajęcia ma kilka grup. Grupy do zajęć są jakoś łączone, czy każda grupa ma je osobno?
adu93
Posty: 95
Rejestracja: 4 lut 2014, o 16:51

Re: Co warto wiedzieć zaczynając studia na wydziale lekarski

Post autor: adu93 »

Largix, W loftach na Tymienieckiego to zawsze dobra lokalizacja A tak na serio to nie ma tragedii, z tego co wiem jest tam sporo dojść do przystanków.

Co do samochodu to różnie, zależy, o której godzinie będziesz się nim przemieszczać po mieście. Teraz Łódź jest szczególnie rozkopana, w godzinach szczytu ruch po centrum jest raczej powolny, tramwajem szybciej się dojedzie, szczególnie, że mają samodzielne torowiska. Pod CKD parkingi są duże, w reszcie miejsc jest już z tym gorzej, ale da się chyba przeżyć.

Jeżeli się w czymś mylę, proszę mnie poprawić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości