I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: kate2013 »

Slyszalam gdzies ze na tym kolokwium praktycznym z biologii nie trzeba wykonywac tych doswiadczen, tylko sam protokol i materialy przygotowac, czy to prawda ?

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

Zależy, czy w danej chwili asystent będzie miał na Ciebie oko oraz które doświadczenie wylosujesz. Doświadczenie Lederbergów (jeżeli dalej obowiązuje) u mnie było awykonalne, więc się go nie robiło.
Margaret95 pisze:tak jak Ty, mam wrażenie, że zaliczam wszystko na farcie xd
Normalne na początku
Awatar użytkownika
Ajihat
Posty: 83
Rejestracja: 29 gru 2013, o 13:20

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Ajihat »

Jeżeli uczycie się systematycznie i fair dla samego siebie to powinniście mieć wrażenie, że to zaliczenie wam się należy.
Co innego gdy nie zaliczycie a uczyliście się naprawde solidnie, wtedy pretensje do katedry albo tego co układał test
Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: sylwucha010 »

Myślicie, że warto na anate przerobić giełdy Jędrzeja?
Awatar użytkownika
Ajihat
Posty: 83
Rejestracja: 29 gru 2013, o 13:20

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Ajihat »

Giełdy Jędrzeja to stare giełdy, które wchodzą w różnym stopniu na egzaminie na komputerach. Napisałem w różnym, bo baza jest cały czas uzupełniana o nowe pytania i nikt nie wie na co trafi.

Jako że nigdy nie było kolokwium semestralnego z anatomii, myślę że pytania będa nowe, układane przez asystentów/profesora.

Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli ktomuś starczy czasu to przerobić zawsze warto. Ja jednak skupiłbym się na powtarzaniu materiału i przerobieniu giełd z kół teoretycznych oraz praktycznych z zeszłych lat.
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: sassa »

Mam pytanie do starszych roczników odnośnie zadań na kolosie z genetyki - powiedzcie mi czy prof. K czepia się bardzo zapisu?
Mam na myśli, czy trzeba pisać rozległe opisy typu A - allel dominujący warunkujący włosy ciemne albo XP1 - chromosom X zawierający gen protanomalii itd.
50 min to nie jest dużo, a takie opisy zabierają cenny czas - więc się zastanawiam czy muszę je pisać, żeby głupio nie stracić punktów czy sobie darować i tak jak na kartkówkach wystarczy machnąć XP1 - protanomalia? )
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: bioman »

olamaria, podbijam całym sercem to pytanie Też mnie to zastanawia. Warto dodać, że zapisy w ćwiczeniówce (która powinna być dla nas poprawnym wzorem) - są różne - raz dokładne/ raz mniej. Np. a - allel niebieskich oczu A - allel dominujący warunkujący blebleble."

+ pyt. dot. egzaminu praktycznego:

Czy preparaty, które mamy rozpoznać (chodzi o mikroskopowe) są już nastawione pod mikroskopem i czekają na nas?
+ Pytanie jeszcze raz o pisanie protokołu doświadczenia a faktyczne wykonywanie doświadczeń - czy ktoś mógłby jeszcze o tym napisać, jak było w ich przypadku? (tak, wiem, że Giardia już pisał, że zależy od doświadczenia i czujnego oka asystenta)
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

olamaria, ja miałem taką małą luczkę, że długi opis po prostu się nie mógł zmieścić. Czy się czepia? Nie wiem, zdałem, więc nigdy nie zobaczyłem swojej pracy. Opisać jakoś trzeba.
bioman pisze:Czy preparaty, które mamy rozpoznać (chodzi o mikroskopowe) są już nastawione pod mikroskopem i czekają na nas?
Tak. Śrub makro- i mikrometrycznych w ogóle nie ruszacie. Jak ruszycie, to na was nakrzyczą i prawdopodobnie popsujecie komuś następnemu egzamin. Będzie 5 stanowisk z 5 preparatami i będziecie chodzić w kółko.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Ziomek123 »

I będzie stała asystentka ze stoperem i krzyczała zmiana

Niezapomniany egzamin, zwłaszcza jak wylosowało się doświadczenie z robieniem przysiadów w garniaku
Awatar użytkownika
Ajihat
Posty: 83
Rejestracja: 29 gru 2013, o 13:20

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Ajihat »

Z tym nazewnictwem alleli to tak naprawdę nie wiadomo czy się czepiają, nam kazali pisać wszystko bardzo szczegółowo i pisaliśmy.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Aksolotl »

Jak nastroje po brzuchu i genetyce?

Awatar użytkownika
fluoksetyna
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2014, o 23:05

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: fluoksetyna »

z czego powtarzacie materiał do kolosa semestralnego z anaty? Skawinka, Pituchowa, może najważniejsze zagadnienia warto z Bochna? nie wiem sama za co się zabrać
Awatar użytkownika
strzykawka
Posty: 70
Rejestracja: 12 lip 2014, o 13:32

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: strzykawka »

genetyka po prostu cudowna, same 50/50 będą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości